7 maska për fytyrën që do t'ju kthejë shkëlqimin

Qetësuese, hidratuese dhe qartësuese – kemi marrë maskat e fytyrës për çdo situatë. Pra, nëse po kërkoni të ngarkoni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën dhe të kënaqeni me një TLC të duhur bukurie, duhet të përdorni një maskë fantastike për fytyrën. Këtu kemi përmbledhur 7 nga maskat tona të preferuara të të gjitha kohërave për fytyrën që do t'i japin lëkurës suaj dëshirën e saj.

Maska qetësuese e fytyrës Essentials
A tregon lëkura juaj shenja stresi? Kjo maske qetesuese mund të ju ndihmojë! Është formuluar me vaj livando dhe pro-vitaminë B5 që punon për të freskuar, ushqyer dhe qetësuar lëkurën tuaj.

Maska e gjumit e përditshme Waunt Revive Me
Provoni masken e gjumit para gjumit dhe do të zgjoheni me lëkurë të lëmuar, të hidratuar dhe rrezatuese. Formula është krijuar për të punuar në të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme. 

Maskë forcuese luksoze Royal Velvet
Nëse jeni në nxitim, por ende dëshironi të trajtoni lëkurën tuaj, duhet ta shikoni këtë  maske kremoze per forcim. Në vetëm 5 minuta do të zbusë rrudhat dhe do t'ju japë lëkurë më të shëndoshë. 

 

Maska hidratuese e fytyrës Love Nature
Lëkurë të thatë? Mos thuaj më! Kjo maske e fytyres është projektuar me përbërës 95% me origjinë natyrale që do të hidratojnë lëkurën tuaj derisa të shkëlqejë.

Maskë nxehtësie për papastërtitë Waunt
Jepini vetes një trajtim spa qetësues në shtëpi me këtë maske nxehtesie pastruese. Ngrohet kur masazhohet në lëkurë dhe ngjitet në çdo papastërti. Pas 20 minutash fytyra juaj do të jetë e pastër dhe mat. 

NovAge ProCeuticals Niacinamide & Cica Bio-Cellulose Sheet Mask
Të gjithë fansat e Niacinamide - ne kemi të përsosurën sheet mask për ty. Kombinimi i kësaj vitamine që e do lëkurën dhe ekstraktit natyral Cica do t'ju japë lëkurë të rimbushur që zgjat. 

Maska Optimals me argjilë për pastrimin e fytyrës 
Lista nuk është e plotë pa maske me argjil per pastrim te thelle që largon vajin e tepërt, papastërtitë dhe ndotjen nga sipërfaqja e lëkurës. Përdoreni rregullisht dhe do të shihni rezultate të mahnitshme si poret e minimizuara, lëkurë më të pastër dhe më rrezatuese.