4 hapa drejt një baze të plotë mat që zgjat gjithë ditën

Disa ditë kërkojnë mbulim të plotë mat, qoftë për argëtim IRL ose për një ditë të gjatë telefonatash në Zoom. Ky tutorial i dobishëm ju flet për produktet që do t'ju ndihmojnë të siguroheni që pamja juaj të zgjasë gjithë ditën.

Ne kemi zgjedhur produktet më të mira për krijimin e mbulimit të plotë mat për të eliminuar papërsosmëritë, shkëlqimin, poret, çngjyrosjen, skuqjen dhe venat, të gjitha të disponueshme nga gama e THE ONE Make-up Pro të frymëzuar nga produktet e përdorura nga artistë profesionistë të grimit. Ne do t'ju tregojmë se si të aplikoni bazën mat për një bazë të përsosur që do të zgjasë gjatë gjithë ditës dhe do të bëjë krenarë grimerët profesionistë.

 Hapi 1: PRIME TIME
Fillimisht aplikoni një primer. Zgjidhni The ONE Color Correction Primer, i cili është i përsosur për korrigjimin e çngjyrosjes dhe qetëson lëkurën tuaj me ekstrakt kamomili për të krijuar një bazë të lëmuar për të ndërtuar mbulimin tuaj të plotë. Do të turbullojë papërsosmëritë dhe do të ndihmojë fondatinën tuaj të zgjasë më gjatë. *

Hapi 2: STIKU KOMPLET MBULUES
Tani te ngjarja kryesore: The ONE's Make-up Pro All Cover Stick Foundation. I mbushur me pigmente, ky fondatinë do të mbulojë plotësisht papërsosmëritë e dukshme të lëkurës - pigmentimin, skuqjen, çngjyrosjen dhe venat. Varet nga ju që të vendosni nëse doni të shkoni një hap më tej me mbulim ekstrem, të cilin mund ta arrini duke aplikuar shtresa të shumta.

Fillimisht, aplikojeni duke e rrëshqitur bazën direkt në lëkurën tuaj. Filloni me ballin tuaj, pastaj kaloni në faqet tuaja, në urën e hundës dhe mjekrës.

Përdorni një furçë themeli për përzierje dhe nëse dëshironi më shumë definicion, atëherë përfundoni me një furçë konturimi. Sigurohuni që ta lejoni themelin të qëndrojë plotësisht përpara se të aplikoni shtresën tjetër, duke përdorur të njëjtën teknikë si herën e parë. Pritja që të vendoset është thelbësore.

 

Hapi 3: RREGULLONI ME PUDËR
Pluhuri ONE Loose do të plotësojë mbulimin tuaj të plotë me një përfundim mat të lëmuar të mëndafshtë, perfekt për t'u siguruar që të shmangni rikthimin në foto dhe video dhe që të qëndroni pa shkëlqim në telefonatat në Zoom. I mbushur me mbi 90% pluhura anti-flashback, ai është projektuar për të vendosur grimin tuaj, për të reduktuar shkëlqimin, për të turbulluar poret dhe papërsosmëritë dhe për të mbajtur gjithçka në vend deri në 12 orë. *

Hidheni pluhurin mbi faqet, ballin, hundën dhe mjekrën tuaj duke përdorur një furçë pluhuri ose një sfungjer.

 

 Hapi 4: FINALJA
The ONE Face Mist është prekja e përsosur përfundimtare për pamjen tuaj me Mbulim të PLOTË MAT. Jo vetëm që formula e mbyll pamjen tuaj në vend, duke ju ndihmuar t'i rezistoni zbehjes, shkrirjes dhe transferimit, por ju merrni një ndjesi freskuese kur aplikoni mjegullën. Mënyra më e thjeshtë për t'u aplikuar është të mbani shishen rreth 25 cm nga fytyra dhe të spërkatni, fillimisht duke lëvizur nëpër fytyrë në një formë X, pastaj në një formë T.

Dhe ju keni mbaruar! Shijoni pamjen tuaj të plotë të mbulimit që zgjat gjithë ditën, dukeni si një profesionist i vërtetë!

* Testuar nga konsumatori

 

 A ju pëlqeu këshilla? Shikoni gjithashtu VIDEO TUTORIAL!