Si të merrni një pamje natyrale pa make-up me kujdesin hibrid të lëkurës Waunt!

Sado që na pëlqen një grim i plotë i fytyrës, ndonjëherë një pamje natyrale e lëkurës së zhveshur thjesht ndihet më e freskët. Pamjet natyrale të make-up-it janë në trend si në pista ashtu edhe në TikTok, kështu që ne jemi këtu për të mësuar se si të merrni lakminë e lakmuar të zgjimit-si ky shkëlqim me hibride për kujdesin e lëkurës që i japin lëkurës tuaj aq të lëmuar. përfundim që kap dritën.

Pamja pa make-up
Pamja e pastër dhe me fytyrë të freskët është gjithmonë në stil, por pas mbylljes ajo ka shpërthyer në TikTok dhe ne jemi këtu për të! Jo vetëm që na pëlqen sa e lehtë është, por përdorimi i më pak produkteve është gjithashtu më i mirë për planetin!

Look-u pa make-up ka qenë në tavolinë prej kohësh, por look-u i stinës karakterizohet nga vënia në pah e lëkurës tuaj natyrale me vetëm disa prekje. Kjo do të thotë grumbullime hidratimi, fshehje të papërsosmërive, zbutje të tonit të lëkurës dhe shumë shkëlqim. Dhe sigurisht, kujdesi i mirë i lëkurës është baza e çdo look-u make-up, por është veçanërisht e rëndësishme për këtë pamje ku dëshironi të lini lëkurën tuaj të jetë personazhi kryesor!

 

 Merrni pamjen me Waunt:

Maska e gjumit
Mos flini me maska gjumi! Këta foshnja mund t'ju japin shumë më tepër se kremi juaj i natës, sepse janë krijuar për të qëndruar më gjatë në lëkurën tuaj dhe shpesh kanë cilësi të ndryshme. Maska e gjumit e përditshme Waunt Revive Me eksfoliron butësisht lëkurën tuaj dhe barazon tonin e lëkurës tuaj gjatë natës. Aplikojeni para se të shkoni në shtrat dhe zgjoheni duke u dukur i freskët dhe rrezatues. Hapi i parë poshtë!

Pastrues gjalpi
Për të rregulluar pamjen pa make-up dhe për të marrë atë bazë të lëmuar të mëndafshtë, duhet të siguroheni që poret të mos jenë plot papastërti dhe grim të vjetër dhe që lëkura të mos jetë e thatë dhe e krisur. Të gjithë e dimë se disa pastrues mund të thahen, por Waunt Level Up Butter Cleanser duket ndryshe! Është formuluar pa surfaktantë (agjentë pastrues që zakonisht gjenden në pastrues) gjë që e bën atë jashtëzakonisht të butë me lëkurën. Është një krem i mëndafshtë, me gjalpë me një teksturë unike nga gjalpi në vaj në qumësht që ngjitet në papastërti dhe shkrin lehtësisht make-up dhe papastërtitë për një bazë të pastër dhe të ushqyer.

  

 Shkop sysh
Në vend që të aplikoni korrektorin poshtë syve, provoni një krem për sytë me pluhur mattifikues dhe një prekje delikate shkëlqimi që reflekton dritën për një zonë më të shndritshme të syve. Kjo hidraton zonën e syve dhe ju jep një pamje më natyrale!

Krem toner
Tani që lëkura juaj është pastruar dhe përgatitur, është koha për sasi të mëdha hidratimi! Përdorni kremin tonues të lëngshëm Waunt Smooth Cheeks për të lagur lëkurën tuaj me lagështi qetësuese për të niveluar vestën tuaj, për të qetësuar lëkurën dhe për t'i dhënë asaj një shkëlqim të rifreskuar, jo vetëm në këtë rutinë, por për ta rimbushur gjatë ditës.

Krem Xhel Dewy
Menduat se kishim mbaruar me hidratimi? Mendohu perseri! Hidratimi optimal ka të bëjë me shtresimin e shtresave, kështu që një hidratues sipër kremit tuaj toner është mënyra më e mirë. Waunt Water Burst Dewy Gel Cream është një krem xhel me teksturë shpërthyese uji, që do të thotë se mban sasi të pafundme uji dhe ndihmon për të pastruar dhe hidratuar thellësisht lëkurën tuaj, edhe më shumë!

Retushues i lëkurës
Vishnja mbi pamjen tuaj pa grim po shton një prekje shkëlqimi të shkëlqyeshëm që i jep lëkurës tuaj atë përfundim të lëmuar dhe tërheqës pa e bërë atë të duket e yndyrshme. Kërkoni një produkt me shkëlqim që hidraton, zvogëlon shkëlqimin dhe ka grimca të vogla vezulluese. Waunt Wake Up Like This Skin Retoucher bën pikërisht këtë, si dhe turbullon papërsosmëritë dhe barazon strukturën e lëkurës për të përsosur lëkurën tuaj.

Fjalët nga: