Cili është personaliteti juaj i aromave?

A keni shkruar ndonjëherë parfum-shoping dhe refuzoni një aromë sepse është, mirë, thjesht "jo"? Sa herë që stimulohen ndjesitë tuaja të nuhatjes, truri i percepton ato dhe interpreton erën e tyre dhe i lidh ato me një personalitet ose imazh të veçantë. Prandaj, çdo lloj aromë që varion nga drurët në lulet ka personalitetin e vet që përputhet. Vazhdoni të lexoni për të gjetur se cili është personaliteti juaj i aromave!

E LULES

Me shënime si trëndafili, jasemini, zambaku, lule portokalli dhe livando, ky aromë është ideale për të gjitha shpirtrat romantikë atje! Është për ata gra të dashur, të pafajshëm, të ëmbël dhe të gëzuar që mbajnë zemrën e tyre në mëngë të tyre. Aromat e lules janë të veshura mirë gjatë sezonit të verës apo pranverës. Ato mund të vishen në të gjitha llojet e rasteve duke filluar nga ceremonitë formale në dasma, sidomos me lule.

Për nota me aromë të lules  zgjedhni 
Giordani Gold EssenzaElvie FireflyLovely GardenVolareWomen’s Collection Sensual JasmineNGA DRURI

Kjo kategori e aromave përfshin shënime si druri i sandalit, patchouli dhe vetiveri.

Këto aromat janë ideale për ata që ndjejnë një lidhje me natyrën sikur ato të lidhen me të në një farë mënyre. Është për njerëzit e urtë dhe shpirtërisht të lirë që i duan bekimet e natyrës. Është për ata që janë të lirë, të cilët nuk mund të zbresin në tokë nga asgjë! Aromat Woody janë të mëdha për ngjarjet si partitë plazh dhe pushimet ku është vetëm ju dhe natyra rreth jush.

Për nota me aromë druri zgjedhni: 
DivineGiordani Gold White OriginalEclat Femme WeekendSublime Nature Tuberose 

ORIENTAL

Ky aromë përfshin shënime komode dhe stimuluese si qelibar, kanellë, vanilje, erëza të ngrohta, xhenxhefil. Stimulues, i guximshëm dhe i ngrohtë. Kjo familje aromatike është për gratë e guximshme, të guximshme dhe të fuqishme që dinë të ngrihen dhe të bëjnë një deklaratë, ndërkohë që ndjejnë erë të madhe, natyrisht. Është bërë për gratë e patrembur dhe të pasionuar gati për t'u përballur me çdo sfidë! Duke pasur parasysh mesazhin e guximit dhe ngrohtësinë që kalon ky aromë, është mirë që ta vishni atë në takimet profesionale ku duhet të tregoni guximin dhe forcën tuaj. 

Për nota me aromë oriantale zgjedhni: 
Love PotionAmber ElixirAmber Elixir CrystalSo FeverParadiseLove Potion Secrets 

FRUTASH

Këto aromat përmbajnë shënime të agrume, bukuroshe, mollë dhe manaferra. Në thelb, çdo gjë me shije frute.

Ata janë ideale për ata njerëz të freskët energjik të cilët janë më të rinj se mosha e tyre natyrore dhe kanë një shpirt të ri të brendshëm që është plot me ndjenja pozitive dhe entuziazëm të pafund. Nëse e doni të argëtoheni dhe të bëni gjëra aventureske që konsiderohen jashtë zakonit, atëherë kjo është për ju!

Aromë frutash janë perfekte për partitë koktej dhe për pishina.

Për nota me aromë frutash zgjedhni: 
Amazing ParadiseIncognito for HerLucia Bright AuraLive in Colour


GURMAN


Kjo është për të gjithë ju të dashuruar ëmbëlsirë atje! Kjo familje aromatike përbëhet nga vanilje, çokollata, karamel dhe / ose kafe. Në thelb, çdo send ushqimor që ka erë të shijshme! Gjurmët e ngrohta dhe të gjata e bëjnë familjen e parfumit të gustatorit të përsosur për sezonet më të freskëta dhe të gjitha llojet e rasteve të rastësishme.

Për nota me aromë frutash zgjedhni: Sublime Nature Tonka BeanPossess, My Destiny, EnigmaPossess The Secret

Pra, për çfarë po prisni? Shifni se cili aromë i përshtatet personalitetit tuaj më të mirë dhe le t'ju japë aromë se kudo që të shkoni!

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame