Prezentojmë Tender Care, i përmirësuar!

Tender Care që ju e njihni dhe e doni ka marrë një ndryshim! Lexoni për të marrë të gjitha detajet se si e kemi përditësuar produktin e preferuar të të gjithëve!

Tender Care ka qenë një ikonë e dashur e Oriflame që nga krijimi i saj në vitin 1970. Është një nga ato produkte që ne të gjithë e mbajmë në çantat tona, dollapët e banjës ose komodina si një balsam i mrekullueshëm për buzët, kutikulat, thonjtë, duart e thata! Formula ka qenë e njëjtë që nga viti 1980 (në fakt ishte një krem për sytë më parë!), kështu që kur na erdhi ideja për ta përditësuar atë, ishim pak në mëdyshje. A duhet të ndryshojmë vërtet diçka kaq ikonike? Por ne gjithashtu besuam vërtet se mund ta çonim Tender Care në nivelin tjetër, gjë që ia vlente dhe ne jemi shumë krenarë për rezultatin! 

Si dhe pse e përditësuam Tender Care?
Epo, ne donim ta bënim formulën më të respektueshme për planetin, kështu që ne e kemi përmirësuar formulimin me vajra natyralë të rinovueshëm - vaj luledielli dhe kastor, që do të thotë se formula tani ka një origjinë natyrore 99,9%. Por mos u shqetësoni, formula do të vazhdojë të ushqejë lëkurën tuaj si më parë (u kërkuam konsumatorëve të sigurohen!). Në thelb, është Tender Care që ju e njihni dhe e doni, thjesht më e natyrale! Dhe jo vetëm kaq, por ne gjithashtu vendosëm të japim paketat dhe të dizajnojmë akoma më bukur!

 

Një paketë më e gjelbër
Ne arritëm të përmirësojmë dizajnin e paketimit në mënyrë që Tender Care tani të përdorë 20% më pak plastikë. Më pak plastikë do të thotë më pak mbetje, që do të thotë a Mjedis më i mirë. Ne mendojmë se është një fitore! Ne gjithashtu e bëmë hapjen e kavanozit më të gjerë, në mënyrë që të jetë më e lehtë për të hyrë në të gjithë formulën, duke rezultuar në më pak mbetje të produktit. Shtojini kësaj një dizajn të rifreskuar të logos dhe paketimin e bukur me shumë ngjyra (përveç origjinalit, ai ende ka ngjyrën ikonë rozë!) dhe ju merrni Tender Care 2.0! 

 

Kujdes ushqyes për lëkurën e thatë në të gjithë trupin
Tender Care është i preferuari jo vetëm për shkak të formulës së tij ushqyese, por edhe sepse mund ta përdorni kudo në trup! Përveç përdorimeve tradicionale për të cilat dinë shumica e njerëzve - buzët dhe lëkura e thatë si kutikula, bërryla, thembra etj., Tender Care mund të përdoret për shumë gjëra të tjera! Këtu janë disa këshilla të dobishme më pak të njohura për këtë hero me shumë detyra:
• Përdoreni atë për të marrë një pamje me shkëlqim të vetullave ose si një alternativë për xhelin e vetullave për të zbutur qimet e humbura.
• Merrni një shkëlqim natyral dhe të hidratuar duke e përdorur atë si një theksues në mollëzat tuaja.
• Lyejeni atë në lëkurë të thatë rreth hundës në mot të ftohtë.

A keni marrë ndonjë ide të re? Sido që të jetë, shpresojmë që të jeni po aq të emocionuar sa ne për Kujdesin e ri te Tenderit. Jemi krenarë që një produkt që ka qenë me ne për kaq shumë kohë mund të vazhdojë në një edicion të ri që është më i respektueshëm për planetin, por ushqen me aq efektivitet si gjithmonë. Merrni tuajën Këtu.