Si ta transformoni disponimin tuaj me fuqinë e aromës

Përderisa tema e mirëqenies emocionale vazhdon të rritet, askush nuk e ka eksploruar vërtet fuqinë e ndjenjës së aromës - deri tani. Këtu janë katër "super-aromat" e gjetura për të përforcuar disponimin tonë.

1. Ndjeheni të zgjuar me yuzu dhe gjethe mente
Me prejardhje nga Japonia, Yuzus janë përbërësi i ri ushqimor që sjell aromën e tyre unike dhe erëzat në tryezat më të mira të restoranteve në botë. Kur kombinohen me aromën klasike të freskët të gjetheve të Mintit ju keni një aromë që shpërthen me gjallërim dhe është e sigurtë se do të filloni ditën tuaj me një zhurmë.

 
2. Buzëqeshni - me portokalli dhe shafran Indie.
Aq e thjeshtë sa tingëllon, çdo gjë që na kujton diellin na bën të ndihemi më të lumtur. Pra, lëreni aromën me lëng të Portokallit të ngjyrosur nga dielli, të ju mbush ditën me ngrohtësi. Sidomos kur përzihet me aromën gjithnjë e më popullore, të shafranit të shëndetshëm dhe - për një shkëlqim të artë të lumtur.

 

3. Ngritni romancën me kumbull dhe piper të zi.
Butësia dhe sensualiteti janë të rëndësishme kur është fjala për dashuri. Dhe trendi i fundit i përbërësit për atë është Kumbulla, me parfum kadifeje lulesh. Shtoni një aromë të vogël me piper të zi, i cili është i njohur për pronat e tij përforcuese, dhe dashuria është në ajër!

 

4. Çlirohuni dhe qetësohuni me lavendar dhe dru kedri.
Duke përdorur aromën e butë dhe sensuale të Lavender për krijuar një atmosferë relaksuese nuk është asgjë e re. Por kombinimi me aromën e ëmbël dhe tokësore të Drurit Kedër bën për një përzierje të re të pasur - partneritetin e përsosur qetësues për fundin e një dite të zënë.

 

5.5. Përjetoni efektet e “ndjehu mirë”!
Nëse jeni gati për dozën tuaj të mirësisë emocionale, atëherë do të jeni të lumtur të dëgjoni secilën prej këtyre kombinimeve të fuqishme të aromave që janë gjetur dhe janë të paketuara në një gamë të re sensacie të xhelave, shkumave dhe aromave. Ju mund të informoheni më shumë rreth gamës Feel Good ketu.Vetëm zgjidhni humorin tuaj, dhe gëzoni rrugëtimin!

 
Fjalët nga: