Si të kujdeseni për lëkurën e trupit tuaj – zgjidhjet tuaja të reja për celulitin, lëkurën e ashpër dhe të lëshuar!

Kujdesi për lëkurën nuk është vetëm për fytyrën, lëkura në trupin tuaj gjithashtu meriton pak dashuri! Ja se si të kujdeseni për shqetësimet e lëkurës suaj nga maja deri te këmbët me gamën tonë të re të kujdesit për trupin!

Kur dëgjojmë fjalët kujdes për lëkurën, mendojmë maska për fytyrën, Serumet dhe Hidratues, dhe ndoshta herë pas here Tretmane kunder akneve. Por kujdesi për lëkurën është shumë më shumë se kaq! Lëkura është organi ynë më i madh dhe e gjithë ajo përfiton nga disa TLC, jo vetëm lëkura në fytyrë!

Kujdesi për trupin ka shkuar shumë më tej sesa thjesht hidratuesit. Gama jonë e re e kujdesit për trupin, The Body Edition është frymëzuar nga kujdesi i lëkurës dhe përbërësit e saj aktivë dhe bën më shumë sesa thjesht hidratim (edhe pse hidratimi eshte i rendesishem si gjithmone !), dhe kujdeset për shqetësimet e lëkurës si celuliti, lëkura e lëshuar dhe të ashpër. 

 

Çfarë është celuliti?
Celuliti është lëkura me gropëza dhe me gunga që mund ta kemi në pjesën e pasme të kofshëve, ijeve dhe vitheve tona. Ka shumë faktorë që besohet se janë të përfshirë në formimin e celulitit, por dieta, mënyra e jetesës dhe hormonet janë ato kryesore. Një dietë jo e pasur dhe mungesa e ushtrimeve mund të çojnë në akumulimin e yndyrës që mund të nxisë shfaqjen e celulitit, por hormonet dhe gjenetika gjithashtu mund të luajnë një faktor. Celuliti është më i zakonshëm tek gratë, sepse disa në mënyrë natyrale ruajnë më shumë yndyrë në zonat e kofshëve, ijeve dhe të pasmeve të tyre. Një dietë e ekuilibruar, stërvitje dhe disa produkte kozmetike dhe teknika masazhi janë provuar se ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së saj.

Si të kujdesemi për celulitin?
Përveç një stili jetese të shëndetshëm me lëvizje të përditshme dhe një dietë ushqyese, Xhel Trupi Anti-Celulit The Body Edition është vërtetuar klinikisht se zvogëlon shfaqjen e celulitit në 28 ditë. Ai përmban përbërësin e njohur të kujdesit të lëkurës Niacinamide që ndihmon në përmirësimin e elasticitetit dhe strukturës së lëkurës. Për rezultate edhe më të mira, sigurohuni që të masazhoni lëkurën tuaj gjatë aplikimit të xhelit. 

 

Lëkurë e varur ose e lëshuar
Është e zakonshme që lëkura të lirohet ose të lëshohet pas humbjes së peshës, dhe është gjithashtu diçka që ndodh natyrshëm ndërsa plakemi. Nëse lëkura e lëshuar është diçka që ju shqetëson, disa gjëra që mund të bëni për ta përmirësuar atë janë të keni një mënyrë jetese dhe dietë të ekuilibruar dhe të përdorni kujdesin ndaj lëkurës. Kremi Body Edition Firming Body Xhel është vërtetuar klinikisht se përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës me 48% në vetëm dy muaj dhe përmban një nga përbërësit tanë të preferuar hidratues. Acidi Hyaluronik.

 

Lëkurë e ashpër
Keni një strukturë të ashpër dhe të pabarabartë të lëkurës? Nuk je vetem! Struktura e pabarabartë e lëkurës është shpesh rezultat i grumbullimit të qelizave të vdekura të lëkurës në sipërfaqen e lëkurës. Nëse e keni pastruar pa fund, ju sugjerojmë të provoni një skrab me eksfoliant fizik dhe kimik. Skrabi Body Edition Smoothing Body përmban të dyja eksfoliantët natyralë nga shtufi dhe lëvozhga e bajames, si dhe Acidin Alfa Hydroxy (AHA). Acidi Glikolik. Acidi glikolik inkurajon menjanimin e shtresës së jashtme të lëkurës, e cila ndihmon në heqjen e qelizave të thata dhe të vdekura të lëkurës, duke zbuluar qeliza të reja të freskëta të lëkurës nën të. Lëkure e butë e rivendosur!

Nëse dëshironi të provoni produktet e reja, klikoni këtu për të Lexuar me shume.

Fjalët nga: