Prezantimi i Protein Blend

Sigurimi që trupi juaj të marrë proteinë me cilësi të lartë është thelbësor për ushqimin e ekuilibruar, të përditshëm. Përzierja e proteinave - formula origjinale e profesor Stig Steen - e plotëson këtë nevojë në mënyrë të përsosur, në një mënyrë që i përshtatet jetës dhe shijes tuaj. Kjo përzierje e paplotësuar, pa sheqer ose ëmbëlsues të shtuar, përzihet me një shumëllojshmëri të ushqimit dhe pijeve shpejt dhe thjesht.

PROTEIN BLEND STORJA:

Prezentimi i Protein Blend - formula origjinale e Profesor Stig Steen, e zhvilluar për të mbështetur nevojat ushqyese të pacientëve të tij. Krijuar duke përdorur përzierjen e tij unike, me cilësi të lartë të proteinave dhe fibrave dietike, është zgjidhja e përsosur për të përmirësuar ushqimin tuaj të përditshëm


"Shumë vite më parë në Komunitetin e Shkencave të Jetës në Igelosa, ne hartuam një formulë ushqyese me qëllim të sigurimit të pacientëve me mushkëri të sëmura rëndë me ushqim optimal për të ndihmuar shërimin e tyre. Përzierja e proteinave është ajo formulë origjinale, e paplotësuar, e krijuar për t’u përdorur në salca, të përziera në ushqime ose që përdoret për të përgatitur lloje të ndryshme të supave. Shtë mënyra ideale për të siguruar ushqim optimal, të dhënë si “ushqim i modës së vjetër”.
– Senior Professor Stig Steen

 

VITET E KERKIMIT Mjekësor & SHKENCA PIONERE

Formula origjinale e profesor Stig Steen u zhvillua gjatë shumë viteve të hulumtimeve intensive, për të ndihmuar në mbështetjen e nevojave ushqyese të pacientëve të tij me sëmundje kritike të transplantit të mushkërive para dhe pas operacionit.

 

SHTEPI për mirëpritje nga ORIFLAME


Në vitin 1998 Profesor Steen themeloi Komunitetin e Shkencave të Jetës Igelösa, për të punuar në kërkime pionierë në fushën e transplantimit të zemrës dhe mushkërive, ushqimin dhe stilin e jetës. Në vitin 2007, Igel becamesa u bë shtëpia e Wellness nga Oriflame, dhe vendlindja e formulës unike për Wellness nga Shifs dhe Blend i Oriflame.


BASHKËPUNIM PËR JETË

Qdo ditë në Igelösa, kirurgët dhe kuzhinierët profesionistë punojnë së bashku në një bashkëpunim unik për të zbuluar mënyra për t'i ndihmuar njerëzit të bëjnë zgjedhje më të mira për shëndetin e tyre. Të gjitha hulumtimet janë udhëhequr nga Stig Steen dhe përqendrohet në zhvillimin e produkteve dhe programeve efektive për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit dhe mbipeshes.

 

PËR PRODUKTET

 

MAS KLIKIMIT:


USHIMI KUALITATIV ME CILËSI TË LARTË MUNDËSUAR NGA SHKENCA

Rosehip:

Një burim i mirë natyror i fibrave dietike dhe vitaminës C.

Fibra panxhar sheqeri:

Natyrisht i pasur me fibra dietike dhe gluten pa.

Mollë e Artë:

E lartë në fibra dietike dhe vitaminë C.

Proteina me bizele:
Pa kolesterol dhe laktozë.

Proteina hirrë:
Proteina e plotë e bërë nga qumështi.

Veza:
Një burim natyral shumë i mirë i proteinave.


 
Frymëzohuni nga Wellness nga Oriflame Protein Blend dhe piqni bukën tuaj!
Këtu është receta juaj:

Wellness Bread Makes 1 loaf

 Bukë Wellness bën 1 bukë

Përbërësit:
• 350g ujë të vakët
• 6g maja të thatë, ose 12g maja të freskëta
• 190g miell kokërr të tërë
• 2 lugë të përzierjes së proteinave
• 25g fara liri
• 75g kokrra të gatuara
(psh. hikërror, grurë të tërë,
oriz kafe ose e zezë, quinoa, thekër)
• 25g fara luledielli
• 25g fara kungulli
• kripë 3G

 

METODA:

Ngrohni furrën në 180 gradë celcius. Në një tas, rrihni ujë të ngrohtë dhe maja dhe pushoni për 5 minuta. Ndërsa përzierja e majave është duke pushuar, kombinoni përbërësit e mbetur në një tas të veçantë dhe llokoçis. Llokoçis përbërësit e thatë në përzierje maja, derisa të kombinohen vetëm dhe derdhim në një tigan të lyer me vaj të butë dhe të lyer 28 x 12 x 7 cm. Mbuloni me një peshqir dhe vendoseni në një vend të ngrohtë të ngrihet derisa të dyfishohet në madhësi (rreth 30 minuta). Vendoseni në furrë dhe piqeni për 60 minuta. Hiqeni nga tigan dhe vendoseni në një raft teli për t'u ftohur para prerjes (rreth 2 orë).