Si të keni buzë mat të guximshme

Gjetja e nuancës së përsosur mat për pamjen tuaj është një gjë, por të kesh atë të zgjasë gjatë gjithë ditës pa u njollosur është një lojë krejt tjetër me top. Ja se si të përvetësoni artin e veshjes së një buze të guximshme, të qëndrueshme për një kohë të gjatë.

 Një buzë e guximshme mat mund të transformojë tërë fytyrën tuaj, nuk është çudi që ne e duam këtë pamje! Ato janë mënyra përfundimtare për krijimin e një pamjeje të lehtë të deklaratave në një çast. Dita e keqe e flokeve? Hedhja e një nuance të ndritshme mat mund të zgjidhë të gjitha problemet tuaja.

Nëse dëshironi të pini kafenë tuaj pa pikturuar një filxhan, ose të vidhni një puthje pa përfunduar në dhëmbët tuaj, do t'ju duhet një formulë afatgjatë që është rezistente ndaj transferimit. Shikoni një LIPSTICK THAT FIXATE’S COLOUR ONTO THE LIPS ende është kremoze dhe që nuk thahet

 

Sigurohuni që buzët tuaja të jenë të lagura siç duhet
Lulëzimi dhe hidratimi është vendi më i mirë për të filluar, ju duhet një kanavacë e butë dhe e lëmuar për të krijuar një pamje të patëmetë të buzëve. Bëni këtë një natë më parë ose si pjesa e parë e rutinës tuaj të përbërjes, në mënyrë që buzët tuaja të kenë kohë për të thithur lagështirën.

Saktësia është thelbësore
Për një pamje të patëmetë të buzëve, mos e kaloni LIP LINER, është thelbësore në krijimin e pamjes suaj të deklaratave. Mbajeni rreshtin e buzëve butësisht, mbajtja e saj afër fundit mund të ndihmojë me saktësi. Përdorni goditje të buta dhe skica rreth tërë skicës së buzës suaj. Zbuteni sipas nevojës me një furçë buzësh ose gishtin tuaj. Vendosni një shtresë bujare të favorit MATTE LIP, shtypni buzët dhe lëreni të thahen.

Shkoni për shkëlqim

Lëkura e shkëlqyeshme ‘Glowy’ është kundërvënia perfekte për buzët mat, prandaj mbajeni të freskët pjesën tjetër të pamjes suaj. Zgjidhni një PUDËR TË LËNGSHME Moisturizer ose LEHTWEIGHT, një spastrim BLUSH dhe MASKARË. Kjo është gjithçka që ju nevojitet për të vendosur këtë vështrim të buzëve përfekte