WANDERLUST SCENT: Vizitoni Natyrën e Bukur të Suedisë

Ashtu si aroma e ëmbël e ëmbëlsirave mund t'ju çojë në një udhëtim nostalgjik duke rijetuar kujtimet e fëmijërisë, parfumet mund t'ju çojnë në një udhëtim ndijor të zbulimit pa u larguar nga shtëpia juaj. Pra, ndërsa mund të mos jeni në gjendje të udhëtoni në liqene idilike, pyje të harlisura ose plazhe me rërë tani, aromat tona të reja .SE do t'ju transportojnë në këto vende të harlisura natyrore suedeze në asnjë kohë.

 Zhytuni në notin e mbrëmjes në liqenin e mjegullt nga drita e hënës
Mbyllni sytë dhe hidhni aromën e papritur të Rozmarisë së Egër për t'u transportuar në një zhytje të dritës së hënës në det. Evokuese e një liqeni suedez të freskët dhe të mjegullt dhe ujë të freskët në lëkurë, Wild Rosemary është një kaçubë me lule që rritet në zonat e ligatinave të Suedisë - dhe vetëm një spritz i aromës së ujit dhe mineraleve do t'ju bëjë të zhyteni në ujin suedez me miqtë.

E dini atë ndjenjë të ngazëllyer që merrni kur goditni ujin e ftohtë ose era fryhet egër nëpër flokët tuaj? Kjo aromë - e zbuluar në Stigsbo dhe shënimi kryesor në .SE Wild Hearts Eau de Parfum - do të çlirojë të njëjtën ndjenjë lirie të sapo gjetur.

 


Ecni nëpër pyll dhe lundroni në ngrohtësinë e zjarreve të ndezura 

Shpëtoni nga apartamenti i qytetit tuaj me aromën shumë të tymosur të Drurit të Birchit inkandeshent, pasi jeni të mbështjellë me një ndjenjë të ngrohtësisë kolektive dhe zemra juaj rritet nga optimizmi dhe gëzimi.

Pemët e mështeknës ju rrethojnë ndërsa ecni nëpër një pyll të gjerë suedez - dhe kjo aromë thellësisht e ngrohtë dhe drunore do t'ju ëndërrojë të humbni në pyll dhe të uleni rreth një zjarri të ndezur duke kënduar këngë popullore suedeze menjëherë. Përgatituni të ndjeni një qetësi të larë mbi ju, pasi ndiheni një me natyrën dhe elementet. Ata thonë se një shëtitje në pyll mund të ketë një efekt shërues në mendje, dhe kjo aromë - përbërësi kryesor i. SE Blazing Warmth Eau de Parfum - evokon një përvojë të kujdesshme në erë të parë.

 


Zbuloni orën magjike dhe zgjidhni lulet e bukura suedeze

 Ditët e gjata dhe të pafundme të verës janë të dashura nga suedezët për një arsye. Ora magjike e quajtur me vend ndriçon qiellin dhe shpirtin tuaj, ndërsa ngrohtësia e dritës së artë bashkohet me ngjyrat e ftohta, blu dhe mesnatën. Shkundni veten për të përjetuar vetë këtë magji në një kopsht të pabesueshëm suedez në Hammarby, afër Uppsala, me aromat .SE. Ndërsa zgjidhni një pozë të luleve të egra, prisni që aroma e fuqishme likorike e luleve të egra Sweet Cicely t'ju godasë së pari dhe të katapultohet drejt në zemrën tuaj, ndërsa shpërthimi i freskët i Luleve të Butonit të Artë nga limoni gazon me pozitivitet.

Pra, a jeni gati të shkoni në një përvojë pushimesh Suedeze? Spritz sensorial. SE Eau de Parfums dhe transportohuni në natyrën mbresëlënëse të Suedisë në asnjë kohë.