Recetë diete nordike: Salmon i pjekur në tavë me perime

Nuk dini çfarë të bëni për darkë? Provoni këtë recetë të shijshme të salmonit bazuar në Dietën Nordike, të pasur me omega 3, fibra, vitamina dhe minerale.

PËRBËRËSIT

4 racione

• 500g salmon të prerë në fileto
• 1 qepë të kuqe
• 1 tufë karrota
• Angjinarja 200g
• 4 panxhar, të pastruar
• 3-4 lugë gjelle vaj rapese të ndara
• 2 tbsp të bimëve të zgjedhura p.sh. tarragon, trumzë, majdanoz, kopër
• 2 tbsp hudhër pluhur
• 2 tbsp qepë pluhur
• Kripë deti

UDHËZIME

Hapi 1:

Ngroheni furrën në 200 ° C dhe shtoni vaj në një tepsi.

Hapi 2:

Përzieni erëzat dhe kripën e detit në një tas të vogël.

Hapi 3:

Vendosni filetot e salmonit në tavën e pjekjes, hidhni me vaj rapese dhe spërkatni me 1 tbsp të erëzave të përziera.

Hapi 4:

Lani dhe copëtoni perimet, pastaj shtoni në një tas me përzierjen e erëzave të mbetura dhe vajin e farës së rapës. Hidhni derisa perimet të lyhen me vaj dhe erëza.

Hapi 5:

Vendosni perimet rreth filetave të salmonit në tepsi dhe vendoseni në furrë. Piqni për 20-25 minuta, ose derisa salmoni dhe perimet të gatuhen.

Hapi 6:
Shërbyer me një sallatë anësore dhe salcë kos barishte. Ne ju sugjerojmë këtë!

 Salcë kos barishte


PËRBËRËSIT

• 3 dl kos natyral
• 0,5 dl lëng limoni
• 2 tbsp majdanoz të freskët të copëtuar
• 2 tbsp kopër të freskët të copëtuar
• 2 tbsp mentë të freskët të copëtuar
• 1 thelpinj hudhre, të shtypur

UDHËZIME
Shtoni kos dhe lëng limoni në një tas. Shtoni bimët dhe hudhrën tuaj dhe përzieni derisa të kombinohen.

Shijoni!

Fjalët nga: