5 Përbërësit e Go-To Green Smoothie

Keni nevojë për një shpërthim energjie? Kjo recetë me smothie jeshile është pikërisht ajo që ju nevojitet

 Të gjithë e duan një smothie të mirë! Pavarësisht nëse nuk mund të mendoni se çfarë të hani ose nuk mund të shqetësoheni për të bërë një tas tjetër me DRITHËRA PËR MENGJES, një smothie zgjidh të gjitha. Dhe kjo në veçanti përfshin 

 FRUTA,PERIME DHE PROTEINA, kështu që ju të merrni të gjitha lëndët ushqyese që i duhen trupit tuaj në një gotë të shijshme.

Si ta përgatisim:

Përbërësit
• 1/2 banane e mesme, e freskët ose e ngrirë (mund të jetë nën 1 filxhan frut i zgjedhur si mollë jeshile, ananas i ngrirë ose mango)
• 2 grusht spinaq ose zarzavate të zgjedhura
• Avokado
• .25 litra qumësht soje (ose qumësht i zgjedhur)
• 1 lugë pluhur proteina Vanilla Natural Balance Shake

Instrukcione
1. Vendosni të gjithë përbërësit në një blender.
2. Përziejeni derisa të qetë dhe kremoze dhe nuk mbeten copa.
3. Shërbejeni dhe shijojeni (ose ruajeni në një vazo murator me kapak deri në 24 orë në frigorifer).