4 truke bukurie para festës për sezonin festiv

Sezoni festiv i festave është zyrtarisht këtu. Kur koha është e ngushtë - dhe lodhja po fillon - përshëndetuni këshillave të bukurisë që rregullojnë shpejt, të cilat ju sigurojnë që të dukeni dhe ndiheni më mirë në çdo event. Ne zbulojmë modelet tona më të mira të bukurisë për t'u ndjerë menjëherë gati për festën këtë sezon festiv.

1. Shkëlqeni
Lëkura me shkëlqim është në krye të listës së dëshirave në sezonin e festave - dhe me një kalendar të mbushur plot ngjarje plot me netë të vona që mund të çojnë në lëkurë të dehidratuar, është edhe më e rëndësishme t'i jepni pak TLC shtesë. Trajtimi ynë i preferuar i bukurisë për të luftuar thatësinë dhe për të ringjallur një çehre të shurdhër është vendosja e maskave të fytyrës një natë më parë. Së pari, pastroni butësisht thatësinë me një MASKË EKSFOLIUESE ME BAZË ACIDI, pastaj fli gjatë natës në një MASKË UDHQYESE FYTYRE për t'u zgjuar me lëkurë të ringjallur dhe me shkëlqim ditën e festës.

Shumë vonë për këtë dhe koha po mbaron? Një e shpejtë FLETË-MASKË që siguron hidratim të menjëhershëm do ta bëjë këtë. Sapo të hiqni maskën, rritni faktorin tuaj të shkëlqimit duke aplikuar një goditje të ftohtë në lëkurë me krem për fytyrën - ose thjesht duke rrotulluar një kub akulli mbi fytyrën tuaj.

 

2. Rregulloni bazën
Tani që e kemi renditur lëkurën tuaj shkëlqyese, është koha për të mbrojtur bazën tuaj me blic. Le ta pranojmë, të gjithë duam të kemi një shkëlqim të bukur IRL, por nuk duam të dukemi me shkëlqim në foto! Nëse shkëlqeni duke shtuar një pikë theksues të lëngshëm në fondatinën tuaj - Illuskin është mënyra më e mirë për të krijuar një shkëlqim të ndezur nga brenda - bashkë me PUDRËN. Aplikoni pudrën me a BRUSHËN E VOGËL kështu që jeni më të saktë, duke u fokusuar në zonën T, veçanërisht në ballë, rreth vrimave të hundës dhe qendrës së mjekrës.

Nëse keni lëkurë të yndyrshme dhe dëshironi të jeni edhe më të saktë me shkëlqimin tuaj, aplikoni highlighter në një kthesë të vogël vetëm rreth këndit të jashtëm të syrit tuaj, në vend që të theksoni të gjithë mollëzën tuaj. Ose përdorni një theksues me bazë pluhuri (ne i duam  PERLAT ME SERUM) për të marrë lëkurë me shkëlqim, pa shkëlqimin.

 

3. Shtoni një prekje të shkëlqimit modern
Dhjetori është justifikimi i përsosur për të shpërthyer rimelët me shkëlqim dhe shkëlqimin e buzëve që keni në dollapin tuaj të bukurisë. Për të mbajtur bukurinë tuaj të shndritshme në sferën e moshës së rritur moderne dhe jo në mes, mendoni "më pak është më shumë". Shtoni pak SHIMMER HIJE E SYVEnë qendër të qepallave tuaja; një prekje shkëlqimi aplikohet në vijën e qerpikëve vetëm me një brushë në kënde; një zbukurim shkëlqyes për thonjtë tuaj me një frosted LLAK I THONJËVE... Na besoni, ai do të transformojë çdo pamje grimi në një humor të çastit për festë.

 

4. Prekje përfundimtare festive
Asnjëherë mos e nënvlerësoni fuqinë e një parfumi të veçantë për t'ju futur vërtet në humorin e festës! Zgjedhni një aromë Eau de Parfum ose Parfum që ka pak më shumë kompleksitet dhe thellësi sesa aroma juaj e zakonshme e përditshme – këto formate të përqendruara më të larta lënë një përshtypje më të fortë dhe aroma tenton të zgjasë më gjatë në lëkurë. 

Aroma jonë e domosdoshme për këtë sezon festiv është e reja GG Good as Gold Eau de Parfum. E krijuar rreth një marrëveshjeje ekskluzive të shkëlqimit, aroma e guximshme shkëlqen me bukuri të artë ndërsa lulet e ndritshme ndërthuren me nota të ngrohta pikante. Është një aromë thellësisht origjinale, sensuale me volum - dhe cilësia e saj afatgjatë (e vërtetuar se qëndron në lëkurë për 8 orë!) do të sigurojë që aura juaj e artë të rrezaton gjatë gjithë festës.

Tani është koha për të zbukuruar veten me  BIZHUTERITË E PREFERUARA Golden dhe... shijoni sezonin festiv!

Fjalët nga: