Përbërësit e Kujdesit për lëkurën që nuk mund të jetojmë pa ta

Sapo të kuptoni se kujdesi i madh për lëkurën është shumë më tepër sesa thjesht pastrimi dhe hidratimi, hapet një botë e tërë e produkteve të reja dhe tërheqëse. Sidoqoftë, mund të jetë e vështirë të lundroni në xhunglën e kujdesit për lëkurën me të gjithë përbërësit e vështirë për tu shprehur. Njoftohuni me këtë listë të përbërësve tanë të preferuar që çdo xhungël për kujdesin e lëkurës i mban në dollapin e tyre të banjës!

PEPTIDE
Peptidet mund të ndihmojnë në rritjen e prodhimit të kolagjenit në lëkurë. Ato janë të përbërë nga aminoacide, të cilat janë blloqet ndërtuese të proteinave - në thelb nga ajo që është bërë lëkura juaj! Peptidet shpesh gjenden në produkte kundër plakjes dhe janë përpjekja juaj për të zbutur rrudhat dhe për të mbajtur lëkurën tuaj të re. Këtë përbërës do ta gjeni në setin NOVAGE ECOLLAGEN WRINKLE.

Acidi Hidroksik i AHA - ALPHA
Acidet Alpha Hydroxy janë eksfoliante kimike që mund të gjenden natyrshëm në gjëra të tilla si frutat dhe qumështi, që ndihmojnë në zbutjen e qelizave të vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurën e re të re nën të. Përdorni disa ditë para AHA-së për të bërë që lëkura juaj të duket e freskët dhe me shkëlqim. Ju mund të shijoni përfitimet e këtij përbërësi duke përdorur NOVAGE SKIN RENEWING PEEL.  NIACINAMIDE  
Niacinamide është aktiv për vitaminën B3. Shpesh gjendet në serume dhe maska, mund të ndihmojë në uljen e skuqjes, forcimin e pengesës së lëkurës dhe uljen e prodhimit të melaninës, që do të thotë se gjithashtu mund të ndihmojë në uljen e pigmentimit. Ky përbërës mund të gjendet në ZGJIDHJEN ANTI-REDNESS NOVAGE.

Acid hidraulik BHA - BETA
Acidet Beta Hydroksi janë eksfoliante kimike. BHA më e njohur është acidi salicilik. Ndihmon për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës, parandalimin e formimit të kokës së zezë, pastrimin e poreve dhe përmirësimin e strukturës dhe qetësisë. Punon për të pastruar brenda poreve (në kontrast me AHA të cilat kryesisht punojnë në sipërfaqen e lëkurës) dhe ka veti qetësuese të lëkurës. Këtë përbërës do ta gjeni në LEHTRINEN E RNDARJES TIN SKINVE TOV RI.

VITAMINË C
Ju mund ta dini si shërimin për të gjitha sëmundjet e vogla të dimrit, por gjithashtu funksionon mrekulli në lëkurë. Shtë një antioksidant i fuqishëm që gjendet në fruta dhe perime dhe përdoret në kujdesin e lëkurës për të ndihmuar shkëlqimin e lëkurës dhe uljen e njollave të errëta dhe shenjat e plakjes. NOVAGE MASK është e infektuar me këtë vitaminë.

Acidi glikolik
Acidi glikolik është një AHA, dhe ajo që bie shumë në sy është që jo vetëm që ekstrofon për të ndihmuar në zbutjen e linjave të imëta dhe strukturën e pabarabartë, por ndihmon gjithashtu në hidratimin e lëkurës. Acidi Glycolid është një nga përbërësit në formulën e NOVAGE SKIN RENEWING TREATMENT

Acidi HYALURONIC
Nëse deri më tani nuk keni dëgjuar për acidin Hyaluronic, ju mungon një hidratim serioz. Acidi hialuronik është një substancë natyrale që tashmë gjendet në trupin e njeriut dhe mund të mbajë deri në 1000 herë peshën e vet në ujë, dhe kur masazhohet në lëkurën tuaj - e bën atë të ndjehet super e hidratuar dhe e njomur. Shijoni përfitimet e tij duke përdorur ECOLLAGEN WRINKLE POWER SERUM.

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame