Alfabeti i pikës së bukurisë nga A në S: Pse bukuria -S është e vetmja filozofi bukurie që ju nevojitet

Trendet e fundit janë fiksuar në rutinat e bukurisë nga të gjitha anët e botës. Nga A-bukuri në Austral-i te S-bukuri në Skandinavi, pothuajse çdo shkronjë nga A në S është pretenduar nga një pikë e nxehtë ose nga një tjetër.

Por harrojmë T, U, V, W ... ne jemi pozitivë që S është vendi ku përfundon alfabeti i pikave të bukura! Në rast se keni nevojë për bindje, ne kemi bërë një fjalor të këtyre termave të pikave të bukura në mënyrë që ju të vendosni vetë.

 

A-beauty

Australian Beauty (emër)
Duke marrë frymëzim nga stili i jetës së njohur të Australisë, A-beauty përdor përbërës vendas australianë që përqendrohen në kujdesin për lëkurën e ekspozuar në diell.


Nuk është sekret që Aussies priren të favorizojnë plazhin para zyrës. Ata kanë nevojë për një qasje ndaj bukurisë që pasqyron stilin e jetës së tyre. Mendoni për kremrat mbrojtës të diellit, hidratuesit qetësues për lëkurën e dëmtuar nga dielli dhe serumet që trajtojnë hiperpigmentimin. A-bukuri ka të bëjë me rutinat e zbardhura që përdorin përbërës me burim në Australi, të tilla si kumbulla Kakadu dhe eukalipt.

 

J-beauty

Japanese Beauty (emër)

Rrënjosur në traditat e lashta, J-beauty përfshin teknikat e masazhit të fytyrës me rutinat e lëkurës të përqendruara në vaj për një çehre të butë dhe të barabartë.

J-beauty vendos një fokus në traditën dhe harmoninë, duke kombinuar traditat shekullore me teknologjinë më të fundit. Masazhet në fytyrë që rrisin qarkullimin e gjakut janë të njohura, si dhe përbërësit vendas të tillë si saqe, oriz dhe lule kamelie. J-beauty gjithashtu inkurajon "agjërimin e lëkurës", praktikën e shmangies së produkteve për të rivendosur lëkurën tuaj.

 

K-beauty

Korean Beauty (emër)
Përbërësit unikë, nga zhulja e kërmillit te helmi i bletës, përdoren për të përfshirë rutinat e bukurisë me 10 hapa që premtojnë një lëkurë të butë dhe rinore.


Regjimet dhe ritualet e Koresë për të arritur një lëkurë të ndezur, super të butë kanë tërhequr vëmendjen e entuziastëve të bukurisë. Përbërësit unikë përmbajnë rutina bukurie me 10 hapa që premtojnë një lëkurë të butë dhe rinore. Helmi i bletës mendohet të ketë një efekt relaksues të muskujve dhe kolagjeni i derrit premton të luftojë shenjat e plakjes.

 

S-beauty

Scandinavian Beauty (emër)

Me një fokus në shëndetin holistik, qasja skandinave ndaj bukurisë ka të bëjë me kujdesin për veten, brenda dhe jashtë. Në vend që të idealizojë një standard të caktuar bukurie, ajo inkurajon të ndjeheni mirë në lëkurën tuaj.

Nëse keni provuar çdo maskë fytyre që K-beauty ka ofruar, keni agjëruar lëkurën tuaj në emër të J-beauty, ose keni ndjekur atë shkëlqim të lehtë të vajzës surfer A-beauty, ju mund të keni arritur në përfundimin se thjesht dëshironi të ndiheni mirë në lëkurën tuaj.

Në Skandinavi, qasja ndaj bukurisë ka të bëjë me ekuilibrin. It’sshtë më pak për atë që vendosni në lëkurën tuaj dhe më shumë për mënyrën se si jetoni dhe si ndiheni. Duke përdorur përbërës vendas, bukuria skandinave i jep përparësi kujdesit për lëkurën tuaj duke përdorur përbërës të mirë. 

Në Oriflame, ne jemi krenarë për trashëgiminë tonë Suedeze. Bukuroshja S mund të jetë një trend, por qasja jonë është shumë më tepër se kaq.