Pse kremi i natës është i rëndësishëm

Ndoshta ju është thënë se shtimi i një kremi nate në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës është një domosdoshmëri – por pse? Ne i kemi kërkuar ekspertit David Jameson, Menaxher i Komunikimit Shkencor të Produkteve në Oriflame, të ndajë gjithçka që duhet të dini rreth hidratuesit gjatë natës.

Një produkt për kujdesin e lëkurës që bën gjëra magjike ndërkohë që jeni në GJUMIN TUAJ TE BUKURISE – mund të duket si një ëndërr, por nuk është. I projektuar posaçërisht për natën jep shumë përfitime për lëkurën tuaj.

Pse duhet të blini një krem nate
Ne po kalojmë shumë kohë të ekspozuar ndaj elementëve të tillë si dielli dhe ndotja, të cilat do ta bëjnë lëkurën tonë të ndihet e thatë dhe e irrituar. Megjithatë, shtoni një krem të mirë nate në rutinën tuaj të bukurisë gjatë natës dhe kjo mund ta zgjidhë problemin. Sepse e vërteta është se çdo produkt shërben për një qëllim unik dhe përmban përbërës të ndryshëm që funksionojnë më mirë gjatë periudhave të caktuara të ditës. Pra, është koha të ndaloni përdorimin e kremit të ditës gjatë natës!

“Kremrat e natës janë krijuar për të siguruar ushqim më të madh për lëkurën tuaj dhe për të rivendosur dhe rimbushur ndërsa flini. Kremrat e natës janë krijuar gjithashtu për të trajtuar shqetësime të ndryshme si rrudhat, lifting dhe shkëlqim”, thotë David Jameson. 

 

Krem nate vs Krem dite
“Kremrat e natës normalisht do të formulohen me një sasi më të madhe përbërësish ushqyes si gjalpë shea, vajra farash etj. Ndërsa kremrat e ditës mund të kenë filtra UV dhe aktivë kundër ndotjes që nuk janë relevante për t'u aplikuar gjatë natës. Kështu, një krem nate trajton shqetësime të ndryshme dhe sjell përfitime të ndryshme në krahasim me kremin e ditës. 

Aplikimi i një hidratuesi gjatë natës në mënyrën e duhur 
“Duhet të aplikoni një krem nate pasi të keni pastruar lëkurën dhe pasi të keni përdorur kremin dhe serumin e syve.”

Përdorni një sasi sa bizele të kremit tuaj të natës, aplikojeni në faqe, mjekër dhe ballë. Masazhojeni në mënyrë të barabartë, derisa kremi të përthithet plotësisht. Bëni këtë në të gjithë fytyrën, duke shmangur zonën e syve.

Një krem i mrekullueshëm nate do t'ju ndihmojë të përfshini të gjitha gjërat e mira nga rutina juaj e kujdesit të lëkurës në mbrëmje. Megjithatë, është e rëndësishme të filloni herët, sepse kjo do të lejojë që lëkura juaj të thithë siç duhet hidratuesin – dhe të mos e njollosë atë në të gjithë jastëkun tuaj.

 

Si të zgjidhni kremin më të mirë të natës për lëkurën tuaj
“Në mënyrë tipike, kremrat tanë të natës janë të dizajnuara për të qenë të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, kështu që ne do të rekomandonim që të zgjidhni kremin tuaj të natës bazuar në shqetësimet e lëkurës që dëshironi të trajtoni. Për shembull, rrudhat, lifting dhe shkëlqim. Kjo mund të pretendohet se ofrohet nga kremëra specifikë të natës së bashku me përfitimet më standarde si ushqimi dhe rimbushja.” 

7 hidratues gjatë natës që duhet të keni 
1. Nëse keni nevojë për lifting shtesë Ultimate Lift Contour Define Krem Nate mund të jetë një opsion i madh për ju. Ky hidratues rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, gjë që bën konturet më të theksuara.  
2. Urban Guard 3D Krem Nate është ideale për njerëzit që shijojnë jetën e qytetit. Është projektuar për të ndihmuar në pastrimin dhe ribalancimin e lëkurës së stresuar nga ndotja. 
3. Dëshironi diçka më të lehtë? Shkoni me Hydra Radiance Krem Nate. Me një teksturë xhel, ky hidratues mattifikues rikthen butësinë dhe përmirëson barrierën e lëkurës. 
4. Keni një ton të pabarabartë të lëkurës, njolla të errëta dhe çngjyrosje? Merrni Brilliance Infinite Luminosity Night Cream.
5. Lëkurë e ndjeshme? Skinrelief Pro Resilient Krem Nate, krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me një Teknologji Ultra Calm. 
6. Trajtojeni veten me Royal Velvet Krem Riparues Nate – hidratues që forcon lëkurën dhe redukton shfaqjen e rrudhave.
7. Hydra Radiance Krem Nate ideale për lëkurë të thatë. Formuluar për të hidratuar intensivisht dhe për të ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës gjatë natës.