Si të keni një Shkëlqim në 5 hapa të thjeshtë, në mënyrë që të shkëlqeni si një yll!

Shfletoni një revistë bukurie ose një rrotullim të shpejtë në Instagram dhe ka shumë të ngjarë të lexoni se si të shkëlqeni. Por cili është ky trend i fundit i bukurisë? E themeluar nga Gen-Z, të kesh një shkëlqim ka të bëjë me të qenit versioni më i mirë i vetes, kështu që të shkëlqesh-kjo është diçka me të cilën të gjithë mund të hipim në bord! Pra, nëse doni të shkëlqeni si një yll, merrni sfidën tonë të shkëlqimit për transformimin tuaj fuqizues dhe shkëlqyes.

Bëni lëkurën tuaj të shkëlqejë!
Nuk mund të mohohet që lëkura juaj është një nga gjërat e para që njerëzit vënë re, kjo është arsyeja pse të kesh një ngjyrë rrezatuese është shtimi përfundimtar i besimit. Përgatitja e lëkurës është thelbësore nëse dëshironi që lëkura juaj të shkëlqejë, dhe shtimi i një serumi në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës mund të jetë eliksiri sekret që i nevojitet lëkurës tuaj. Serumet janë formula të mbingarkuara që japin një dozë të përqendruar të përbërësve aktivë në lëkurë - dhe përfitimet e lëkurës janë shumë efektive. Për të shkëlqyer si një yll, zgjidhni një serum që synon hidratimin për një shkëlqim të menjëhershëm, ose atë që rrit prodhimin e kolagjenit për të zbuluar lëkurën më shkëlqyese dhe zvogëlimin e rrudhave me kalimin e kohës. Për shkëlqim shtesë, jepini vetes një masazh të shpejtë të fytyrës gjatë aplikimit të serumit tuaj - nuk ka asgjë si masazhi i fytyrës për të qarkulluar gjakun dhe për ta bërë lëkurën tuaj të shkëlqejë. Dhe ndihmon për të përcaktuar mollëzat tuaja, kështu që është fitimprurëse!


Mos e kaloni H20

Le të jemi të vërtetë. Bukuria fillon nga brenda - dhe në realitet, lëkura juaj reflekton shëndetin tuaj të përgjithshëm. Për lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese afatgjatë, hidratimi është çelësi. Si nga kujdesi i lëkurës ashtu edhe nga marrja e ujit. Pra, për të shkëlqyer nga brenda, sigurohuni që po pini të paktën 2 litra ujë çdo ditë. Dhe nëse nuk e keni bërë tashmë, konsideroni të shtoni një shtesë në lëkurën tuaj rutinë-ato e çojnë kujdesin e lëkurës në nivelin tjetër dhe janë një ndryshues i vërtetë i lojës! Ne e dimë se mund të jetë e vështirë të sigurohemi që po merrni mjaftueshëm lëngje, të gjithë kemi qenë atje. Përzierja e Aqua Glow (një shtojcë me Ceramosides M dhe boronica të pasura me antioksidantë) në ujin tuaj çdo ditë mund të ndihmojë në mbingarkimin e hidratimit tuaj, për t’i dhënë vazhdimisht lëkurës tuaj atë shkëlqim shtesë!

Aplikim Master highlighter si një Gen-Z
Për shkëlqimin e menjëhershëm, është koha për të zotëruar aplikacionin e nxjerrë në pah si një Gen-Z. Teksturat e kremës funksionojnë më mirë nëse dëshironi që ajo të duket e natyrshme-aplikojeni në majat e mollëzave (dhe kudo që drita godet), duke përdorur ngrohtësinë nga majat e gishtave për të përzier skajet për atë ndjenjë të ndriçuar nga brenda. Dhe nëse keni dëshirë për mollëza me perla, por keni lëkurë të thatë, zgjidhni në vend të kësaj një theksues të lëngshëm. Përzieni një sasi të vogël me fondatinën tuaj të lëngshme para se të aplikoni në lëkurën e lagur dhe jini gati për rrezatim! Nëse po shkoni plot shkëlqim, mos harroni t'i jepni shkëlqim trupit tuaj edhe me një krem luksoz të trupit (dhe po, mund të përzieni edhe disa pika të theksimit të lëngshëm edhe këtu, veçanërisht në kërthizat tuaja!) Dhe një shkëlqim shkëlqimi në buzët tuaja.

 

Lini një përshtypje aromë të paharrueshme
Çdo yll ka sekretin e tij - dhe një parfum magjepsës mund të lërë një përshtypje aromë të paharrueshme që e bën atmosferën tuaj të shkëlqejë! Për të nxjerrë një shkëlqim në çdo hap, zgjidhni një aromë që ka cilësi të pamohueshme të yjeve. Eau de Parfum Divine Exclusive është krijuar me ekskluzivin Shining Star Accord (përshëndetje, lule të ndritshme dhe patchouli druri!) Dhe Long Sillage Performanca - një teknologji aromash që është testuar për të lënë një shteg aromë të paharrueshëm mbi 5 metra të gjatë! Ky ndikim përfundimtar, i zgjatur, është i destinuar të bëjë një hyrje të kthimit të kokës, kështu që ju të shkëlqeni në qendër të vëmendjes. Aroma e sofistikuar ka edhe modelin e shisheve më glam, e zbukuruar me kristale të gazuara Swarovski®; Ju me të vërtetë do të ndiheni si një yll sa herë që arrini dorën në shishe.


Thirrni miqtë tuaj

 Një ndriçim ka të bëjë me besimin, me të vërtetë. Dhe kush është më mirë t'ju bëjë të ndiheni shkëlqyeshëm sesa të rrethoheni me miq të shkëlqyeshëm - miq që ju inkurajojnë të jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme, ju mbështesin në çdo moment dhe ju bëjnë të qeshni barkun, gjithmonë! Kur ndiheni të lumtur, vërtet shkëlqeni. Energjia juaj karizmatike nuk mund të mos shkëlqejë kur gjithçka ndriçohet për ju. Pra, telefononi miqtë tuaj për doza bisedash të gëzuara, stërvitje, hani dhe flini mirë dhe buzëqeshni me dhëmbët tuaj! Nëse e zotëroni këtë, konsiderojeni sfidën tuaj të shkëlqimit të plotë.

Fjalët nga: