5 aromat më të mira për vjeshtën 2022

Sezoni i ri do të thotë një parfum i ri - nuk jeni dakord? Këtu është një linjë e shijshme parfumesh që mbush aromat tuaja të preferuara të sezonit!

Rikthimi nga pushimet verore dhe kthimi në punë ose shkollë, mund të ndihet paksa i lodhshëm. Por blerja e një parfumi të ri mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të filluar një sezon të ri dhe për të dhënë ndjesinë e një fillimi të ri. Këtu janë 5 aromat më të mira që duhet t'i mbani këtë vjeshtë!

 

DIVINE HYJNOR EDP
Divine Exclusive EDP është shumë e mirë për të humbur. Nota e zemrës është akordi i ndritshëm i yllit, i krijuar ekskluzivisht për Oriflame, me erën e një buqete me lule të ndritshme - mendoni bozhure, jasemini dhe heliotrop. Dhe, në krye të të gjithave është përzierja perfekte e chipre-së me fruta tërheqëse dhe agrumeve me shkëlqim.

Për t'u përshtatur me këtë aromë unike, ne krijuam një dizajn magjepsës shishe të frymëzuar nga moda e lartë, e zbukuruar me kristale vezulluese Swarovski. Është një përvojë e vërtetë wow!

ECLAT BLANC EDT
Dëshironi të nuhasni si një vend i mrekullive të dimrit parizian? Po, po! Frymëzuar nga Parfumeria Franceze, aromat Eclat ndërtohen gjithmonë rreth një lule të bardhë. Për Eclat Blanc , trëndafili i dimrit lulëzon në zemër, me petale trëndafili të bardhë të ngrirë që sjellin një aromë elegante lulesh. Trëndafili i dimrit, i njohur edhe si trëndafili i Krishtlindjes, ka një rezistencë të madhe ndaj të ftohtit, lulëzon në dimër, ndërsa lulet e tij lulëzojnë nën dëborë. Është kaq magjepsëse!

 

UJËRAT NORDIKË PËR MESHKUJ EDP
Një e preferuar e re në katalogun tonë të parfumeve është ajo Nordic Waters parfum për meshkuj. Është një aromë e gjallë, mashkullore dhe aromatike, me agrume të freskëta dhe nota të pastra, ujore.

Në zemër është marrëveshja ekskluzive Nordic Waters, e krijuar rreth molekulës unike Cascalone® – duke ngjallur ndjesinë energjike të ujit të freskët të freskët në lëkurën e ngrohtë. Molekula oqeanike ka një nuancë ftohëse frutash ujore, duke sjellë një nënshkrim freskues dhe mineral me nuanca agrume.

POSSESS ABSOLUTE EDP
A ju pelqen aroma e sheges? Të fuqishmit Possess Absolute EDP është krijuar rreth një akordi ekskluzive të shegës që kap aspektet freskuese dhe me lëng të frutave me shkëlqim të granatës. Ndërsa tundimi i papërmbajtshëm, me shije frutash ju tërheq, një buqetë me lule me sipërfaqe Osmanthus absolute, lule portokalli dhe jasemini. Ky shkëlqim i fuqishëm femëror dhe i ndritshëm është në kontrast nga një akorde intensive e drurit qelibar, duke zbuluar një aromë të guximshme dhe të qëndrueshme.

ZJARRI I GLACIER EDT
Rriteni nxehtësinë këtë vjeshtë me ndihmën e gjallërisë Glacier Fire EDT. Është frymëzuar nga energjia e çliruar kur llava dhe akulli takohen. Me një notë të sipërme menjëherë freskuese të nenexhikut kaskadë, e ndjekur nga limoni i zi i shijshëm, por i ngrohtë, ngrohtësia nxitet nga ciste absolute dhe rrumbullakohet nga pyje të gjallë, me një nuancë tymosjeje. Tingëllon si kombinimi perfekt, apo jo?

Pra, kjo përfundon përmbledhjen tonë të 5 aromave më të mira të vjeshtës këtë vit. Shpresoj të gjeni aromën tuaj të re të firmës!