Si të minimizoni Poret tuaja

Poret mund të bëhen problem, qysh në vitet 20 - në fakt ato janë një nga shenjat e para të plakjes! Ndërsa kolagjeni dhe elastina në lëkurën tonë lirohet dhe prishet, dhe ndërsa graviteti fillon të marrë numrin e tij, poret tona ndryshojnë formën dhe humbasin strukturën e tyre. Rezultati? Poret me pamje të madhe. Ja se çfarë të bëni për ta.

MBANI PASTËRT

Mendoni për këtë në këtë mënyrë: poret e zbrazëta janë më pak të dukshme se ato të plota. Nuk është se madhësia është e ndryshme, por përkundrazi mbushja që mund t'i bëjë ata të duken më të mëdha. Kur poret e hapura të mbushura me vaj dhe qelizat e vdekura të lëkurës oksidohen, ato shndërrohen në blackheads të bezdisshëm, dhe kokat e zeza natyrisht janë shumë të dukshme.

Një rutinë e pastrimit në mëngjes dhe në mbrëmje do të largojë vajin, përbërjen dhe ndërtimin e papastërtive për ta mbajtur lëkurën të pastër. Filloni me një pastrues dhe ndiqni të pastroni një TONER mbi fytyrën tuaj me një jastëk pambuku për të hequr mbetjet. Provoni të shtoni edhe një pajisje të pastrimit në rutinën tuaj; është një mënyrë efektive për të arritur papastërtitë e ndenjura të thellë dhe është provuar klinikisht për t'u dhënë përdoruesve pore dukshëm më të vogla në vetëm disa javë!

THE ENVIRONMENT MJEDISI

Dëmtimi i diellit, ndotja, një mënyrë jetese e stërholluar, stresi dhe pirja e duhanit ndikojnë në shfaqjen e madhësisë së poreve tuaja. Ndërsa rrezet UV dobësojnë strukturën tuaj të lëkurave, poret fillojnë të mbyten, kjo është arsyeja pse përdorimi i përditshëm i SPF është një hap thelbësor parandalues. Do të dëshironi gjithashtu të kënaqeni me disa zakone relaksuese dhe të merrni gjumë adekuat. Dhe mos - dhe e kemi fjalën për këtë - mos pini duhan. Badshtë keq për gjithçka.

Acidet e acideve
Fakt: poret nuk hapen dhe mbyllen. Por lëkura e vdekur duke i mbushur ato do të zgjerojë pamjen e tyre. Një exfoliator që përmban acid glikolik, acid salicilik, beta-hidroksi ose acid alfa-hidroksi do të funksionojë nga sipërfaqja e lëkurës poshtë, për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës që kanë ardhur në fund të ciklit të tyre të rinovimit. Kontrolloni SERUMIN EKOLLAGEN, Tonerin për RIENJIMIN E LINKURSIT TIN NDRMARRJES dhe KRAHJEN E NDESHMSIS True Vërtetë të Përsosmërisë së Vërtetë - të gjitha ato përfshijnë AHA

MASAZHONI

Nëse keni lëkurë të yndyrshme me siguri jeni më të vetëdijshëm për poret tuaja sesa njerëzit e tjerë. Shmangni kremrat shumë të dendur të ditës që mund të bllokojnë poret, dhe në vend të kësaj përdorni locione ose xhel të lehta për të njomur. Edhe nëse keni lëkurë të yndyrshme, mos e anashkaloni MOISTURA të gjitha së bashku - sa më e hidratuar të jetë lëkura juaj, do të jenë plumbat e qelizave tuaja, duke zvogëluar shfaqjen e poreve dhe shenjat e plakjes së lëkurës.

MASKONI

Keni nevojë për rezultate të menjëhershme? Atëherë ju me të vërtetë duhet të provoni POREFEKTORIN E PORA RI dhe LINE nën përbërjen tuaj. Përzihet lehtësisht në lëkurën tuaj, dhe ka njolla të veçanta optike që sigurojnë një bazë të qetë me shfaqjen e një çehre të përsosur. Pastaj thjesht shtoni fondin tuaj si zakonisht. Perfection!


Fjalët nga: Fotografitë nga: Kristine Wreyford