5 mënyra për të praktikuar dashurinë për veten këtë Shën Valentin

Dita e Shën Valentinit është këtu, dhe ne besojmë se këtë herë duhet të jetë e gjitha për ju! Sepse ndonjëherë është e nevojshme të llastoni veten me të njëjtin lloj dashurie që do t'i tregonit dikujt tjetër. Këtu janë disa sugjerime për dashurinë ndaj vetes që mendojmë se do t'ju pëlqejnë!

Bëni një banjë relaksuese
Oh po, sigurisht që vendosëm një banjë relaksuese në krye të listës. Nuk ka asgjë që shpreh dashuri për veten si një moment vetëm në një banjë të nxehtë dhe me flluska. Pra, mbushni vaskën dhe shijoni gjërat e preferuara të banjës së shtëpisë tuaj të domosdoshme. Ne rekomandojmë vërtet Love Nature’s Purifying Xhel Dushi, Swedish Spa’s Salt Crystals Skrub Trupi dhe Milk & Honey Gold Rose Nectar Hand & Krem Trupi . E meritoni!

 

Trajtojeni veten me një tretman fytyre në shtëpi
Një tretman fytyre nuk tingëllon aspak keq për ditën e Shën Valentinit! Këta janë hapat që duhen ndjekur për të krijuar momentin perfekt në komoditetin e shtëpisë tuaj: 
1. Vendosni muzikë qetësuese, drita të zbehta dhe qirinj aromatikë.
2. Pastroni fytyrën. Ne ju sugjerojmë të provoni Waunt Level Up Gjalpë pastruese që pastron thellësisht, hidraton dhe shkrin çdo papastërti. 
3. Eksfoloni butësisht lëkurën. NovAge Piling për rikrijim të lëkurës  është një zgjedhje e shkëlqyer që eksfolon me kujdes dhe në mënyrë efektive.
4. Qetësoni lëkurën me një maskë për fytyrën si p.sh Maskë NovAge ProCeuticals Niacinamide &  Bio-cellulose.
5. Së fundmi, është koha për të hidratuar! Shikoni Optimals Hydra Radiance krem dite i formuluar për të ushqyer thellësisht lëkurën. 

 

Filloni të merrni vitamina
Kujdesuni për veten nga brenda duke marrë suplementet e duhura – dhe nuk ka ditë më të mirë për të filluar se në ditën e Shën Valentinit! vitaminat dhe mineralet tona mund t'ju ndihmojë të plotësoni mikronutrientët thelbësorë dhe të mbështesni mirëqenien. Është forma më e mirë e dashurisë për veten! 

Dhuroni vetes një aromë të re
Dhurata perfekte për t'i bërë vetes n Shën Valentinit është një aromë e shijshme. Nuk ka rëndësi nëse ju pëlqejnë aromat luleje, orientale apo citrike  – kemi diçka për të gjithë. Cila aromë është e preferuara juaj?

Kënaquni me një manikyr në shtëpi
Dëshironi thonj të bukur për Shën Valentin? Filloni duke përgatitur thonjtë tuaj me Set profesional për manikyr. Kur të keni mbaruar, nëse ju pëlqen ngjyra, shikoni koleksionin OnColour Lush Sorbets. Mendoni rozë të ndezur, portokalli apo ngjyrë korale! Përfundoni duke ushqyer thonjtë tuaj me The One laps vaji. Voila!