Paralajmërim për trendin e bukurisë! Kafe monokromatike kombinohen me sytë e përcaktuar hi

Bukuria natyrale nudo sapo u ngrit, me ngjyrime të kafesë së ngrohtë që skalit fytyrat në pistat në trendin monokromatik të freskët të këtij sezoni - zotëroni këtë vështrim elegant me këshillat tona të ekspertëve.

Lëkura e freskët dhe e ndritshme është gjithmonë në modë, por kjo tendencë ndihet më e lëmuar - e përkryer për ata që pëlqejnë pamjen e kozmetikës nudo, por ndihen paksa të zhveshur pa sy të përcaktuar, duke punuar me një gamë monokromatike të hijeve të ndryshme të ngjyrës kafe merr natyrale në një të re të sofistikuar niveli

Kontur me tekstura kremoze
Për të krijuar një çehre të shkëlqimit nga brenda që ka përcaktimin e konturuar, punoni me tekstura kremoze për të gdhendur mollëzat dhe për të kornizuar sytë. Tekstet e kremrave shkrihen në lëkurë pa mundim, duke përcaktuar natyrshëm tiparet tuaja duke mbajtur një përfundim të freskët dhe me shkëlqim. Mendoni shkumësa me ngjyra të ngrohta kafe për të rritur konturet e syve, shkopinjtë prej bronzi për shumë qëllime për të gdhendur fytyrën dhe kremrat e artë për të nxjerrë në pah. Përdorni ngrohtësinë nga majat e gishtave për të përzier skajet.

Shtoni përkufizim delikat në sytë tuaj

Qëllimi është ta mbani delikate - doni të përcaktoni sytë tuaj, por nuk doni të mposhtni nuancat kafe. E gjitha ka të bëjë me krijimin e intensitetit në vijën e qerpikëve. Së pari, lyeni qerpikët me një bojë për vetulla ndarëse, para se të vendosni vijën e sipërme të qerpikëve me një astar të hollë të lëngshëm. Për të thelluar rrënjën e qerpikëve, duhet të plotësoni boshllëqet midis qerpikëve nga poshtë - ngrini qepallën dhe punoni një laps të butë të syve në rrënjët në vijën e sipërme të ujit për një intensitet të dukjes natyrale.


Ngrini çehren me një nuancë ngjyrash

Tonet lakuriq duken ultra-elegancë, por një paletë kafe monokromatike mund të jetë kulluese në jetën reale nëse nuk e përmirësoni me një nuancë ngjyrash. Pasi të vendosni buzët me një astar lakuriq të buzëve, mbushni skajet e jashtme dhe përziejeni. Ngrini pamjen me një nuancë të ngjyrës trëndafili të shtypur në qendër të buzës - do të duket ende si një buzë kafe nudo, por efekti i përgjithshëm 3D do të ndihet më rrezatues dhe i gjallë

Get the look…
THE ONE Eyeliner Stylo Waterproof Black Metal
THE ONE High Impact Eye Pencil
THE ONE Colour Unlimited Eye Shadow Soft Nude
THE ONE Colour Unlimited Eye Shadow Desert Bronze
THE ONE Colour Stylist Ultimate Lip Liner Coffee Caramel
THE ONE Colour Stylist Ultimate Lip Liner Nude Whisper
THE ONE Face Styler Highlighter Shining Star
THE ONE Face Styler Bronzer Dazzling Brown