Ndizni nxehtësinë me parfum këtë Shën Valentin - Këtu janë 6 ide për takime

Çokollatë, lule, të brendshme dhe muzikë shpirtërore – të gjithë e dimë stërvitjen romantike të takimeve. Por le të jemi të sinqertë, është viti 2023 dhe ne kemi nevojë urgjente për diçka shtesë që, fjalë për fjalë, t'i përmirësojmë gjërat. Dita e Shën Valentinit është afër, kështu që pse të mos e nisni me zhurmë? Këtu janë gjashtë mënyra të reja për të përfshirë parfumin në mbrëmjen tuaj të takimit, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të ndezni marrëdhënien tuaj ose të joshni dikë të ri me një aromë drithëruese.

Mbani parfumin perfekt
Nuk ka asgjë më joshëse sesa të spërkatni një parfum magjepsës dhe të ngrohtë nate. So Fever Ecstatic i ri është i varur me zjarrin e tij notat e olibanumit për Gra dhe temjan për Burra. Me përbërësit e parfumit të qelibarit djegës, erëzave të nxehta dhe drurëve të gjallë, mashkulli juaj do të bëhet edhe më i papërmbajtshëm. Pra, Fever Ecstatic for Her është me drurë, portokalli dhe qelibar, një aromë që gumëzhin me eksitim gjatë gjithë natës. 

Dhuroni një aromë me një lojë joshëse 
Dhurata perfekte për Shën Valentin nuk është vetëm të mbani parfumin më seksi për të ndezur nxehtësinë, por t'i dhuroni partnerit tuaj parfumin më të mirë të sezonit. Zgjedhja e aromës së duhur për mashkullin tuaj është e ndërlikuar, por jo e pamundur. Mbani parfumin dhe lëreni partnerin tuaj të gjejë notat e duhura, ta kthejë atë në një lojë joshëse që është argëtuese... 

Shihni më pak për të ndjerë më shumë 
Tingëllon si diçka e ditur, por ndriçimi komod është gjithçka për të hyrë në rrjedhën e duhur. Sa më pak të shihni, aq më shumë duhet të përdorni shqisat tuaja të tjera: si nuhatja! Burimet e vogla dhe të shpërndara të ndriçimit dhe qirinjtë krijojnë një atmosferë komode. Mos harroni se llambat e ngrohta të verdha mundin ato të ftohta dhe të mprehta. Gjithçka ka të bëjë me krijimin e një mjedisi ku ju dhe partneri juaj të ndiheni të qetë. 

Përgatituni me një masazh për të mbajtur aromën 
So Fever Ecstatic për Burra dhe Gra - bëheni të gjallë kur temperatura e trupit tuaj rritet. Masazhimi i njëri-tjetrit është mënyra e përsosur për të arritur ku duhet. A e dini gjithashtu se parfumi ngjitet më mirë dhe mban më shumë erë nëse lëkura juaj është e përgatitur me lagështi? Një vaj masazhi është baza përfundimtare për një parfum intensiv. Fuqia e zjarrtë e notave të parezistueshme dhe të guximshme do të zgjasë gjatë gjithë natës.

Një ndjesi parfumi
Pas zbutjes së trupit me një masazh të shkëlqyeshëm, kërcimi në saunë  me avull është një zgjidhje për relaksim përfundimtar. Përzieni temjanin me ujë dhe hidheni mbi gurët e nxehtë, për të krijuar një ndjesi të mrekullueshme avulli. Sauna infra të kuqe ose dhoma me avull funksionojnë po aq mirë. Bëni një dush dhe më pas aplikoni sërish varësinë e zjarrtë So Fever Ecstatic. 

Fletët me aroma të freskëta vulosin ndjenjën 
Përfundoni mbrëmjen e takimit me një gjumë të mirë në çarçafë të sapo larë të spërkatur me parfumin e përsosur. Bëhuni kreativ se ku dhe si e përdorni parfumin, nëse jo në trupin tuaj, aroma mund t'i japë një rrotullim emocionues veshjeve ose çarçafëve tuaj.

Ja ku i keni! Shpresojmë që këto 6 truke do ta kthejnë takimin tuaj në një përvojë nate me aromë joshëse që vetëm e keni ëndërruar. Mos harroni t'i jepni partnerit/es tuaj vëmendje të plotë. Dhe asnjë shpërqendrim për të shijuar biseda më të thella, më dhuruese dhe aromatike. 

Fjalët nga: