Si të organizoni një festë grimi në Zoom

Si adhurues të bukurisë, mania më e fundit mes artistëve të grimit është një klub në të cilin duam të jemi pjesë: Partitë e grimit në Zoom! Është ekuivalenti i grimit të orës virtuale të lumturisë, ku videot tuaja bëhen kreative duke provuar pamje të ndryshme grimi.

Ky vendtakim bukurie në internet është i destinuar të vazhdojë të lidhë njerëzit në mbarë botën mbi një dashuri të përbashkët për bukurinë. Dëshironi t'i bashkoheni klubit? Ne ju tregojmë se si të organizoni një festë epike apo mënyrën e grimit.

 

Pamje ikonë bukurie, apo trend viral i grimit të TikTok?
Mundësitë janë të pafundme kur vjen puna për të zgjedhur një temë për festën tuaj të grimit, kështu që lëreni imagjinatën tuaj të egër. Pavarësisht nëse eksperimentoni me tendencat më të fundit të grimit që bëhen virale në TikTok (skuqje e lehtë nga dielli dhe grim i pastër për vajzat!) ose zgjidhni një pamje ikonë të bukurisë së famshme (Marilyn Monroe, glam i vjetër i Hollivudit, kushdo?), rregulli i vetëm është të bëni një mix dhe dilni nga zona juaj e rehatisë. 

Party tip: Ne sugjerojmë të zgjedhni me radhë pamje të ndryshme për secilën festë – dhe të sillni një tabelë me foto referencë për të filluar festën. Mos e kufizoni veten vetëm në pamjet e grimit – këto festa në Zoom funksionojnë po aq mirë sa provoni stile të reja flokësh.

Make-up i domosdoshëm për të kompletuar dukjen gjatë festës në Zoom
Nuk mund të mohohet se kalojmë shumë kohë në internet. Ne jetojmë në një realitet të dyfishtë me ritme të shpejta, duke kaluar vazhdimisht nga takimet në internet. E megjithatë, grimi ynë nuk ishte domosdoshmërisht i dizajnuar për të performuar në atë mënyrë. Kjo për shkak se uebkamerat kanë ngjyrë të zbehtë - po, ka një arsye pse maskara juaj gjithmonë duket gri ose e zbehur në ekran!!

Party tip: Ne e duam veçanërisht të renë Maskarë Wonder Lash Ultra – e formuluar me një përzierje pigmenti dixhital, është testuar klinikisht për t'ju dhënë qerpikë më të zinj. Plus, një gamë shumëngjyrëshe grimi (buzëkuq klasik i kuq, dhe nuancat e syve në trend) do të jetë e dobishme - ndoshta ato nuanca të papërdorura të shquara në paletat tuaja të grimit më në fund do të fillojnë të ju hyjnë në punë!

 

Ftoni të gjithë fansat e bukurisë! Është koha juaj...

Së pari, festat e grimit në Zoom kanë të bëjnë me argëtimin dhe eksplorimin e grimit në një hapësirë të sigurt. Pra, mblidhni një grup të cilët janë të hapur për të eksperimentuar me pamje të ndryshme grimi. Mund të jetë rrëmbimi i një të dashuri , ose edhe më mirë – dërgoni një ftesë në Instagram ose Facebook për të takuar miq të rinj që kanë interes për grimin nga e gjithë bota. 

Party tip: Dilni nga zona juaj e rehatisë! Luaj me tendencat e grimit dhe ngjyrat e papritura që nuk mund t'i imagjinonit t'i përdorni në jetën reale - mund të përfundoni duke gjetur një pamje të re të preferuar, ose të mësoni një teknikë të re.

Më thuaj që të pëlqen grimi pa më thënë që të pëlqen grimi
Sapo të gjithë të kenë pamjen e tyre përfundimtare, bëni një pamje nga ekrani virtual dhe ndajeni atë me ndjekësit tuaj në rrjetet sociale – dhe frymëzojini të tjerët që t'i bashkohen klubit të bukurisë në Zoom!

Fjalët nga: