Pikat e Zeza? Ja se si t'i parandaloni ato!

Shumica prej nesh përjetojnë ndarje të padëshiruara herë pas here, dhe madje nëse ne mund të mos jemi në gjendje t'i dëbojmë plotësisht ato pasi të kenë bërë pamjen e tyre, ne mund të zvogëlojmë fuqinë e tyre të qëndrimit dhe t'i parandalojmë ato të shfaqen në të ardhmen. Këtu janë disa nga produktet tona më të mira për puçërrat, pikat e zeza dhe lëkurën me vaj!

Pastrim i fytyrës së pastër të lëkurës
Kujdesuni më shumë për lëkurën tuaj duke shtuar një pastrues fytyre me acid salicilik në rutinën tuaj të përditshme. Acidi salicilik është përpjekja për parandalimin e kokës së zezë, puçrave dhe pastrimit të poreve për shkak të aftësisë së tij për të ndihmuar në derdhjen e shtresës së jashtme të qelizave të lëkurës. Më tej, acidi salicilik gjithashtu nxjerr në pah linjat e brendshme të poreve, gjë që ndihmon në minimizimin e bllokimeve që shkaktojnë të meta.

NovAge Trajtimi i Avancuar për Rinovimin e Lëkurës
Para se të konsideroni mikrodermabrasion, ju duhet t'i jepni këtij trajtimi rinovimit të lëkurës! Kjo duo e teknologjisë së lartë me acide glikolike dhe laktike zvogëlon dukshmërinë e poreve dhe plagëve të akneve dhe është provuar klinikisht për të përsosur strukturën e lëkurës.

Maskë pastrimi për lëkurën e zezë
Një nga arsyet që kemi thyerje është sepse vaji mund të bllokohet në poret tona dhe të bllokojë lëkurën. Fatkeqësisht, kjo ndodh shpesh kur ne jemi duke stresuar për një festë ose një prezantim. Kjo maskë balte është e shkëlqyeshme për lëkurën me vaj, të prirur nga thyerja sepse ndihmon në nxjerrjen e papastërtisë dhe vajit që përndryshe mund të bllokojë poret tuaja, menjëherë pastron dhe ju jep lëkurë të pastër dhe të mat.

Lëngu ditor për balancimit të Hydra Matte Optimals

Merrni shkëlqimin nën kontroll! Kur të keni mjaftuar letra me të meta dhe prekje të vazhdueshme me pluhur të tejdukshëm, mund të jetë koha të provoni Fluid ditën e balancimit të Optimals. Ajo minimizon shfaqjen e poreve, zbut dhe matte lëkurën me një përbërës natyral suedez të përzier me leh shelgun dhe hithra të bardha.

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame