Si t'i mbani flokët tuaj të shëndetshëm këtë dimër

Maja të brishta, të thata dhe rrënjë të yndyrshme - përshëndetje, flokë dimërore! Temperaturat e ftohta dhe përdorimi i shpeshtë i kapelave dhe shalleve nuk i bëjnë asnjë favor flokët tuaj. Por mos u shqetësoni – këtu janë disa këshilla se si të mposhtni të ftohtin dhe të zbutni flokët tuaj këtë dimër!

1. BËNI SHOQËRI ME KONDICIONERIN 
Erat e ftohta dhe të ashpëra mund të bëjnë që flokët tuaj të humbasin lagështi të rëndë, duke e bërë kështu të vështirë stilimin. Për të ndihmuar në mbajtjen e lagështisë dhe për të mbajtur flokët tuaj të shëndetshëm, investoni në një kondicioner që lërë në vend. Ne rekomandojmë HairX Advanced Care CC Hair Beautifier Multi Treatment Spray, i cili është një kondicioner i krijuar për të përmirësuar menaxhimin e flokëve tuaj dhe për t'i bërë ato të lëmuara mëndafsh. Fijet tuaja do t'ju falënderojnë!

2. KUJDESUNI
Vetëm për shkak se është ftohtë jashtë, nuk do të thotë që duhet të hiqni dorë nga regjimi juaj i zakonshëm i bukurisë! Meqenëse majat tuaja konsumohen po aq në dimër, shkurtimet e rregullta do t'ju ndihmojnë t'i mbani flokët tuaj në formë të lartë.

 

3. PËRDORNI SPREJ PËR FOLKËT
Spërkatja e flokëve është repelenti më i mirë i lagështisë që ekziston. Pra, sigurohuni që t'i spërkatni flokët nëse ekziston rreziku që të bie borë dhe shi. Zgjedhni HairX Advanced Care Style Smart Styling Hair Spray, një llak flokësh me qëndrueshmëri të gjatë dhe ultra të fortë që ndihmon në lëmimin e flokëve duke i shtuar shkëlqim dhe lagështi. Një tjetër atribut i madh? Ajo fshihet lehtësisht!

4. VISHNI KAPELE (ME KUJDES)
Edhe pse kapelja juaj e zakonshme në mot të ftohtë mund të jetë e lezetshme, ajo gjithashtu mund t'ju rrafshojë flokët. Në ditët kur thjesht duhet të vishni një kapelë të thurur, bëni një krehër të vogël përgjatë kurorës. Kjo i jep stilit tuaj një bazë të fortë, duke ju lejuar të nxisni shpejt flokët tuaj kur hiqni kapelën.

 

5. NVESTONI NE NJE VAJ MBROJTES TE FLOKËVE
Gjatë muajve të ftohtë, flokët tuaj kanë nevojë për mbrojtje shtesë. Shtoni vajin Eleo Protecting Hair në rutinën tuaj për të ndihmuar në ndërtimin e një mbrojtjeje të fortë nga brenda jashtë. Është koha për t'i thënë mirupafshim majave të fërguara dhe të ndara!

6. TRAJTOJENI VETEM ME MASKË PËR FLOKË 
Mos harroni t'i trajtoni flokët tuaj me një maskë flokësh luksoze që do t'i shtojë shkëlqim, hidratim dhe pasuri. Maska e flokëve me Ar Qumësht dhe Mjaltë do t'i ushqejë intensivisht dhe do t'i japë flokëve tuaj rritjen e vitaminës që ajo dëshiron aq shumë.