3 Receta shake për energji

Shejket janë ushqim i përsosur kur jeni duke kursyer energji dhe kohë. Janë të lehta për tu bërë dhe të shijshme! Këtu janë tre mënyra se si të mund të përgatisni shejket tuaj për një nxitje shtesë energjie.

1. MBUSHJA QOKOLLATË-BANANE
1 Servim
1 lugë Natural Balance Shake Chocolate

150 ml qumësht pa yndyrë
½ banane
3 arra
Nenexhiku i freskët dhe luleshtrydhet e prera si copëza

Përziejini të gjithë përbërësit, përveç nenexhikut dhe luleshtrydhet, në një blender. Shërbyer në një gotë të ftohtë me manaferrat e freskëta dhe nenexhikun në krye.

2. MANAFERRA VERORE
1 Servim:
1 lugë Natural Balance Shake Strawberry

150 ml qumësht pa yndyrë
1 fara çaji (si farat e lulediellit)
3-4 Manaferrat e sezonit të freskëta si në krye (si mjedrat)

Përziejini të gjithë përbërësit, përveç manave, në një blender. Shërbejeni në një gotë të ftohur me manaferrat e freskëta.

3. LËNG PORTOKALLI
1 Servinim:
1 lugë Natural Balance Shake Vanilla

100 ml lëng portokalli të shtrydhur fllad
50 ml lëng karrote

Përziejini të gjithë përbërësit në një blender. Shërbyer në një gotë të ftohtë me disa feta portokalli.


Fjalët nga: