Krijoni pamjen më të nxehtë të make-up-it festiv të sezonit: Syri i Kuq Smokey

Këtë vit periudha festive ka të bëjë me të kuqen! Dhe ne nuk nënkuptojmë vetëm shiritat në pemë. Make up-i më i nxehtë i vitit 2021 është look-u smokey, i ri-imagjinuar në nuanca terrakote, bakri dhe të kuqe, i përfunduar me qerpikë të zinj të pabesueshëm.

 Për këtë pamje të guximshme dhe të bukur, ne u konsultuam me grimeren Jeanette Törnqvist, e cila ka dekada përvojë pune për markat, revistat dhe shtëpitë e modës suedeze dhe ndërkombëtare. Gjatë xhirimeve tona për THE ONE Hypnotic Depth, Törnqvist krijoi pamjen mahnitëse të syve të kuq dhe na foli se si mund ta bëni atë në shtëpi.

Pra, cili është truku për sy të kuq të shkëlqyeshëm?
Përzieni përzierjen dhe nëse nuk jeni ende të sigurt, përzieni pak më shumë. Nuancat që përdorëm u zgjodhën për t'i bërë me të vërtetë sytë blu të modelit tonë, por ju mund të zgjidhni nuanca të ndryshme sipas ngjyrës së lëkurës, ngjyrës së syve dhe preferencave personale. Sidoqoftë, parimi i ndërtimit të ngjyrës është i njëjtë. Pra, ne do t'ju kalojmë ...

Merrni bazën tuaj në vend

Zgjidhni një bazë që funksionon për ju. Ne e duam THE ONE Everlasting Sync Foundation SPF 30 dhe fshehësit e duhur (THE ONE EverLasting Precision Concealer) për një pamje ku mund të mbështeteni për t'ju parë gjatë ditës dhe natës.

Aplikoni një primer për rimel në qepallat tuaja, aplikoni bazën tuaj dhe më pas prekeni me korrektor. Mbajeni të thjeshtë pasi vërtet dëshironi të siguroheni që sytë tuaj të jenë ylli i shfaqjes. Tani jeni gati për të krijuar një pamje magjike festive të syve!

 

 Mbushni kapakun tuaj të jashtëm me nuancën më të errët
Fillimisht, mbushni gjysmën e jashtme të kapakëve tuaj me shkop rimeli pa kufi me ngjyrën The ONE Color Unlimited në ngjyrë Burgundy të plotë. Rruga më e shpejtë drejt një përfundimi me pamje profesionale është të përzieni me kujdes në çdo fazë. Ky hap nuk bën përjashtim, prandaj përzieni me kujdes, fillimisht në rrudhë dhe më pas në qendër të kapakut tuaj. Përdorni një furçë të butë për rimeli për këtë. Ju po synoni për një efekt gradient pa skaje të forta. Mos harroni të përzieni ndërsa ecni sepse ky shkop rimelues vendoset në vend për një përfundim afatgjatë. Nëse dëshironi të intensifikoni edhe më shumë ngjyrën, shtoni një shtresë të dytë në këtë pikë.

Mbushni të gjithë kapakun me hijen tuaj të mesme
Së dyti, ju dëshironi të mbushni pjesën tjetër të kapakut me nuancën e mesme. Törnqvist përdori shkopin e rimelit THE ONE Color Unlimited në ngjyrë portokalli të djegur. Mbushni të gjithë kapakun. Përziejini skajet duke përdorur një furçë të butë për rimel. Mund të vendosni sipër një pudër në një nuancë të ngjashme për ta bërë pamjen edhe më intensive dhe për ta vendosur atë në vend. Shtoni një nuancë më të errët poshtë vijës së qerpikëve në këndin e jashtëm. Törnqvist përdori Full Burgundy këtu përsëri. Përziejini tërësisht duke përdorur furçën tuaj për rimelin.

 

Një këshillë e fundit kryesore për një pamje që shfaqet me të vërtetë!
Teknika e fundit e Törnqvist do ta bëjë këtë pamje vërtet të spikatur! Shtoni një prekje argjendi në cepin e brendshëm të syve tuaj dhe fshijeni pak edhe nëpër kockën e vetullave. Kjo shton thellësi dhe kontur dhe do ta çojë pamjen e grimit tuaj festiv në një nivel krejtësisht të ri. Përdorni shkopin e rimelit THE ONE Color Unlimited në Argjend të Ftohtë për një pamje vërtet magjike. Dhe mos harroni të përzieni.

Përfundojeni me THE ONE Browcara (rimeli i vetullave i papërshkueshëm nga uji që krijon volum të menjëhershëm për vetulla të trasha dhe natyrale) dhe një fshirje e maskarës THE ONE Hypnotic Depth. Pigmente të zeza të trefishta në Thellësi Hypnotic do të sigurojnë që qerpikët tuaj të dalin në pah kundër rimelit terrakote, dhe ju mund të shtresoni nëse dëshironi vëllim dhe gjatësi shtesë. Dhe ja ku e keni, një look festiv në trend i syve që do t'i trokasë të vdekur.