Top produktet e make-up për t'i përdorur këtë pranverë

Dëshironi të jeni në trend këtë pranverë? Vazhdoni të lexoni. Ne kemi mbledhur disa nga makeup-et më të përfolura të sezonit. Një sugjerim: përfshin grunge të viteve '90, neoni dhe shumë shkëlqim.

Dukja Makeup 1: Grunge i butë
Grunge e viteve '90 është kthyer! Siç parashikohej në pista, këtë pranverë do të shohim rikthimin e lajnerit smokey,  buzëkuqit të kuqërremtë dhe nuancave të tjera mat. Ky grim ka për qëllim të kthej atë ndjenjë - sa më i papërsosur të jetë, aq më mirë. 

Dukja Makeup look 2: Buzë me shkëlqim
Trendi me shkëlqim është ende në 2023. Tani pamja do të krijohet duke përdorur balsam ushqyes për buzët, shkëlqyes buzësh dhe vajrat për mbushje të buzëve. Buzët tuaja do të hidratohen në maksimum dhe thjesht do të tregojnë një sasi të vogël ngjyrash shtesë. 

 

Dukje Makeup 3: Neon dhe pastel
Të pëlqen një grim shumëngjyrësh? Shkëlqyeshëm! Sepse kjo pranverë ka të bëjë me ngjyrat - mendoni gjithçka, nga neoni i ndezur deri tek pastelët e bukur. Vendosni pamjet tuaja në një maskarë me ngjyrë jeshile slime ose rozë fuchsia, apo ndoshta  vjollcë pastel ose blu e hapur ju përshtatet më shumë.

Dukja Makeup 4: Blush
Ne vazhdojmë të frymëzohemi nga e kaluara këtë pranverë! Një nga makeup-et më të mira për të ringjallur stili "sunkissed'' (apo skuqja e lehtë e bukur nga dielli në faqet tuaja). Është një trend i viteve '70 që përfshin pikturën tuaj të preferuar me blush në mollëzat tuaja. Dhe dëgjoni këtë, do të krijoni iluzionin e një ngritjeje të fytyrës suaj! Nuk mund të bëhet më mirë se kaq, apo jo?

Dukja Makeup 5: Plotësimi shkëlqyese
Detajet e shkëlqyeshme të grimit janë gjithçka që duam në festat e këtij sezoni. Vendosni shkëlqim në vetullat tuaja, diamant të rremë në qepallat dhe kristale në mollëzat tuaja. Pa marrë parasysh se çfarë lloj bling do të zgjidhni, do të jetë një look makeup që ju vë në qendër të vëmendjes. A jeni gati për të?

Nga teknikat vintage të skuqjes tek vetullat disko, tendencat e kësaj pranvere ofrojnë diçka për të gjithë. Ndoshta ju jeni frymëzuar të provoni diçka të re!