Si të krijoni një banjë shtëpie në një mënyrë suedeze

Përpiquni të gjeni një mënyrë për të hequr qafe të gjithë stresin që keni grumbulluar gjatë javëve të fundit? Epo, një ditë banjë është një mënyrë ideale për të lëshuar tendosjet tuaja mendore dhe fizike. Sidoqoftë, pasi që trajtimet profesionale të banjës mund të shkaktojnë një kursim në kursimet tuaja, këtu në këtë tutorial ne udhëzojmë se si të krijoni Spa tuaj autentike dhe origjinale në shtëpi në një mënyrë suedeze.

Para së gjithash, duhet të çlironi orarin tuaj dhe të çliroheni nga të gjitha angazhimet, në mënyrë që të keni vërtet një kohë relaksuese. Nëse keni një fëmijë që duhet të kujdeset, telefononi Babagjyshin ose dikë që mund t'i besoni me fëmijën për rreth një deri në dy orë.

Tjetra, ju duhet të mblidhni furnizime për ditën tuaj Spa. Kontrolloni listën tonë të produkteve SPA që do ta bëjnë këtë ditë të përsosur!

Vaji i trupit të pasqyrave suedeze suedeze Spa Spa

Ky vaj injektohet me substanca ushqyese si vaji i bajames, vaji i kanolës dhe vitamina E që rrisin shëndetin e lëkurës tuaj dhe e lënë atë të hidratuar dhe të butë.

Gjalpi i trupit të valëve të fshikëzave Spa Suedeze
Kjo gjalpë e mrekullueshme e trupit lë lëkurën tuaj të lëmuar dhe të lëmuar. Përthithet shpejt në lëkurën tuaj dhe ka një strukturë mjaft të lehtë. Kjo gjalpë i trupit përmban një përzierje të Shea Butter, Oil Coconut, Canola dhe bajame të ëmbël që të gjitha janë shumë hidratuese për lëkurën tuaj.

Suedez Spa Smooth Rocks Exfoliating Massage Soap Bar

Ky shirit eksfoliues ka një erë të këndshme dhe heq shtresën e sipërme të qelizave të vdekura ndërsa përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën tuaj në mënyrë që të duket i freskët dhe i ri.

Scrub trupi kristalesh kripë spa
Ky pastrim i trupit i mbushur me kristale kripë ushqyes exfoliates fizikisht dhe heq qelizat e vdekura dhe papastërtitë.

Spa Suedeze Tranquil Drop Enhancer

I mbushur me vajra esencialë dhe ekstrakte të vitaminës E, ky forcues i banjës është gjithçka që ju nevojitet për të marrë dush në nivelin tjetër! Aroma e saj do ju qetësojë nervat.

Pasi të keni bashkuar këto produkte, është koha për të filluar Spa Suedeze.

Vendosni disa muzikë të butë dhe qetësuese, mbushni vaskën tuaj, përgatitni pijen tuaj të shëndetshme të preferuar dhe më pas mbushni vaskën tuaj me ujë të vakët. Sigurohuni që të keni një numër peshqirësh të vegjël për fytyrën dhe trupin pranë anës së vaskës suaj.

Pastaj, shtoni the Swedish Spa Tranquil Drops Bath Enhancer në banjën tuaj. Aroma e saj është e mahnitshme dhe do t'ju bëjë të qetë dhe të qetë në asnjë kohë. Pas kësaj, thith veten në ujë të vakët për rreth 15 deri në 20 minuta. Thjesht dëgjoni muzikën ose një audiobook bukur dhe mbyllni sytë. Lëreni aromën dhe muzikën të largojnë stresin tuaj.

Pastaj, teruni dhe perdorni Swedish Spa Smooth Rocks Exfoliating Massage Soap Bar për të shfryrë lëkurën tuaj dhe për të hequr papastërtitë. Lani këtë dhe pastaj ndiqni me

the Swedish Spa Salt Crystals Body Scrub. Perdorni Skrabin ne te gjithe trupin tuaj

Pastaj pastroni trupin tuaj dhe perdorni the Swedish Spa Mirror Ocean Body Oil ose the Swedish Spa Whipped Waves Body Butter.

Ja ku jemi, Përvoja juaj autentike suedeze suedeze në shtëpi. Ju duhet ta provoni!

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame