Kujdesi për lëkurën aktivizon transformimin e kujdesit të flokëve

E ardhmja e kujdesit të flokëve është këtu – dhe po merr shkas nga bota e kujdesit të lëkurës. Për t'i mbajtur fijet tuaja në gjendje të mirë, përbërësit e rezervuar më parë për kujdesin e lëkurës (mendoni niacinamidin, acidin hialuronik dhe acidin salicilik) po i bëjnë formulimet për kujdesin e flokëve më të sofistikuara se kurrë më parë. Cili është sekreti i tyre? Përveç trajtimit të flokëve tuaj, këto substanca aktive kujdesen edhe për skalpin tuaj për të promovuar flokë më të shëndetshëm. Njihuni me agjentët aktivë të kujdesit të lëkurës që janë gati për t'i dhënë flokëve tuaj trajtimin që i duhet..

Flokët e hollë e duan Niacinamidin, AKA Vitamina B3
Vitamina mbrojtëse B3, ose siç e dini në botën e kujdesit të lëkurës, Niacinamide, njihet për forcimin e procesit qelizor dhe rikthimin e energjisë. Një përmirësues i vërtetë i lëkurës dhe flokëve, ai mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër stresorëve të jashtëm të mjedisit, duke inkurajuar flokët të rriten më të fortë dhe më elastik ndaj dëmtimit. 

I mbushur me këtë përbërës për kujdesin e lëkurës që i pëlqen flokët dhe skalpin, DUOLOGI Shampon kunder renies se flokeve dhe Tonik per lekuren e kokes ndihmon në forcimin e flokëve të brishtë, të hollë nga thyerja.

 

Zbokthi ka nevojë për acid salicilik, AKA hero eksfoliues
Ne të gjithë i dimë përfitimet eksfoliuese të Acidit Salicilik për lëkurën tuaj, por a e dini se ai bën mrekulli edhe për lëkurën e kokës tuaj… dhe thekon zbokth!

Acidi salicilik synon rrënjën e zbokthit, duke ndihmuar në eksfolimin e shtresës së jashtme të lëkurës, eliminimin e grumbullimit të sebumit dhe reduktimin e thekoneve. Duke zbërthyer dhe derdhur butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, ndihmon në zbulimin e një shtrese të re të freskët të lëkurës në lëkurën e kokës – ndërkohë që ndihmon në ruajtjen e lagështirës, balancimin e mikrobiomës së kokës dhe parandalimin e kruajtjes.

Dyshja DUOLOGI Anti-Flake Purifying (Skrab per lekuren e kokes & Shampot) janë të mbushura me këtë përbërës për kujdesin e lëkurës që e do lëkurën, për të freskuar lëkurën e kokës dhe për të ndihmuar në parandalimin e kruajtjes.

 

Flokët e dëmtuar e duan Keratinën, AKA proteina transformuese 
Proteina e keratinës ndihmon në forcimin dhe mbrojtjen e flokëve nga rrënja në majë. E pranishme në mënyrë natyrale në flokë, kjo proteinë transformuese lidhet drejtpërdrejt me zonat e dëmtuara dhe i mbush ato, duke ndihmuar në rigjallërimin dhe ushqyerjen e flokëve për një pamje më të butë, më të shndritshme dhe më të shëndetshme. 

E përkryer për flokë të thatë ose të dëmtuar, dyshja DUOLOGI Intense Repair (Shampo & Maske flokesh), Serum për flokët dhe Balsam i pasur me krem janë të gjitha të mbushura me keratin, për të ndihmuar në mbrojtjen e flokëve nga rrënja në majë. Dhe në qoftë se gjatë stilimit të flokëve, ju gjithmonë duhet të kërkoni tharëse flokësh, shkop kaçurrelash ose drejtues flokësh, Sprej për mbrojtje nga nxehtësia (gjithashtu i mbushur me keratin!) mbron fijet tuaja nga mjetet e nxehtësisë. 

 

Flokët e dredhur e pëlqejnë Acidin Hyaluronik, AKA aktivi kryesor për hidratimin
Acidi hialuronik hidratues është përbërësi i përshtatshëm për kujdesin e lëkurës për hidratim, me çdo molekulë në gjendje të mbajë të paktën 1000 herë peshën e saj në ujë. Kjo ndihmon në reduktimin e tharjes së flokëve dhe kokës – pa u ndjerë të yndyrshëm ose duke shkaktuar akumulim – duke i lënë flokët me shkëlqim, të butë dhe të shëndetshëm.

I mbushur me këtë përbërës për kujdesin që flokët e duan, DUOLOGI Sprej zbukurese e flokeve është kremi i flokëve për këdo që kërkon ushqim dhe shkëlqim mega – përveç fijeve të buta të mëndafshta dhe të lëmuara, prisni flokë të shëndetshëm me shkëlqim.

 

Flokët e brishtë i pëlqejnë Peptidet e Orizit, të quajtura bukuria e teknologjisë së lartë AI

Peptidet e orizit ofrojnë proteina thelbësore për strukturën e shëndetshme të flokëve, duke u lidhur lehtësisht me sipërfaqen e flokëve për të ndihmuar në forcimin dhe lëmimin e kutikulës së flokëve.

Gjatë zhvillimit të dyshes DUOLOGI Fall Resist (Shampo dhe Tonik per lekuren e kokes), katër peptide specifike nga proteina e orizit janë marrë duke përdorur AI. Këto peptide ndihmojnë në rigjallërimin dhe forcimin e flokëve nga rrënja në majë – perfekte për të forcuar flokët e brishtë nga thyerja.

 

Flokët e imët pëlqejnë proteinën e mëndafshit, AKA fijet e lëmuara të mëndafshta
Proteina e mëndafshit ndihmon në rigjallërimin e flokëve, duke lidhur lagështinë në sipërfaqen e flokëve për të mundësuar që aminoacidet të depërtojnë në kutikulën e flokëve. Kjo forcon flokët nga brenda, duke ndihmuar në mbrojtjen nga erdhja ose flokët e dëmtuar nga dehidratimi – duke i lënë fijet më elastike dhe më të lëmuara nga rrënja në majë. 

DUOLOGI Balsam krem i lehtë është i mbushur me këtë përbërës për kujdesin e lëkurës që i pëlqen flokët, duke u siguruar flokëve të imët ose të hollë hidratim dhe ushqim pa peshë, pa kompromentuar volumin.

 

Flokët e thatë dhe të dëmtuar i pëlqejnë lipidet e tërshërës, AKA ushqimi i nivelit tjetër 
Lipidet ushqyese të tërshërës ndihmojnë në mbrojtjen e flokëve nga dëmtimi, pasi qeramidet ndihmojnë në forcimin e kutikulës së flokëve duke e mbajtur së bashku. Ultra-kompatibël si me flokët ashtu edhe me skalpin e kokës, ky përbërës me shumë përfitime, që imiton lëkurën, ndihmon në hidratimin e skalpit të kokës duke dhënë tre lipide kryesore në lëkurë. 

I mbushur me lipide të tërshërës, DUOLOGI Serum i flokëve dhe dyshja Intense Repair (Shampo & Maske per floke) vijnë në shpëtim për flokët e thatë ose të dëmtuar, duke ndihmuar në mbrojtjen, ushqyerjen dhe forcimin e fijeve. Dhe ne nuk mund të ngopemi me pamjen e bukurisë së kremit të natës Krem për flokë , pasi maska e flokëve gjatë natës riparon flokët ndërsa ju ëndërroni.

Fjalët nga: