5 mënyra të reja për t'u bërë kreativ me Blush

Tregoni potencialin e pashfrytëzuar të koleksionit tuaj me blush! Mos u kënaqni me të njëjtën rutinë të vjetër – ju pret një botë e tërë mundësish. Nga kapja e esencës së shijuar të verës deri te eksplorimi i teknikave të guximshme, ne jemi këtu për të prezantuar pesë mënyra të reja për të ndezur kreativitetin tuaj me blush!

Metoda W-Blush
Jeni të etur për çehren e zhytur pa mundim që është e gjitha bujë tek Gen-Z? Thuaj lamtumirë orëve nën diell dhe përqafo metodën W-Blush për një pamje të djegur nga dielli dhe pas stërvitjes. Imagjinoni këtë: një vijë e butë horizontale e Giordani Gold Bronzing Pearls duke filluar nga anët e veshëve tuaj, duke fshirë me hijeshi urën tuaj të hundës dhe duke kulmuar në veshin e kundërt.

Rezultati: Një çehre rinore, sunkissed, që mishëron një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktive.

Blush draping
Jini në qendër të vëmendjes me blush draping, teknika e grimit që ka bërë një rikthim triumfues nga vitet e gjalla të viteve '80. Ai përfshin aplikimin e skuqjes aty ku normalisht do të vishnit theksues. Pra, pse të mos i shënoni të dyja 6 THE ONE Illuskin Liquid Blusher Highlighter? Filloni përgjatë pikave të larta të mollëzave tuaja dhe përzieni me delikatesë drejt tempujve dhe pjesës së jashtme të gropave të syve për të krijuar një efekt turbullimi.

Rezultati: Një deklaratë verbuese që do t'i lërë shikuesit të mahnitur dhe kokën të kthyer..

 

Blush konturimi
Arritni një pamje të përcaktuar bukur dhe të skalitur me artin e konturimit të skuqjes. Nëse dëshironi një pamje më të gdhendur, por me butësinë dhe ngrohtësinë e një skuqjeje, kjo teknikë është e preferuara juaj. Shfrytëzoni fuqinë e THE ONE Face Styler Blush, i njohur për teksturën e tij kremoze dhe aplikuesin preciz për të siguruar një konturim të skuqjes pa gabime. Vizatoni skuqjen përgjatë zgavrave të faqeve tuaja dhe përziejeni pa probleme lart drejt tempujve tuaj..

Rezultati: Një pamje e përcaktuar, e skalitur që do t'ju bëjë të dukeni rrezatues dhe të sigurt..

Blush nën sy
Gati për të hyrë në sferën e çuditshme të skuqjes së syve anime? I pazakonshëm dhe i çuditshëm në fillim, ky trend i zgjuar japonez ka pushtuar TikTok! Jo vetëm që ndihmon në korrigjimin e ngjyrave të fshehësit, por gjithashtu jep një joshje të lezetshme dhe fëmijërore. Për të arritur këtë pamje, aplikoni  THE ONE Powder Blushposhtë syve tuaj dhe përzieni atë nga jashtë. Kjo teknikë është e shkëlqyeshme për gropat e syve të zhytur, pasi krijon një shkrirje pa probleme me faqet e sipërme. .

Rezultati: Një pamje lozonjare që sfidon konvencionet dhe lë një përshtypje të qëndrueshme

Skuqje në sy dhe buzë
Pse ta kufizoni magjinë e skuqjes vetëm në faqet tuaja? Përqafoni artin e bukurisë monokromatike duke përdorur skuqjen si armën tuaj sekrete të gjithanshme. Iridescent Mermaidcore sytë ndërsa Illuskin Liquid Blush hedh një magji të shkëlqimit eterik në shikimin tuaj. Ose mbështetuni në formën me majë të përsosur të Face Styler për të sinkronizuar faqet dhe buzët tuaja me një shpërthim ngjyrash..

Rezultati:
Një pamje harmonike, e lëmuar për ata që kërkojnë ndikim maksimal me përpjekje minimale.

Fjalët nga: