Bëni pamjen tuaj festive me grim

Është koha e vitit përsëri! Bëni gati të shtoni rrotullimin festiv në pamjen tuaj të festave dimërore. Tendencat kozmike të shkëlqimit dhe shkëlqimit sjellin shkëlqim festash në derën tuaj. Udhëzimi i dritave të lehta dhe sytë mbikëqyrës ju vendosin në qendër të vëmendjes këtë sezon të festave. A jeni gati të jeni ylli më i ndritshëm në çdo festë?

Një Shkëndijë e Vogël është Rruga e Pushimit
Ju e dini një ambient pushimesh kur e shihni atë - textures shimmering spërkatën rreth e rrotull me varg dritash të ndritshme. Pse nuk duhet përbërja juaj të reflektojë të njëjtën gjendje shpirtërore? Hijet e shndritshme metalike shtojnë “festën” e çastit për çdo pamje. Dhe bojë për vetulla që shkëlqen shkëlqen sytë tuaj për të shtuar atë prekjen festive të fundit. Atëherë, si ju duket kjo festë? Le të fillojmë.

Nuk do të ishte Krishtlindja pa një shkëlqim të vogël tani, do të ishte? Aplikoni hidratuesin tuaj të rregullt, abetaren, themelet dhe fshehësin. Unë gjithmonë i bëj sytë së pari. Merrni një sy hije ari ONE Stick Shadow Eye dhe aplikoni në zonën e rrudhave të qepallave. Përzierjen e saj duke përdorur një furçë të pastër të syrit, ose nëse jeni si unë, përdorni një gisht të pastër dhe sigurohuni që të dy sytë të jenë simetrik përpara se të kaloni në hapin tjetër. Pastaj, nëse dëshironi të tonifikoni arin shtoni pak bronz për të krijuar një pamje më dinamike të frymëzuar nga festa. Përziejeni atë me furçën ose gishtin tuaj derisa kalimi nga ari në bronz është gradual dhe i qetë. Shtoni pak më shumë ari në qoshet e brendshme të syve tuaj për të marrë atë faktor wow shtesë. Tani po flasim!

Ndriçoni buzët tuaja
Ndërroni bojë për vetulla të rregullt për Wonder Lash XXL Black Star dhe shtoni ndriçim në rënat tuaja. Kjo bojë për vetulla intensive është një alternativë e freskët festive për çdo shushurim klasik të zi. Sshtë bojë për vetulla tim për këtë sezon pushimesh - për ngjarjet e ditës dhe atë të natës. Si opsion, mund të shtoni një eyeliner të lëngshëm të zi ONE Express Eyeliner dhe të përfundoni me pak lëvizje për përkufizim të shtuar dhe pizzazz partie. Bëhuni gati për të thyer pengesën e bukurisë me këtë aplikacion të frymëzuar nga festat.

Largohemi me shkëlqim
Gjithmonë më pëlqen të shtoj prekjet përfundimtare në pamjen time - thonjtë e mi. Këtë sezon Nail Gloss Nail ka tharje të shpejtë të ngjyrave që të përputhen me cilindo nga veshjet tuaja. Nëse preferoni një hije të sheshtë festive, ato kanë dy të reja vetëm për ju. Shkolla e çastit ndez veshjen tuaj të festave për të kompletuar pamjen tuaj festive.

Shkëlqim kozmik
Timeshtë koha juaj për të ndezur dhomën, kështu që mos u vendosni për asgjë më pak se spektakolare! Dhe sinqerisht, çdo pamje Oriflame është pamja e përsosur e festave, por këto ishin favorizimet e mia!