Si ndikojnë ngjyrat në humorin tuaj

Kudo që shikoni ka një milion ngjyra të ndryshme me një milion hije të ndryshme. Natyra siguroi që jeta që na rrethon si individë dhe shoqëri është një shkëlqim dhe ngjyra të ndritshme. Ngjyrat do të na tregojnë gjendjet e ndryshme që bota dhe ne si individë kemi kaluar nëpër rrugën tonë përmes jetës.

A e dini se?
Ngjyrat kanë një efekt fenomenal në disponim. Mendoni për shembull se ju jeni të rrethuar nga një botë pa ngjya. Sa e zbrazët do të të duket për ty. Sa e paimagjinueshme dhe e mërzitshme. Tani imagjinoni se brenda atij vizioni të pangjyrë ju shihni papritmas një spërkatje të kuqe ose bluzë? A nuk do të ndiheni të ngazëllyer? Kurioz? Natyrisht që po.

Ngjyrat e kuqe do t'ju nxisnin, do të ndiheni aventureske dhe do të ndezni një pasion brenda jush, një pasion që do t'ju nxisë dhe do t'ju shtyjë drejt një joshje të rrezikshme. Ngjyrat e kaltër, nga ana tjetër, do t'ju bëjnë të qetë, të relaksuar dhe në paqe. Çfarëdo agonie që ju po kaloni, se dhimbja do të ulet gradualisht sa më gjatë që do të rrethoheni nga dëshpërimi magjepsës. A nuk është absolutisht magjike!Ngjyrat dhe disponimi i tyre

Ka shumë mënyra që ju të mund të siguroheni që ngjyrat në jetën tuaj të ngrejnë disponimin tuaj në vend që ta zvogëlojnë atë. Nëse je grua, mënyra më e mirë për të siguruar që ngjyrat të ndikojnë tek ju është përmes rrobave dhe përbërjes që vishni. Këtu janë disa ngjyra që patjetër do të përmirësojnë disponimin tuaj! Kontrolloje:

KUQ DHE ROZA: Joshje, dashuri dhe pasion!

Nëse jeni në humor të jeni pak të guximshëm, pak joshëse, të sigurt dhe të pasionuar, atëherë e kuqja është ngjyra për ju. Në psikologji, ngjyra e kuqe njihet si ngjyra për epsh, pasion .Ajo është gjithashtu e lidhur me dashuri së bashku me ngjyrën rozë gjithashtu. Ju mund të vishni rroba të thjeshta, por ta zgjidhni me një kuq buzësh të kuq dhe me manikyrin e thonjve dhe jeni të sigurtë se do të kapni vëmendjen kudo që të shkoni. Nëse ngjyra e kuqe nuk e bën këtë për ju dhe ju doni një joshje më të natyrshme dhe të pafajshme atëherë rozë është patjetër ajo që ju nevojitet. Provo hije rozë dhe të kuqe në ngjyrën e buzëve dhe bojën e thonjve dhe do të shohësh pikërisht atë që dua të them. 
VJOLLCE: Pushteti, Urtësia dhe Komoditeti!
Ndjeni më pak fat? Pak më pak i denjë? Pastaj ndalo çfarëdo që është ajo që po bëni dhe shkoni të bini veten në nuancat e vjollce. Zgjidh hijen e përsosur për veten tuaj dhe shikoni magjinë të ndodhë. Vjollca do t'ju japë një besim të caktuar që më parë ju ka munguar. Ajo do të shfaqë dhuratën që është patjetër e pranishme tek ju, ndërsa gjithashtu siguron një ndjenjë të caktuar ngushëllimi që mungon nga ju.


E GJELBËR: E shëndetshëm, e tokës dhe me fat
Ngjyra e gjelbër nxit ndjenjat e fatit dhe shëndetit. Nëse doni të ndiheni më natyrshëm dhe të qetë atëherë e gjelbërta është padyshim ngjyra për ju. Llaket e gjelbërta të Oriflame do t'ju bëjnë të ndiheni me fat dhe më afër natyrës!E KALTËRT: I qetë dhe paqësor

Shumë njerëz shohin të kaltërtën vetëm si diçka që nxit pikëllimin, por kjo nuk është aspak e vërtetë. E kaltërt është ngjyra që kryesisht përdoret për të nxitur një ndjenjë të qetësisë brenda jush. Nëse ju merrni kohë për të vëzhguar atëherë e kaltërta është ngjyra e përdorur për të pikturuar dhe dekoruar shumicën e zyrave dhe klinikave të terapisë. Promovon një ambient pune më të shëndetshëm dhe më të qetë. Veshja e ngjyrës blu do të ju kujtojë faktin se pa marrë parasysh se çfarë po ndodh në jetë, ju do të merrni nëpërmjet saj dhe së shpejti ju do të jetë në gjendje të mundë mosmarrëveshje!

PORTOKALLI: E freskët, vjeshtë dhe fillimet e reja!
A doni të rigjallëroni tërë ndjenjën e stilit tuaj? Për jetën? Portokalli është padyshim një nuancë për ju. Është kudo, është e freskët dhe është diçka që nuk do të gjeni kudo. Në shansin që ju bëni, ju jeni i detyruar të shikoni dy herë tek personi ose gjëja që ka portokalli  në mes të saj. Ngjyra e portokallit / tangerines Oriflame është e përkryer për një ditë të freskët! Ajo do të tregojë botën se ju jeni kthyer dhe gati për të gjëmim.BARDHË DHE ZI: Pafajësia, forca, jeta dhe thjeshtësia!
Shumë do të thonë se Bardhë dhe Zi nuk janë në të vërtetë ngjyrat që tërheqin vëmendjen tuaj, gjë që nuk është aspak e vërtetë! Ngjyra e bardhë do të shfaqë njëfarë pafajësie dhe atmosferë engjëllore që do t'ju sjellë njerëzit dhe nëse vendosni të aplikoni përbërjen e zezë, atëherë jini gati të ndjeni forcën dhe kënaqësinë që do të shpërthejë në ju! Duke pasur veshje të zezë ose të bardhë, le të luani me pajisje dhe përbërës të këndshëm, megjithatë ju dëshironi!
Gjëja më e mirë për ngjyrat është se secili prej tyre ka një kuptim të veçantë për secilin person. Ata mund të të nxisin dhe të bëjnë gjëra të mahnitshme në disponimin tuaj të përditshëm! Ju mund ta arrini lehtësisht këtë duke aplikuar vetëm një ngjyrë të thjeshtë cik, hije sysh, syresh, një ngjyrë gozhdë dhe më shumë.

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame