5 stilet e nevojshme për ti ditur në grimin e syve!

Ne mund të mos vendosim grim të plotë çdo ditë, por ka disa pamje - pesë për të qenë të sakta - që kemi në repertorin tonë të bukurisë, kur duam të lëmë një përshtypje.

1. LAJNER I DYFISHTË

Një goditje e dyfishtë i jep syrit klasik smokey. Është e thjeshtë për tu bërë: do t'ju duhet ngjyra e buzëve të syrit tuaj (blu është e preferuara këtë sezon!) Dhe një stilolaps për buzët e syve me një shirit të theksuar.

Ju duhet: The ONE Liquid Metal Eye Shadow
Shikoni tutorialin: Double Winged Liner

2.SYTË NË VËMENDJE

Ju mund të keni parë trendin e "syrit të vëmendjes" në catwalk dhe as nuk e keni vënë re atë. Shtë një stil i përbërjes së syve që nënvizon qendrën e kapakut, për sytë hapur - është një preferuar i fortë me të famshëm. Për të zotëruar pamjen, përdorni një hije për sytë nga kremi metalik, oxhakun e syve kajal dhe fashat e bojë për vetulla!

Theksoni me: The ONE Colour Impact Cream Eye Shadow
Shikoni tutorialin: Smoky Spotlight Eyes

3. SY ME STIL GRAFIK
Nëse keni kërkuar një frymëzim të catwalk për frymëzim, do të njiheni me bukurinë lineare të këtij sezoni. Syri grafik mund të marrë shumë forma dhe textures, nga shkrepjet që shtrihen në tempull, deri te format gjeometrike neoni - është më e preferuara e "vajzave të ftohta". Ju do të duhet një stilolaps buzësh për sytë dhe një dorë e qëndrueshme për të tronditur këtë pamje!

Duhet ti keni: The ONE Stylo pen
Shikoni tutorialin: The Catwalk Graphic Eye

4. SYTË CAT 

Cat eye është një klasik. Por edhe pamja më e thjeshtë e grimit së syve mund të jetë e ndërlikuar për të përsosur. Ne na pëlqen të përdorim një inç kasetë të çamçakëzave të aplikuar nga vija e poshtme e rënies në tempullin tonë për të marrë këndin e duhur çdo herë.

Provoni Giordani Gold Liquid Eye Liner
Shikoni tutorialin: Smoky Cat Eye

5. SMOKY EYES

Si një fustan i zi, një sy smokey duhet të jetë stili i çdo gruaje në mbrëmje. Për ta përsosur këtë pamje, do t'ju duhen disa hije të hijes së syve: tone më të errëta për përcaktimin e ndërtesave në rrudha dhe një hije më të ndritshme për t'u theksuar në qoshet e brendshme të syve tuaj. Dhe, për sytë me të vërtetë që më të butë, shtoni vija të GG ALL-IN-O

Bëjeni grimin me: Giordani Gold Eye Shadow Quad
Shikoni tutorialin Smoky Eyes

Një goditje e dyfishtë i jep syrit klasik të maceve. Shtë e thjeshtë për tu bërë: do t'ju duhet ngjyra e buzëve të syrit tuaj (blu është e preferuara këtë sezon!) Dhe një stilolaps për buzët e syve me një shirit të theksuar.

Theksoni me
Fjalët nga: Fotografitë nga: Craig Teunissen, Victoria Stillwell, Markus Askelöf