Si të kujdeseni për kaçurrelat tuaja natyrale si një profesionist

Kaçurrela? Atëherë ju e dini se ato mund të jenë të vështira për t'u zbutur ndonjëherë. Ata kërkojnë shumë vëmendje për t'u mbajtur të shëndetshme dhe të hidratuara. Pra, nëse po kërkoni disa këshilla dhe truke për t'i mbajtur kaçurrelat tuaja të duken të mrekullueshme në çdo kohë - vazhdoni të lexoni!

Trajtoni kokën tuaj me një masazh
Dita e larjes po afron? Duhet patjetër të investoni në një  MASAZHER KOKE pasi ofron shumë përfitime për flokët tuaj kaçurrele. Do të rrisë rrjedhjen e gjakut, do të eksfolojë butësisht, do të çlirojë stresin, do të heqë mbeturinat dhe sebumin e tepërt. Megjithatë, është e rëndësishme të mos e shtypni shumë kur e përdorni, sepse mund të irritojë lëkurën tuaj. Në vend të kësaj, aplikoni presion të lehtë ndërsa punoni furçën në rrathë të mëdhenj rreth kokës. 

Stilimi i flokëve të lagët
Stilimi i kaçurrelave ndërsa flokët janë të lagur është i domosdoshëm nëse dëshironi që ato të duken të gjalla dhe natyrale. Filloni me MUSSE VOLUMIZUESE që shton lagështi dhe definicion në kaçurrelat tuaja; ndiqni me një përforcues të kaçurrelave. Aplikoni produktet nga rrënjët deri te majat dhe përdorni gishtat për të krehur flokët. Pasi të ketë përfunduar gjithçka, është koha për të përdorur metodën e filxhanit, shtrydhjes dhe fërkimit! Është një teknikë super e thjeshtë ku thjesht zgjidhni një pjesë të vogël të flokëve tuaj, nga poshtë lart, dhe me kujdes kapni, shtrydhni. E lehtë, apo jo?

 

Lërini flokët tuaj të thahen vetë
Për t'u siguruar që kaçurrelat tuaja të qëndrojnë, duhet t'i lini të thahen vetë. Por para se ta bëni këtë, duhet t'i mbështillni flokët me një peshqir mikrofibër për 10-15 minuta. Pëlhura e peshqirit bën mrekulli për të eliminuar thyerjen dhe thith një pjesë të ujit në mënyrë që flokët tuaj të thahen më shpejt. Kur hiqni peshqiri, thjesht lërini flokët të thahen siç janë. 

Hidratoni, hidratoni, hidratoni
Kaçurrelat kanë nevojë për lagështi - dhe shumë madje! Pra, përdorni BALSAM TË PASUR, MASKA FLOKËSH dhe VAJRA. Sa shpesh ju duhet të hidratoni kaçurrelat tuaja varet nga struktura e flokëve dhe mënyra se si i mbani ato. Kaçurrelat më të ngushta mund të kenë nevojë të rihidratohen çdo ditë (kjo nuk do të thotë të lani tepër me shampo, thjesht shtoni një vaj në vend të kësaj), ndërsa më të lirshme duhet të rihidratohen çdo ditë ose disa herë në javë. 

Mos harroni furçën
Ndërsa gishtat tuaj janë një mjet i mirë për t'u përdorur kur bëhet fjalë për zgjidhjen e kaçurrelave tuaja, një furçë është një domosdoshmëri. Por a e dini se çfarë do të ishte edhe më mirë se një furçë e rregullt?  FURCE ME DY ANË!  Për fat të mirë, ne e kemi atë. Ana me dhëmbë të gjerë ndihmon në zbërthimin e butë të flokëve dhe shpërndarjen e njëtrajtshme të produkteve të stilimit, ndërsa ana tjetër ndihmon në stilimin dhe zbutjen. Është dizajni perfekt për flokët kaçurrelë!