3 mënyra për të tërhequr më shumë vëmendje për të rritur besimin

Kur ndiheni më të sigurt, shiheni si më tërheqës për ata që ju rrethojnë. Ndonjëherë një ndryshim i thjeshtë në rutinën tuaj të grimit, një shtesë në gardërobën tuaj ose një aromë të re është gjithçka që ju nevojitet për të rritur besimin!

Kush nuk e do ndjenjën e një vëmendjeje pak më shumë? Këtu janë tre mënyra të provuara dhe të testuara për t'u siguruar që ju tërheqni më shumë pamje kudo që të shkoni. Dhe, ne madje kemi një këshillë se si të dalloheni gjatë një telefonate zmadhimi për ata që ende punojnë nga shtëpia!

Buzë me shkëlqim të lartë që janë provuar se marrin më shumë vëmendje
Buzëkuqi ONE Irresistible Touch High Shine ju jep një pamje mahnitëse dhe me shkëlqim të buzëve që është vërtetuar klinikisht se tërheq vëmendjen e atyre përreth jush. Për më tepër, ky efekt tërheqës shkon përtej IRL - është vërtetuar gjithashtu se funksionon në ekran. Kur e testuam këtë buzëkuq në një panel vullnetarësh, këto ishin disa nga reagimet e papritura që morëm.

"Më bëri të ndihem tërheqëse dhe e bukur!"

"Mbulimi i plotë nga prekja e parë, shkëlqimi dhe ngjyra e mrekullueshme, qëndron gjatë në buzë dhe e bën të gjithë të duket më tërheqës!"

Buzëkuqi ONE Irresistible Touch High Shine që do t’ju bëjë të ndiheni si një milion dollarë, dhe a nuk duhet të kujtojmë të gjithë se si ndihet kjo? Qëndrueshëm dhe me shkëlqim të jashtëzakonshëm dhe pigmentim të thellë, ky është një pamje e buzëve që me të vërtetë do t'i bëjë njerëzit të shikojnë.

img-1 - 3 Ways to Get more Attention for a Boost of Confidence.jpg

Vishni Trendin Metalik për tu ndjerë më të sigurt
Trendi më tërheqës i vëmendjes i parë në pistat e këtij sezoni është metaliku. Pavarësisht nëse zgjidhni lëkurën e argjendtë, të mbushur me zinxhir siç shihet në Paco Rabanne vjeshtë/dimër 2020, apo edhe një kthesë me stil në argëtim me pantallona të gjera pambuku metalike nga Karl Lagerfeld (transformimi i menjëhershëm i një elementi kryesor sportiv në një domosdoshmëri), një shtesë metalike në gardërobën tuaj është vetëm gjëja për të sjellë pak gëzim në veshjen tuaj. Për të mos përmendur të gjitha shikimet shtesë që me siguri do të merrni!

Dhe të preferuarat tuaja të reja me shkëlqim nuk kanë nevojë të ruhen vetëm për netët jashtë. Kombinoni një skaj metalik me një bluzë neutrale, ose shtoni një këpucë metalike në çdo veshje për të shtuar pak sass të ditës.

img-2 - 3 Ways to Get more Attention for a Boost of Confidence.jpg

Përdorni një armë arome aromatike për të tërhequr
Nëse ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, atëherë pse t'i lini gjithçka rastësisë? Ju dëshironi një armë sekrete që ju ndihmon për të tërhequr. Magnetista Eau de Parfum është aroma e parë ndonjëherë që është vërtetuar shkencërisht se i bën burrat të ndihen më të tërhequr nga gratë.

Duke përdorur përbërës të mirënjohur për vetitë e tyre stimuluese, parfumerët Emelie Coppermann dhe Alienor Massenet krijuan një aromë moderne dhe tërheqëse rreth Marrëveshjes së Luleve të Pasionit - një përbërës që rrit fuqinë tërheqëse sepse përmban Chrysin, një përbërës bimor për rritjen e testosteronit.

Për të konfirmuar efektet tërheqëse të aromës, parfumerët bashkëpunuan me neuroshkencëtarët për të testuar efektet e Magnetista. Testet u kryen në tre faza - vlerësimi i përgjigjeve emocionale, aktiviteti i trurit dhe gjurmimi i syve. Rezultatet e testimit të kombinuara ishin pozitive, duke treguar që Magnetista të shkaktojë emocione, të bëjë një ndikim dhe të rrisë fuqinë tuaj tërheqëse.

Pra, të dalësh ose të qëndrosh ... kush kujdeset? Timeshtë koha për të ngritur volumin në këngën tuaj të preferuar dhe shijoni atë buzëkuqin e ri, një veshje metalike tërheqëse për sytë dhe një aromë të re. Të gjitha të provuara për të rritur lojën tuaj tërheqëse.