7 zgjidhje për kujdesin e lëkurës që duhen bërë në 2023

Le ta bëjmë vitin 2023 vitin e lëkurës së shkëlqyer! Ne iu drejtuam entuziastet tonë për kujdesin e lëkurës Anna Cruise për të marrë të gjitha këshillat dhe truket më të mira për të filluar. Vazhdoni të lexoni për të gjetur 7 zgjidhjet e saj më të mira për kujdesin e lëkurës që duhet të ndiqni këtë vit.

1. Ndiqni një rutinë të kujdesit të lëkurës
“Nëse ka vetëm një zgjidhje për lëkurën tuaj, ajo duhet të jetë për një rutinë të përditshme të kujdesit të lëkurës. Kur fillova të punoja në Oriflame 3 vjet më parë, u njoha me  NovAge produktet.Pasi mësova gjithçka rreth këtyre produkteve, vendosa të investoj në një komplet NovAge për kujdesin e lëkurës – dhe çfarë ndryshimi bëri! Duhen vetëm 2 minuta, dy herë në ditë, dhe rezultatet janë të dukshme dhe të vërtetuara klinikisht. Lëkura ime u bë më rinore, më e fortë, e hidratuar dhe rrezatuese. Nuk do ta anashkaloj kurrë të përditshmen time Rutina NovAge për kujdesin e lëkurës, Thjesht e dua atë!”

2. Aplikoni krem kundër diellit çdo stinë
“Përdorni gjithmonë krem kundër diellit, pa marrë parasysh sezonin. Kjo rezolutë është një nga më të rëndësishmet për t'u ndjekur gjatë gjithë vitit, çdo vit. Disa njerëz kanë një keqkuptim se nuk kanë nevojë për krem kundër diellit gjatë dimrit, ose kur thjesht qëndrojnë brenda. Por fakti është se ju keni nevojë për krem kundër diellit gjatë gjithë kohës, sepse rrezet UVA dhe UVB mund të depërtojnë në dritaret e xhamit dhe të dëmtojnë lëkurën. Pra, shikoni  Sun 360 range dhe vazhdoni të aplikoni kremin tuaj të preferuar nga dielli çdo ditë.”

 

3. Eksfolioni, eksfolioni, eksfolioni
“Shtoni një produkt eksfolimi në rutinën tuaj një ose dy herë në javë. Përshpejton procesin e rinovimit të lëkurës suaj dhe zbulon lëkurë më të lëmuar, rrezatuese dhe me pamje më të shëndetshme. Unë përdor NovAge Proceuticals Solucioni 6% AHA Peel. Ai përmban dy acide të ndryshme alfa hidroksi (AHA) që pastron kimikisht shtresën e sipërme të lëkurës për të përshpejtuar procesin e rinovimit qelizor të lëkurës. Zvogëlon dukshëm pamjen e poreve dhe minimizon errësimin – një mënyrë e shpejtë për lëkurë më rrezatuese!”

4. Trajtojeni veten me një maskë për fytyrën “Premtoni t'i trajtoni vetes një moment përkëdheljeje javore me një maskë për fytyrën. Më pëlqen të përdor Maskë për hidratim dhe pastrim  nga Love Nature ose  Maska Mission Impurities nga Waunt.Të dyja e bëjnë lëkurën time të shkëlqejë!”

 

5. Provoni trajtime të targetuara
“Mos harroni të provoni trajtime të synuara me përbërës aktivë të fuqishëm për kujdesin e lëkurës! NovAge ProCeuticals ofrojnë një sërë trajtimesh të zhvilluara me përbërës aktivë të fuqishëm që ndihmojnë në trajtimin e një shumëllojshmërie të gjerë të shqetësimeve të lëkurës. Ju mund të zgjidhni nga Vitamina C, Retinol, AHA, peptide dhe Niacinamide. E dua  Vitamin C e pastër trajtimi, ai me të vërtetë e bën lëkurën time, e barazon tonin e lëkurës sime dhe i jep asaj atë shkëlqim shtesë për të ndriçuar muajt e errët të dimrit.”

6. Shkoni për produkte hibride
“Nëse fillimi i vitit tuaj është i zënë, pse të mos provoni disa produkte hibride të kujdesit të lëkurës me shumë detyra. E dua Krem toner i lëngshëm Waunt Smooth Cheeks.Kjo mjegull fytyre ultra-hidratuese ka një përfundim të ngjashëm me kremin - rimbush lëkurën e thatë, zbut dhe qetëson menjëherë lëkurën, duke i dhënë shkëlqim natyral. E përkryer për një rregullim të shpejtë dimëror në lëvizje!”

7. Shtoni retinolin në rutinën tuaj
“Nëse doni të trajtoni shenjat e plakjes, merrni një vendim për të filluar përdorimin e retinolit. Unë konstatoj se NovAge Proceuticals pika të fuqishme Retinoli është mënyra e përsosur për të filluar ta shtoni këtë përbërës në rutinën tuaj të përditshme. Pikat veprojnë për të reduktuar shfaqjen e rrudhave, për të përmirësuar strukturën e lëkurës dhe për të rivendosur rezervat e ujit të lëkurës. Për një çehre të shëndoshë, të shëndetshme dhe me pamje rinore! Bëni një angazhim afatgjatë dhe do të shihni rezultatet më të mira.”