Bukuria e plazhit: Si të arrini pamjen virale të sirenës

Mermaidcore është tendenca më e fundit e verës që ka goditur botën e bukurisë dhe është koha që ju të zhyteni me kokë. Me një përzierje bukurie eterike dhe thekse të frymëzuara nga oqeani, udhëzuesi ynë me 5 hapa do t'ju bëjë të dukeni dhe të ndiheni si një perëndeshë e vërtetë deti.

Nga Manikyri i inspiruar nga Barbie për grimin e butë grunge të së mërkurës, nuk është sekret që media ka një ndikim të madh në zgjedhjet tona të bukurisë. Vala e fundit? #Mermaidcore – një trend që po bën bujë në jetën reale pas publikimit të Little Mermaid me aksion të drejtpërdrejtë. Me një simfoni të Valeve verore te detit, lëkura e shkëlqyeshme dhe shkëlqimi i ylbertë, bukuroshja sirenë ka marrë jetë përtej ekraneve. Le të zhytemi!

Hapi 1: Lëkurë sirene
Mermaidcore ka të bëjë me një shkëlqim të shkëlqyeshëm, të ngjashëm me xhamin, i cili lejon lëkurën tuaj të shkëlqejë. Shmangni bazën e rëndë në vend të një hidratuesi të lehtë të lyer ose kremit BB për të barazuar tonin e lëkurës tuaj dhe përzieni me Illuskin Liquid Reflector për të krijuar një efekt glazure mbi mollëzat tuaja. Plotësoni pamjen tuaj sirene me maskare të papërshkueshme nga uji për t'i bërë ballë aventurave ujore dhe gjithashtu edhe Vaj per buzet.

 

Hapi 2: Thonjtë me shkëlqim buzësh dhe sy të ylbertë
Estetika me shkëlqim dhe me shkëlqim të lartë është padyshim tendenca më e madhe e kësaj vere! Ngrini thonjtë tuaj me ngjyra pastelësh në një fije kromi ose shkëlqim buzësh, ose eksperimentoni me thonjtë e banjës me qumësht që imitojnë valët e shkumëzuara të detit. Për një vështrim tërheqës, zgjedhni  hije per sy iridescent në ngjyrë blu oqeanike, jeshile shkumë deti ose vjollcë me luspa peshku për të ngjallur një joshje eterike, nënujore.

Hapi 3: Valët virale sirenë
Për të arritur valë të shkundura, të puthitura nga oqeani, spërkatni kripën e detit në strukturën tuaj natyrale të flokëve dhe lëreni të thahet në ajër. Kripa e detit mund të thahet shumë, prandaj mos harroni kujdesi per lekuren e kokes me te rejen DUOLOGI Skrab per koken. Dëshironi të përcaktoni më shumë valët tuaja sirenë? Në vend të kësaj, përdorni një hekur të sheshtë! Lyeni flokët me një sprej per mbrojtje nga nxehtesia, Ndani atë në seksione dhe kthejeni secilën pjesë larg fytyrës tuaj duke e shtrënguar me hekurin e sheshtë. Alternoni drejtimin e çdo kthese dhe përfundoni me një prekje llak flokësh për mbajtje shtesë.

 

Hapi 4: Aroma ujore të frymëzuara nga deti
Aroma e verës që zgjidhni mund të luajë gjithashtu një rol në krijimin e humorit perfekt të frymëzuar nga plazhi. Kërkoni parfume gjallëruese, spërkatje trupi dhe mjegull flokësh që kanë nota ujore të kripës së detit, me nuanca kokosi ose agrume. Aromat si Nordic Waters dhe Wake Up Feel Good do t'ju transportojë menjëherë në breg të detit dhe do të përmirësojë hijeshinë tuaj sirenë.

Hapi 5: Produkte me SPF
Mermaidcore është argëtuese, por Mbrojtja nga dielli eshte e panegociueshme. Sigurohuni që të përfshini SPF Produktet në rutinën tuaj të bukurisë për të mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme UV. Kërkoni një krem dielli me spektër të gjerë me të paktën SPF 30 dhe aplikojeni bujarisht në të gjitha zonat e ekspozuara të trupit tuaj. Gjithashtu zgjedhni produkte bukurie si balsam buzësh, hidratues, madje edhe sprej flokësh që përmbajnë SPF për të mbrojtur buzët, fytyrën dhe valët e shkujdesura të sirenës.

Fjalët nga: