Përgatitje Bukurie për Dimër

Përgatitje Bukurie për Dimër

TRUPI
Problemet që do të vijnë: Tharje të duarve dhe këmbëve
Si të përgatiteni për të: Sa më shpejt që të merrni një zakon të hidratimit të duarve dhe këmbëve tuaja çdo ditë, aq më mirë. Një mënyrë për tu lehtësuar në të, është të filloni duke aplikuar një LOTION para se të shkoni në shtrat çdo natë. Të kesh një kohë të caktuar e bën më të lehtë të kujtosh.

Atëherë, ndërsa temperaturat bien, zhvendosni locionin tuaj në një KUJDESI HEAVIER. Ju gjithashtu mund të përdorni çorape dhe doreza pambuku, në krye të produktit, për ta ndihmuar lëkurën të thithë më mirë. Pasi të jetë dimri, duhet të lyeni duart pas çdo larje dhe SHKREToni këmbët tuaja çdo javë për t'i mbajtur ato të buta.

FYTYRA
Si të përgatitemi për të: Le ta përballojmë - vera është e ashpër në lëkurën tuaj.

 Drita e diellit, djersitja dhe noti i rastit ka shumë të ngjarë ta kenë lënë disi të shurdhër. Për të parandaluar thatësinë e dimrit, është mirë të bëni lëkurën tuaj të ndjeshme ndaj çfarëdo lagështie që do ta furnizoni më vonë. Kjo është arsyeja pse është një ide e mirë të filloni të holloni së paku një herë në javë. Më pas ju dëshironi të përdorni një produkt që është shumë ushqyes për lëkurën tuaj. Ne ju rekomandojmë NAPRI NUTRI6 KAPITULLAT E VAJVE TACE FMIJVE. Ato përmbajnë gjashtë vajra të çmuar natyrorë që lënë lëkurën tuaj të lëmuar dhe rrezatuese. Gjithashtu, shtoni një KREAM DIT më të pasur në arsenalin tuaj për kujdesin e lëkurës për ato ditë të ftohta të dimrit.

Buzët tuaja gjithashtu do të kenë nevojë për një dashuri shtesë gjatë muajve të ardhshëm. Sapo të ndjeheni që ato po thahen ose shplodhni atë LIP BALM. Meqenëse lëkura në buzët tuaja nuk ka një mbrojtje natyrale kundër thatësisë, ato do të kërkojnë një mbrojtje të jashtme. Kështu që balsami i buzëve larg!

GRIMI
Problemet që do të vijnë: Grim që shkon ose lyhet

Si të përgatiteni për të: Gradualisht do të filloni të vishni gjithnjë e më shumë shtresa të veshjeve të sipërme. Po flasim pallto, shalle dhe doreza - ju ia vini emrin Dhe, edhe pse ato ndihmojnë për të mbrojtur lëkurën tuaj nga djegia e erës dhe temperaturat e ngrirjes (gjë që është e mahnitshme), ato gjithashtu mund të prishin përbërjen tuaj. Pra, si përgatiteni për këtë?

Së pari, ne ju sugjerojmë të investoni në një Powder TRANSLUCENT. Do të vendosë pamjen tuaj dhe do të parandalojë mashtrimet e rënda. Atëherë mund të dëshironi të ndryshoni bojë për vetulla tuaj në një të papërshkueshëm nga uji. Kjo do të parandalojë që bojë bojë për vetulla kur erërat e ftohta të godasin sytë.

FLOKËT
Problemet që do të vijnë: Flokët statike dhe të sheshta

Si të përgatiteni për të: Të gjithë jemi ballafaquar me dilema të flokëve gjatë dimrit - vishni një kapelë dhe merrni flokë super të sheshtë, ose shkoni pa dhe e lini të ftohtin t’i bëjë flokët tuaj statikë. As nuk është një pamje e nxehtë. Pra, për t'u përgatitur për këto dy rezultate të pashmangshme, ju mund të investoni në disa produkte të shkëlqyera.

Nëse jeni duke shkuar poshtë rrugës së kapelës - për modë ose ngrohtësi - me të vërtetë duhet të mendoni për vëllimin. Filloni duke shtuar një MOUSE VOLUMISING para se të thani flokët pasi të keni bërë dush. Ju gjithashtu mund të spërkatni rrënjët tuaja me fletë qimesh për të fituar vëllim shtesë që zgjat.

Nëse nuk jeni vërtet një dashnor i kapelave, atëherë duhet të kundërviheni me energjinë elektrike statike. Përgatitja për këtë përfshin përdorimin e një KUSHTETUES kur bëni dush dhe të lini flokët pak të lagur. Kjo është e kundërta nga parandalimi i flokëve të kapelës, ku flokët tuaj duhet të jenë 100% të thatë. Ju gjithashtu mund të ndërroni krehën ose furçën tuaj të rregullt për një metal. Kjo do të zvogëlojë statikënFjalët nga: Fotografitë nga: Getty Images, Kristine Wreyford