Shkëlqimi i rikthyer! Jepini rutinës së kujdesit për lëkurën Ultimate Lift

A jeni shikuar në pasqyrë kohët e fundit, vetëm për të zbuluar se nuk e njihni mjaft reflektimin që ju ngul sytë? Jeni akoma ju, por fytyra juaj ka ndryshuar formë. Faqet tuaja nuk janë aq të shëndosha dhe të forta - prisni, a ishin ato rreshta gjithmonë aty? Ku shkoi shkëlqimi?

It’s time for a change! The fact that many no longer feel at one with their reflection is exactly what inspired us to develop the Ultimate Lift range. Are you ready to reconnect with your reflection? Make this your defining moment and redefine your contours together with Novage Ultimate Lift.

Pse Ultimate Lift?

 Ndërsa plakemi, lëkura jonë natyrshëm fillon të prodhojë më pak kolagjen dhe elastinë, proteinat e fibrave që janë përgjegjëse për mbajtjen e lëkurës të fortë, të butë dhe fleksibël. Kjo, së bashku me faktin se ne fillojmë të humbasim dhjamin e fytyrës, mund të kontribuojnë në rënien e lëkurës dhe vijat e holla. Gama Ultimate Lift është zhvilluar shkencërisht me teknologjinë e patentuar Oriflame: AspartoLift. Kjo u zhvillua bazuar në kërkime që treguan se si retinoidet ndihmuan në nxitjen e prodhimit natyror të kolagjenit dhe elastinës, por gjithashtu lanë lëkurën të ndihej e skuqur dhe e irrituar. Pas shtatë vitesh këmbëngulje, ne krijuam një përbërës aktiv të fuqishëm që ishte po aq i fuqishëm sa retinoli - pa ndonjë efekt anësor të padëshiruar. Teknologjia AspartoLift është provuar klinikisht se rigjallëron mekanizmin e vetë kolagjenit dhe prodhimit të elastinës në lëkurë, duke e bërë atë më të fortë dhe më elastike - për ato konturet e përcaktuara të fytyrës që njihni dhe i doni.


Mirësevini në rutinën tuaj të re, ngritëse!

Nëse jeni gati të rifitoni përkufizimin e fytyrës, atëherë është koha që t’i jepni rutinës së kujdesit të lëkurës Ultimate Lift. Mjaft me atë rutinë të nxituar që arritët të shtrëngoheni midis rrahjes së nxitimit të mëngjesit ose leximit të tregimeve para gjumit. Ndaloni të nxitoni. Kjo rutinë ju ofron mundësinë kryesore për të reflektuar dhe për t'u rikthyer në kontakt me veten dhe nevojat e lëkurës suaj. Më e mira nga të gjitha? Edshtë mbështetur nga shkenca dhe mundësuar nga natyra - aq më shumë arsye për të vendosur një shenjë "Mos shqetëso" në derën e banjës ndërsa derdhni vetes një filxhan çaj dhe futeni në rrobën tuaj më të butë të kashmirit. Ky është momenti juaj përcaktues.


Hapi 1: Largoni ato shqetësime larg

Qarkullimi dhe përtëritja e qelizave është më efektive, ndërsa ne jemi të zënë duke bërë atë gjumë bukurie (vetëm një arsye tjetër për t'u kënaqur me një gënjeshtër), por kjo gjithashtu do të thotë se është e rëndësishme të filloni ditën tuaj me një pastrim të mirë të lëkurës. E njëjta gjë ndodh gjatë natës, pas një dite të gjatë ekspozimi të vazhdueshëm ndaj stresuesve të jashtëm siç janë ndotja, papastërtia dhe rrezet UV. Merrni frymë ndërsa masazhoni butësisht lëkurën tuaj, duke menduar për gjërat në jetën tuaj që dëshironi t’i lini të shkojnë dhe të lëvizni. A po mbani zakonet që ju sjellin stres në vend të gëzimit? Merrni frymë, ndërsa pastroni pastruesin, së bashku me mendimet që mbajnë trurin tuaj në gatishmëri të lartë. Ju jeni mjaft, dhe bota është në pëllëmbën e duarve tuaja! Ndërsa shikoni fytyrën e freskët që qëndron para jush, mendoni për zakone të reja emocionuese (ose të harruara, por të dashura) që dëshironi të merrni. A është ky viti kur bëni një orë gatimi apo një udhëtim rrugor?


Hapi 2: Shikoni thellë në sytë tuaj

Dhe tregojuni atyre sa mirënjohës jeni që ju dhanë mundësinë për të parë kaq shumë gjëra të bukura çdo ditë. Lëkura e ndjeshme rreth syve është 10 herë më e hollë se pjesa tjetër e fytyrës dhe shpesh është vendi i parë për të zbuluar shenja të plakjes. Kremi për sytë Novage Ultimate Lift Contour Define është zhvilluar me acid hialuronik me peshë të ulët, si dhe kafeinë për të ngritur enët e gjakut të lodhura. Për çfarë do të dëshmojnë sytë tuaj më tej? Peizazhi i një vendi të huaj, apo faqet e librit pranë shtratit tuaj që nuk arritën kurrë të lexonin? Lyejini një sasi të vogël kremi rreth syve dhe shtypni butësisht - kjo ndihmon që të zbrazni fryrjen dhe frikën e vjetër dhe dyshimet. Decidedshtë vendosur. Ju do të ktheheni në pikturën e vajit. Ju jeni gati të pastroni këmbalecin, është koha për një kryevepër të re.


Hapi 3: Thuaj "super serum!"

Serumet janë të ngarkuara me përbërës aktivë të fuqishëm dhe të përbërë nga molekula më të vogla, gjë që ndihmon në depërtimin më të thellë, thithjen më të shpejtë dhe rezultate më të menjëhershme në lëkurën tuaj. Serumi Novage Ultimate Lift Contour Define Serum është zhvilluar posaçërisht me teknologjinë AspartoLift dhe teknologjinë "anti-rrudhë" Tri-Peptide, për t'i dhënë lëkurës suaj një super serum të butë që ngre, ngurtësohet, dhe zvogëlon rrudhat menjëherë. Vendosni disa pika në pëllëmbët e duarve dhe masazhoni formulën e mëndafshtë në fytyrë dhe qafë. Ndjeni aktivistët e fuqishëm duke punuar magjinë e tyre në lëkurën tuaj dhe lejojini vetes një moment të mbyllni sytë dhe të përqendroheni në ëndrrat dhe qëllimet tuaja. A është ky viti që më në fund mësoni se si të surfoni ose të mësoni një gjuhë të re? Përqafoni energjinë tuaj të re dhe ndjesinë rinovuese të lëkurës së trashë, të butë dhe të butë.


Hapi 4: Rritja e lagështisë

Dehidrimi mund të çojë në stres oksidativ që në fund të fundit rezulton në plakjen e lëkurës, kështu që marrja e kohës për të lagur plotësisht (ditën dhe natën) është një hap thelbësor i fundit në rutinën Ultimate Lift. Nëse po përgatiteni të kapni ditën, atëherë keni nevojë për një krem dite që siguron hidratim afatgjatë dhe mbrojtje SPF nga rrezet e dëmshme UV. Kremi Ultimate Lift Day Cream është një formulë thithëse e shpejtë me SPF15 që formon një shtresë mbrojtëse zbutës dhe lagështues në lëkurë, në mënyrë që lëkura juaj të duket e freskët, e trashë dhe e shkëlqyeshme - ushqen lëkurën tuaj dhe ju ndihmon të ndiheni të sigurt për jetën e re aventurat. Me kalimin e kohës, ajo ripërcakton konturet e fytyrës dhe parandalon përkeqësimin e kolagjenit, për lëkurën rinore që reflekton se si ndiheni brenda.

Natën, ju doni një krem më të pasur për fytyrën që do të ndihmojë për të rimbushur lëkurën tuaj ndërsa flini. Elixir Ultimate Lift's NightRecover është zhvilluar me një kompleks intensiv të lagështisë dhe ushqimit, i cili i jep lëkurës suaj rimbushjen e nevojshme për të siguruar që lëkura juaj të ndjehet e butë, e butë dhe e rigjallëruar në mëngjes. Ndërsa aplikoni kremin tuaj të natës dhe reflektoni në mendimet tuaja, ndiheni krenar për mënyrat që keni vendosur të ushqeni shpirtin tuaj dhe të pasuroni pozitivisht jetën tuaj. Me kalimin e kohës, teknologjia AspartoLift gjithashtu rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, ndërsa pastron qelizat nga çdo mbetje e plakjes së lëkurës ndërsa ju shtyn. Koha e gjumit nuk ka tingëlluar kurrë aq mirë!