Një nivel i ri i kujdesit të lëkurës

A mundet kujdesi për lëkurën të jetë efektiv dhe të veprojë sa më butësisht të jetë e mundur? Kemi kënaqësinë t'ju prezantojmë me një kujdes kaq revolucionar të lëkurës që sinkronizon fuqinë e shkencës me lëkurën tuaj! Novage+ është një sistem krejtësisht i ri i kujdesit kundër plakjes së lëkurës: i avancuar teknologjikisht, i përmirësuar me përbërës bioaktivë dhe i projektuar duke pasur parasysh mjedisin.

Që nga prezantimi i produkteve të para NovAge në 2015, industria e kujdesit të lëkurës ka bërë një hap të madh përpara. Në atë kohë, ne kemi krijuar një pasuri të ekspertizës për t'ju ofruar produkte që plotësojnë tendencat më të fundit dhe, në disa raste, janë edhe përpara tyre. Cilat tendenca të kujdesit të lëkurës na frymëzuan për të krijuar Novage+?

Përdorimi i teknologjive bioaktive

 

Bioaktiv do të thotë "i krijuar nga përbërës natyralë". Teknologji të tilla stimulojnë funksionet natyrore të lëkurës për të punuar më shumë dhe zakonisht janë në qendër të produkteve kozmetike - ato që gjenden në farmaci dhe sallone bukurie. Ne nuk mund të qëndronim larg këtij trendi dhe kemi përfshirë 11 teknologji bioaktive në Novage+!

 

Mbrojtje nga mjediset e ashpra

 

Në Novage+ e ri, një krem dite shumë-aktiv kujdeset për mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të faktorëve të jashtëm.

 

Kërkesa për kujdes të butë

 

Nga masat radikale dhe invazive, tendencat gradualisht po anojnë drejt kujdesit të butë, por jo më pak efektiv. Kjo mundësohet nga përbërës aktivë si niacinamidi. Karakteristikat e tij të dobishme janë baza për një nga teknologjitë Novage+.

Pse është Novage+ kaq efektiv?

Një nga veçoritë e gamës së re për të cilën jemi shumë krenarë është përdorimi i 11 teknologjive bioaktive, 4 prej të cilave janë të patentuara nga Oriflame. Le të hedhim një vështrim hap pas hapi se cila teknologji është përgjegjëse për çfarë.

Hapi 1: Pastrimi 

Ne kemi shtuar teknologjinë Bio Lipid System në formulën e xhelit pastrues Novage+, e cila heq butësisht papastërtitë dhe make-up-in duke ruajtur pengesën natyrore mbrojtëse të lëkurës.

Hapi 2: Sytë 

Të gjithë kremrat e syve Novage+ janë përmirësuar me teknologjinë Eye Vital për të reduktuar rrathët e zinj dhe ënjtjet. Por, përveç kësaj, secila përmban teknologjinë e vet bioaktive për të trajtuar probleme specifike të lëkurës: teknologji Bio CollagenPro - menjanimin e rrudhave, teknologji e patentuar Bio Aspartolift - efekt ngritës, teknologji e patentuar Bio Lumilock - lufton njollat e moshës.

Hapi 3: Serum aktivizues

Teknologjia e patentuar Oripeptide-3 është përgjegjëse për prodhimin e kolagjenit dhe rrjedhimisht zbutjen e rrudhave në të gjithë serumet Novage+. Përveç kësaj, si kremrat e syve, secili nga katër serumet përmban një teknologji të ndryshme.

 

Hapi 4: Kujdesi bazë

Teknologjia e patentuar Bio Re:Barrier dhe teknologjia e Avancuar e Sistemit të Ndotjes mbrojnë dhe hidraton lëkurën tuaj gjatë ditës. Dhe teknologjitë e avancuara NightSync dhe Bio CeramidesPro ndihmojnë lëkurën të rikuperohet gjatë natës dhe të ngadalësojë procesin e plakjes.

Nëse e keni përdorur tashmë NovAge, patjetër do ta vini re ndryshimin kur zgjidhni kremin e ditës dhe të natës nga gama e re. Me Novage+, ka vetëm dy kremra për mbrojtjen e ditës dhe dy kremra për rigjenerimin e natës. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni teksturën e duhur - të lehtë e cila absorbohet shpejt ose më të trashë dhe më të pasur.

Cili set Novage+ është i duhuri për lëkurën tuaj?

MËSO MË SHUMË