5 produkte që përmirësojnë gjumin tuaj të bukurisë

Shumica e gjërave janë të pamundura për t'i bërë gjatë gjumit, por kujdesi për pamjen tuaj nuk është një prej tyre. Ka shumë produkte të dizajnuara për përdorim gjatë natës dhe redaktori ynë, Sophia Marinho de Lemos, ka zgjedhur zgjedhjet e saj më të mira. Këto janë pesë produktet kryesore që do të përmirësojnë gjumin tuaj të bukurisë!

MASKË PËR FYTYRËN GJATË NATËS PËR LËKURË TË BUTË
Maskat janë kënaqësia më e mirë për kujdesin ndaj lëkurës. Dhe megjithëse një trajtim 10-15-minutësh mund të shtojë shkëlqim dhe butësi të menjëhershme, asgjë nuk mundet një maskë gjatë natës që ju bën të dukeni të pushuar mirë (edhe kur nuk jeni!). Më pëlqen të përdor Maskë NovAge Intense e Rimbushjes së Lëkurës gjatë natës. Ka vaj Inca Inchi i pasur me lëndë ushqyese, gjalpi Cupuacu dhe acidi hialuronik që është i njohur për strukturën e lëmuar të lëkurës.

2. TRAJTIMI I FLOKËVE  PËR FLOKË ME SHKËLQIM
Veglat e theksuara, stilimi dhe flokët e thatë të zyrës mund t'i lënë flokët të pajetë dhe të brishtë, kështu që unë aplikoj çdo javë një produkt restaurues për kujdesin e flokëve. Produktet e mia të përdorura janë vajra flokësh të izoluar që janë të mbushura me vajra natyralë për flokë me shkëlqim deri në mëngjes. Një nga të preferuarat e mia është Eleo Repairing Overnight vAJ PëR FLOKë, i cili është i formuluar me 7 vajra të fuqishëm që punojnë për të ushqyer dhe mbrojtur flokët gjatë gjumit. 

 

3. VAJI I FYTYRËS USHQYES PËR LËKURËN TË HIDRATUAR
Lëkura ime ka tendencë të thahet dhe të shkrihet, kështu që unë përdor gjithmonë disa pika vaj fytyre (pas serumit tim dhe para kremit tim të natës). Unë kam dy të preferuarat: The NovAge Nutri6 Kapsula me vaj për fytyrën që përmban një përzierje unike të gjashtë vajrave natyralë; dhe pa paraben, Love Nature Vaj për pastrimin e fytyrës që përmban vaj organik të pemës së çajit dhe gëlqere. Të dyja më japin një çehre më të butë dhe më rrezatuese gjatë natës.

4. KREMI I PASUR NATE PËR LËKURË TË SHËNDOSHË
Kur flini, lëkura juaj fillon të punojë duke riparuar veten dhe duke ndërtuar kolagjenin. Dhe kështu, unë gjithmonë e plotësoj rutinën time të kujdesit të lëkurës në mbrëmje me NovAge Ecollagen Power Krem Nate.Është projektuar për të rritur prodhimin e kolagjenit dhe për të zbutur linjat e holla. Rrudhat e mia me të vërtetë ndjehen të rimbushura dhe cilësia e lëkurës sime duket më e lëmuar dhe më e shëndetshme kur zgjohem.

5. KREMI PËR KËMBË TË BUTA
Fytyra juaj nuk është i vetmi vend që mund të përfitojë nga kujdesi gjatë natës, një e diel në mbrëmje është koha ideale për të masazhuarFeet Up Comfort Krem hidratues për këmbë gjatë natës në këmbë të lodhura. I bën këmbët e mia të ndjehen të buta, të freskëta dhe të gatshme për një ditë të re!