Inspirohuni Nga Aromat e Botës

Aromat mund të inspirohen nga çfarëdo dhe çdo gjë në botë. Mund të ju transportojnë në vende interesante, edhe ato në të cilat nuk keni qenë asnjëherë! Këtu janë 10 vende në botë që kanë një aromë unike të vetën dhe Oriflame ka ruajtur në shishe ato aroma vetëm për ju!

Bali
Nuk do të ishte nënvlerësim të thonit Bali është gemi I fshehur I Azisë Jug Lindore. Nëse keni qenë në Bali do të vlerësonit se si natyra dhe bukuria joshin çdo gjë përreth. Plazhet e bukura, pyjet, ujëvarat piktoreske, dhe peizazhet e mrekullueshme – të gjitha me një çmim të volitshëm. VIP Club Bali sprej për trup është një kombinim I kësaj aventure, të shprehur përmes notave të ëmbla, frutore, ekzotike, që përfundojnë me një prekje orientale. Shkoni në një udhëtim të senzacioneve që zgjasin të aurës së ëmbël frutore dhe orientale, që ofrohet përmes aromës së ëmbël verore. Ejani dhe eksploroni magjinë tuaj! 

Itali
Pasioni, kujtura dhe historia janë shumë të gjera për ti mbuluar të gjitha me një lëvizje! Miss Giordani Intense dhe Giordani Gold Original aromat të dyja ju lejojnë të ndini pasionin për jetën. Giordani Gold aromat shprehin ngrohtësi dhe ju bëjnë të ndiheni optimist për të ardhmën pa bërë kompromis me origjinën e vërtetë të aromave të gjalla. Spektri I notave bimore, frutore dhe drurore mbërthejnë të kaluarën dhe të tashmën. Më e mira e të dy botëve është në dispozicion për ju me Giordani Gold! 


Francë
ECLAT FEMME EDT është hendeku i hijeshi i dorëzuar me thelbin e luleve Jasmine.

Éclat është një zgjedhje premium për gruan e sofistikuar dhe moderne të sotme, duke tërhequr rrethinën e saj përmes agrume orientale dhe shënime drurësh, ashtu si kulla Eifel tërheq turistë në Paris.

Poloni
MEMORIES CHASING BUTTERFLIES EDT sjell fllad nga peizazhet e gjelbra të Polonisë. Ky aromë është një dhuratë e natyrës, e ushqyer gjatë verës së ëmbël të Polonisë dhe e çmuar në një shishe kristalisht të kristaltë.

Çelësi i kësaj aromë janë shënimet e bardh e zi dhe Linden, ne e dimë që tashmë po ndjeni fluturat.
Nëse keni nevojë të ndiheni të freskët dhe të qetë, mos kërkoni më larg nga kjo mrekulli e luleve të bardha që mund të përjetoni në kopshtet e Varshavës. Natyra është e dukshme në Poloni dhe KOLEKSIONET E GRAVE NGA LILIANAVE TË BARDHAështë një mënyrë për ta sjellë natyrën pranë jush.Indi
Kjo aromë me ngrohtësi dhe pasion, duke siguruar një aromë indiane të Luleve Ginger të zjarrtë dhe drurit sandal të ëmbël. Romantizmi dhe joshja e mbushur Pra Fever EDT e saj është një bashkim i shënimeve orientale, Vanilje dhe Woody, në një shishe që është vendosur të prishë disponimin në rrethinat e saj.

Turqi
ENIGMA EAU DE TOILETTE është një aromë që i kujton mbajtësit e saj të mrekullive të Turqisë. Rozë e zezë është në fakt një aromë fantazi. Lulja aktuale e gjetur në Turqi, e cila bazohet në këtë

aromë, është një ngjyrë e kuqe e errët, që lidhet me ngjyrë të zezë Rose.

Vendoseni këtë aromë dhe jeni të sigurtë se do të transportoheni në kopshtet harlisur të Turqisë me flladin në flokët tuaj dhe qetësinë rreth jush.

Deti Baltik
A keni qenë ndonjëherë në detin Baltik? Keni Qëndruar në breg dhe vetëm keni marrë erë të ngrohtë dhe erë të freskët të kripur oqean të përzier me rërë dhe guri. E pra, kjo aromë AMBER ELIXIR EDP është pikërisht ajo! Ngjyra jeshile është në të vërtetë një homazh për çdo perëndim të diellit në Baltik. Në këtë aromë ju do të ndjeni cilësinë e saj sensual dhe vanillic.

Venice
A keni menduar ndonjëherë se si duhet të jetë ndjerë si një pjesë e historisë së pasur që është ngulitur në Venedik? Dhe Topat, bukurinë, aromën e ushqimeve të pasura? Duhet të ketë qenë kaq magjike. Merrni në disponimin e këtij qyteti të mrekullueshëm me një aromë MASQUERADE me shënimet e Midnight Dahlia, e cila përfshin të gjitha joshjen e balls veneciane moshë të vjetër dhe të bëhet dikush tjetër për një kohë.

Kosta Rika
Të listuara në një nga vendet më të bukura në botë, Kosta Rika është e njohur për 'kafshët e egra zvarrisëse dhe xhungla të bukura jeshile. Ashtu si Xhunglave të Kosta Rikës, në ON THE EDGE EDTështë një aromë që i jep hundës një erë të këndshme ende tantalizingly të fortë.

Sweden
Have you ever heard of the word ‘Fika’? It means sharing time, laughter and stories through life and is commonly used as a word describing a break at work spent together. And that is exactly the fragrance Oriflame created by making Friends World EDT. This scent is light, its fun and perfect for a day out with the people you love.

Suedi
A keni dëgjuar ndonjëherë për fjalën 'Fika'? Kjo do të thotë ndarjen e kohës, të qeshurit dhe tregimet përmes jetës dhe zakonisht përdoret si një fjalë që përshkruan një pushim në punë të shpenzuar së bashku. Dhe kjo është saktësisht Oriflame aromë e krijuar duke bërë  FRIENDS WORLD EDTKy parfum është i lehtë, fun dhe i përsosur për një ditë me njerëzit që e doni.

Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame