Komode, e lehtë, e shijshme - 2 supa, 6 receta të shpejta

Kur jeni në humor për një supë të shpejtë, të shijshme dhe ngrohëse është zgjidhja. Supat Natural Balance ofrojnë një përzierje ideale të shijeve umami dhe përbërësve ushqyes, me bazë bimore, me çdo shërbim të mbushur me proteina. Ndërsa shija kremoze e domates, borzilokut dhe shpargut janë mjaft të shijshme më vete, ne kemi përpiluar disa nga këshillat tona më të mira për të përmirësuar lehtësisht recetën, duke e çuar këtë rostiçeri aromatik ose pjatë anësore në një nivel tjetër.

Sekretet në perzierjet
Receta nuk mund të ishte më e lehtë, për një kafshatë të shpejtë dhe të shijshme thjesht shtoni një lugë supë natyrale Balance, pluhur sipas dëshirës tuaj, me 150-200 ml ujë të vluar, përziejeni — et voilà — koha e meze të lehtë është e renditur! Por nëse doni të përmirësoni recetën - për të shtuar gjallërinë ose për të rritur lëndët ushqyese - mbusheni tasin tuaj me një lugë nga këto:

• FARA KUNGULL te pjekura, Faktori ushqyes: janë burime të shkëlqyera të magnezit dhe zinkut. Ato përmbajnë gjithashtu lëndë ushqyese të ndryshme duke përfshirë hekurin, selenin dhe kalciumin. Dhe janë një burim i mirë i yndyrave të pangopura, duke përfshirë acidin yndyror omega-3, acidin alfa-linolenik (ALA), i cili mund të ndihmojë në mbështetjen e shëndetit të zemrës.

Lakra e freskest. Faktori ushqyes: ky produkt i pasur me antioksidant - Superushqimi është i mbushur me fibra, kalcium, hekur dhe vitamina A, C dhe K.

• Majdanozi i fresket, faktori ushqyes: i larte me vitamine A, E dhe K, ky ushqim i pasur me lëndë ushqyese mund të ndihmojë në zbutjen e inflamacionit dhe të ndihmojë tretjen. Dhe me nivele të larta të vitaminës C mund të ndihmojë në prodhimin e kolagjenit në lëkurën tuaj dhe të përmirësojë ngjyrën me kalimin e kohës — ia vlen të dekoroni çdo pjatë!

Vezë të ziera faktori: shume ushqyese - një vezë e zier përmban 6 g proteina dhe 5 g yndyrna të shëndetshme, si dhe nivele të konsiderueshme të vitaminave A, B5, B12 dhe folate.

• Djathi feta i grimcuar Faktori ushqyes: i pasur me proteina dhe kalcium për të ndihmuar në promovimin e masës muskulore dhe densitetit të kockave, feta mund të plotësojë supën me shije dhe cilësi të shtuar. Kur krahasohet me djathërat e tjerë, feta është më e ulët në kalori dhe yndyrë se shumë.

LëndëT ushqyese e qiqrave Faktori: ofrojnë lëndë ushqyese thelbësore duke përfshirë hekurin, zinkun, folatin, magnezin dhe fosforin dhe janë një burim i shkëlqyer i fibrave dietike dhe proteinave. Për një shije pikante të thekur, provoni të pjekni 1 decilitër qiqra në ½ lugë gjelle vaj ulliri me thekon djegës. 

Dëshironi diçka më shumë për të kënaqur urinë tuaj? Supa e bën pjatën e përsosur anësore. Plotësoni sallatën ose sanduiçin tuaj të servirur me bukë integrale me ndonjë nga recetat e mësipërme dhe kthejeni rostiçerin tuaj në një vakt të ekuilibruar - dreka është e zgjidhur! Darka është gati!

Super supa: përfitimet e shumta shëndetësore
Keni nevojë për një arsye tjetër për të dashur supë? Këtu është një listë e atributeve më të mëdha të supës Natural Balance:
Ngushëlluese dhe ngrohëse
Hidraton
Lehtë për t'u bërë
E shijshme
E ushqyeshme
Të dendura në proteina
Jo-OMGJ
Pa konservues, ngjyrues artificialë apo aromatizues
Pa gluten
Vegane