5 produkte që lehtësojnë stresin që do ta kthejnë banjën tuaj në një përvojë relaksuese

Ndiheni të stresuar? Vizatimi i vetes një banjë relaksuese mund t'ju ndihmojë të ndiheni shumë më mirë. Dhe duke shtuar gjithashtu të gjitha produktet më të mira, do të jetë një përvojë e përsosur spa në shtëpi.

Banjat e ngrohta janë një mënyrë e lehtë për të hequr stresin dhe ankthin që është krijuar gjatë gjithë ditës. Pra, është koha për ta trajtuar veten me një kohë të merituar me vajra qetësues, kremra me gjalpë, sapun eksfolues dhe pastrime rigjallëruese. Këto janë produktet që duhet të keni për të arritur një banjë të përsosur, relaksuese në banjën tuaj. 

Sapuni i masazhit eksfolues
A ju pëlqen një masazh i mirë? Duhet të provoni Swedish Spa Sapunin eksfoliues. Ka dy anë: njëra është projektuar për të masazhuar dhe stimuluar qarkullimin, tjetra për të eksfoluar dhe lëmuar lëkurën tuaj. Shkuma gjithashtu lëshon një aromë relaksuese, me lule që do të qetësojë trupin dhe mendjen tuaj. 

img-1.jpg 

Kremi i kujdesit gjatë dushit
Për një përvojë të duhur spa në shtëpi, duhet të keni një krem dushi të kujdesshëm. Një nga të preferuarat tona është Love Nature’s foaming  Krem Dushi I mbushur me ekstrakte organike natyrale të tërshërës dhe kajsisë – mmm, aroma është thjesht e shijshme! 

Skrab zbutës me sheqer
Menduat se sapuni eksfolues po zhvishej mjaftueshëm? Aspak! Ju gjithashtu duhet të keni Milk & Honey Gold Smoothing Skrab me sheqer. Do të largojë të gjitha qelizat e vdekura të lëkurës dhe do ta bëjë lëkurën tuaj të lëmuar, të butë dhe rrezatuese! 

img-2.jpg 

Vaji qetësues i trupit
Një banjë relaksuese nuk është e plotë pa një vaj trupi që qetëson dhe kujdeset për lëkurën. Swedish Spa’s Mirror Ocean Vaj Trupi është e mbushur me vitaminë E hidratuese, vaj kanola dhe bajame, si dhe me algat Alaria Esculenta. Kjo është një algë e kuqe që është jashtëzakonisht e lartë në sheqerna, minerale dhe përbërës të tjerë ushqyes që ndihmojnë në dhënien e vetive antioksiduese, hidratuese dhe rigjallëruese. Është shumë mirë për të humbur, aq e thjeshtë.

img-3.jpg 

Krem ushqyes për trupin
Dëshironi një krem trupi që ofron 48 orë hidratim? Po të lutem! Love Nature’s Nourishing Krem Trupi me Gjalpë kako & Vaj Kokosi është vërtetuar klinikisht se bën pikërisht këtë. Formula e pasur dhe kremoze ushqen lëkurën – duke e lënë atë të ndjehet e lëmuar dhe me erë të këndshme.

Ja ku e keni – gjithçka që ju nevojitet për të krijuar një banjë që lehtëson stresin në shtëpi! Pra, filloni ta mbushni atë vaskë dhe thjesht lërini trupin dhe mendjen tuaj të relaksohen.