Gjeni furçën më të mirë për llojin tuaj të flokëve

Lloji i furçës që përdorni luan një rol të rëndësishëm në atë se sa të shëndetshëm duken dhe ndjehen flokët tuaj. Por gjetja e furçës së duhur tingëllon më e thjeshtë se sa është. Ne do t'ju drejtojmë në furçën e ëndrrave tuaja.

E rrumbullakët, e gjerë, me jastëk, me vrima - një det i vërtetë furça flokësh. A e dini se nëse përdorni vetëm një furçë sot, mund të dëshironi të investoni në disa të tjera. Sepse furçat nuk janë të një madhësie të vetme. Ato janë të dizajnuara për lloje specifike flokësh, tekstura dhe zakone stilimi. Investimi i kohës për të gjetur furçën e duhur mund të duket si një detyrë e panevojshme, por është një nga favoret më të mëdha që do ti bëni flokëve tuaj. Këtu janë disa veçori që duhen mbajtur parasysh kur kërkoni furçën më të mirë për ju dhe rutinën e flokëve tuaj.

Për krehje
Keni flokë që ngatërrohen lehtë? FURCA PËR KREHJE është projektuar posaçërisht për të trajtuar me kujdes këtë lloj flokësh me dhimbje dhe humbje minimale të flokëve. Për të marrë rezultatin më të mirë, është e rëndësishme që ta përdorni vetëm në flokë të lagur dhe filloni nga majat, drejt rrënjëve. Pra, investoni në një furçë që zbërthen dhe do t'i kurseni vetes shumë mund - dhe flokë të çrregullt! 

img-1.jpg 

Furçë e gjerë
Kjo furçë flokësh e madhe, e sheshtë dhe e gjerë është perfekte për të zbutur dhe lëmuar flokët. Funksionon në të gjitha llojet dhe stilet e flokëve, por baza e gjerë e bën atë ideale për flokë të gjatë dhe të drejtë. Dhe falë formës së saj të sheshtë, furça është antistatike, ndaj thuani lamtumirë flokëve të padisiplinuar! 

Furçë e rrumbullakët
Kur është koha për fazën e stilimit të flokëve, kjo është furça që ju nevojitet. Furçat e rrumbullakëta nuk janë të dizajnuara për të zbërthyer ose krehur flokët. Në vend të kësaj, ata bëjnë mrekulli kur doni të krijoni valë bombastike dhe hollivudiane.

Për t'i bërë gjërat pak më të komplikuara, furçat e rrumbullakëta vijnë në disa madhësi të ndryshme. BRUSHË E VOGËL E RRUMBULLAKËT STYLER  përdoret për kaçurrela ose drejtimin e valëve në flokë të shkurtër. Pastaj ka BRUSHË E RRUMBULLAKËS PELFRI STYLER, e cila është e mrekullueshme kur keni nevojë për tharje të shpejtë dhe kaçurrela të harlisura. E fundit por jo më pak e - FURCA STYLER LARGE .  Është e mahnitshme për kaçurrela ose drejtimin e flokëve të mesëm dhe të gjatë. 

img-2.jpg 

Furçë me jastëk
Keni flokë të hollë dhe ju pëlqen një masazh i mirë i kokës? Një furçë jastëku është ajo që dëshironi! Pajisja e rrumbullakosur ka dhëmbë të butë që arrijnë në lëkurën e kokës dhe ofrojnë një masazh të këndshëm, duke e lënë lëkurën tuaj të shkëlqyeshme dhe të butë. FURCA STYLER jastëk  është e pajisur me dhëmbë me toptha në majë që janë të dizajnuara posaçërisht për zbërthim dhe formësim të butë.

img-3.jpg 

Furçë me vrima
Për tharje të shpejtë, një furçë me vrima është më e mira. Vrimat në dizajn lejojnë që ajri nga tharësja e flokëve të qarkullojë dhe parandalojnë mbinxehjen e furçës. Por kjo furçë nuk është thjesht ideale për tharje të shpejtë, por është gjithashtu një ekspert në zbërthim. Pra, nëse jeni në nxitim dhe dëshironi një rregullim të shpejtë, thjesht përdorni  FURCA STYLER VENT!

Furçë ngjitëse
Ju mund të rritni volumin duke përdorur FURCA STYLER TEASING.. Dizajni i hollë dhe qimet e buta me gjatësi të ndryshme përqafojnë çdo fije floku. Krahasuar me një krehër të zakonshëm, furça është shumë më e butë dhe nuk i tërheq apo shqyen flokët. 

img-4.jpg 

Pra, ja ku e keni, një përzgjedhje furçash flokësh ku do të gjeni më të mirën për ju.