Rutina e thjeshtë për kujdesin e lëkurës që ju nevojitet për lëkurën me prirje ndaj njollave

Ditët e rutinave të kujdesit për lëkurën me 10 hapa janë larguar. Tani, ne jemi në rutina më të thjeshta, dhe kjo për lëkurën me prirje të meta do t'ju ndihmojë që lëkura juaj të duket e lezetshme pa prishur bankën. Ndaloni njollat ​​dhe pikat e zeza në gjurmët e tyre me këtë rutinë të thjeshtë!

Filloni një rutinë të përditshme të kujdesit të lëkurës për lëkurën me prirje ndaj njollave
Nëse keni lëkurë të prirur për njolla, mënyra më e mirë për të mbajtur larg njollat është të jesh i zellshëm për përdorimin e një rutine të përditshme të kujdesit të lëkurës që kontrollon vajin dhe është krijuar për të synuar dhe parandaluar njollat. Parandalimi është gjithmonë më i mirë se kurimi! Ndalimi i njollave fillon me kontrollin e vajit, sepse vajosja është hapi i parë për zhvillimin e njollave të plota.

 Kujdesi për lëkurën është vetë-kujdes!
Të kesh një rutinë të përditshme të kujdesit të lëkurës nuk duhet të ketë të bëjë vetëm me heqjen e njollave, edhe pse ky është qëllimi përfundimtar. It’sshtë një moment gjatë ditës që e keni vetëm për veten tuaj, prandaj bëjeni atë në një moment të vërtetë të kujdesit për veten. Kujdesi për lëkurën duhet të ndihet mirë! Dhe të kesh njolla mund të vendosë vërtet një dëm në besimin e dikujt. Na pëlqen ta bëjmë rutinën tonë të mëngjesit në një moment të vëmendjes, kur marrim frymë thellë dhe themi disa pohime pozitive për veten tonë (mund të tingëllojë djathërore, por padyshim që fillon dita jonë e duhur!). Nëse jeni në të, provoni shiritin tonë të kujdesit për lëkurën me një pohim pozitiv për një rritje të vogël të besimit!


• Hapi 1: Pastro

Filloni duke larë lëkurën tuaj me një pastrues për lëkurën me vaj dhe njollat, ne sugjerojmë Pure Skin Deep Cleanse Face Wash. Siç u përmend më herët, kontrolli i vajit është thelbësor për parandalimin dhe luftimin e njollave. Ky pastrues menjëherë zvogëlon shkëlqimin e tepërt dhe pastron thellë lëkurën me Acid Salicilik për të luftuar vajin, papastërtitë dhe qelizat e vdekura të lëkurës që mund të bllokohen në poret tuaja dhe të shkaktojnë njollë.


• Hapi 2: Tonifiko

Toneri është hapi im i preferuar! Më pëlqen të shoh mbetjet në jastëkun e pambukut, sepse kjo do të thotë që sapo kam hequr qafe edhe më shumë gunga. Dikush tjetër? Vendosni Zgjidhjen Tonifikuese të Pastër të Lëkurës në një jastëk pambuku, pastaj fshijeni atë mbi fytyrën tuaj duke u përqëndruar në zonën T. Ky është një perlë e vërtetë sepse nuk shpërndan vetëm gunët në poret tuaja, por në fakt zvogëlon skuqjen e shenjave të njollave dhe i bën poret tuaja të duken më të vogla. Përmban gjithashtu Acid Salicilik dhe një Kompleks të shkëlqyeshëm qetësues të borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Pantenolit që ndihmon në qetësimin dhe qetësimin e lëkurës.

• Hapi 3: Hidrato
 Kur mendojmë krem hidratues për lëkurën me vaj, ne duam një krem hidratues të lehtë, pa vaj që thjesht e bën lëkurën tuaj të ndihet e freskët dhe e hidratuar si pas një dite në banjë. Një krem hidratues shumë i pasur për llojin tuaj të lëkurës mund të bllokojë poret dhe të çojë në njolla. Pra, pas tonifikimit, aplikoni locion për fytyrën e pastruar dhe ftohëse të lëkurës së pastër dhe masazhojeni atë në lëkurë (mos harroni - është vetë-kujdes!)

Ajo që ne duam në lidhje me këtë locion është ndjesia e ftohjes! E dini se sa e pakëndshme mund të ndjehet lëkura kur keni njolla? Ky locion ndihet e mahnitshme në lëkurë dhe siguron një ndjesi ftohjeje të nevojshme. Por mos u shqetësoni, funksionon shumë mirë nëse nuk keni edhe njolla, sepse parandalon gjithashtu njollat, zvogëlon shkëlqimin dhe e mban lëkurën tuaj të butë.


Produktet që luftojnë njollat me kujdes

Kjo rutinë e thjeshtë duhet të bëjë hile! Produktet tona të Lëkurës së Pastër janë krijuar për të parandaluar në mënyrë efektive njollat, pastruar lëkurën dhe zbehur shenjat e njollave, ndërsa janë gjithashtu të sjellshëm me lëkurën. Për shkak se kujdesi për lëkurën është vetë-kujdes dhe duhet të ndihet mirë dhe ta bëjë lëkurën tuaj më të mirë. Aq e thjeshtë!

Tani nëse jeni në më shumë hapa sesa tre ose thjesht po e shihni veten në nevojë për një kontroll të dëmtimit, diapazoni i azhurnuar i Pure Skin gjithashtu ka disa maska fantastike, një pastrim dhe një xhel me njolla për të plotësuar rutinën tuaj të përditshme.


• Hapi 1: Pastro
• Hapi 1: Pastro
• Hapi 2: Ton
• Hapi 2: Ton