Gjeni një dhuratë po aq unike sa ajo!

Po kërkoni dhuratën perfekte për nënën, partnerin, motrën, shoqen ose bashkëpunëtorin tuaj? Ju erdhët në vendin e duhur! Gjeni copën e përsosur të bizhuterive që përputhet me personalitetin e saj dallues!

Ashtu si çdo gur i çmuar në koleksionin Norrsken, çdo grua është e ndryshme dhe unike. Jo vetëm çdo grua është natyrshëm e ndryshme, por edhe koha dhe rrethanat në jetën e saj formojnë personazhet e tyre që të jenë shembujt mahnitës që janë për ne sot. 

Në një mënyrë të ngjashme, gurët natyrorë Norrsken zgjidhen për bukurinë e tyre unike natyrore dhe vendosen në modele që shfaqin variacionet e tyre të rralla unike. Asnjë gur nuk është saktësisht i njëjtë me tjetrin, gjë që garanton se pjesa e saj do të jetë e saj dhe e saj vetëm. 

Kjo ditë e grave, le të festojmë atë që i bën ato unike! Keni nevojë për frymëzim? Ne kemi përgatitur një udhëzues të thjeshtë për dhurata për të zgjedhur bizhuteri perfekte që të përputhen me personalitetin e saj. Tregojini asaj sa unike është për ju! 

Për një grua që përballet me fillime të reja

A ajo gjeti një punë të re, u diplomua, filloi një projekt të ri apo duke kaluar një fazë të re në jetën e saj? Atëherë Koleksioni Garnet Dragonfly është zgjedhja juaj perfekte! Dragonflies simbolizon transformimin, përshtatshmërinë dhe vetë-realizimin, ndërsa Garnet e kuqe është guri i zjarrit krijues. I uroj asaj më të mirën për sfidën e saj të re!

 Për atë që e doni

Çfarë mund të jetë më romantike sesa të shikojmë së bashku një qiell të freskët natën? Koleksioni Galaxy Quartz i zhveshur dhe delikat është dhurata më e mirë për t'i dhënë gruas që doni. I lidhur me paqen, dashurinë dhe harmoninë, kuarci Rose simbolizon dashurinë e përjetshme dhe të pakushtëzuar. Bëjini të ditur se ajo është e vetmja!

 

 Për një grua të guximshme, të pasionuar

A nuk është frymëzuese se sa e zjarrtë ajo ndjek ëndrrat e saj? Qasja e saj pasionante ndaj gjithçkaje që bën? Epo, atëherë Passionate Tourmaline Collection është dhurata më e mirë për të. Sytë e një gjarpri rrotullues prej ari janë zbukuruar me Turmalinë të Kuqe të thellë, një gur guximi, pasioni dhe vetëbesimi. Shprehni admirimin tuaj për të!

Për stilin e saj modern

A është stili i saj gjithmonë i vëmendshëm? A është ajo një fashioniste që di për çdo trend të ri? Atëherë zgjedhja juaj është Feminina Sunglasses, lënda kryesore e gardërobës. Korniza të buta të rrumbullakosura të syve të maceve në të zezë të fortë të zbukuruar me kristale Swarovski®. Asgjë nuk mund të shkojë keq! Befasojeni me një dhuratë që do ta adhurojë!

 

 Nderoni mençurinë e saj femërore

A ka ndikuar ajo në një mënyrë të veçantë? Ju mësoi diçka që nuk e dinit? Nëse thjesht admironi forcën dhe mençurinë e saj, atëherë Rose Pearl Collection është dhurata ideale për ta shprehur atë! Perlat janë një simbol i feminitetit dhe njohurive dhe një pjesë e përsosur për elegancën e përditshme. Festojeni atë në ditën e saj!

 

Për një grua të qetë, por edhe të guximshme

Të jesh i qetë nuk do të thotë të jesh pasiv. Ajo ju ndikon me aurën e saj të qetë, por gjithashtu ju inkurajon të merrni masa kur keni nevojë. Serene Amazonite Collection është dhurata që ju nevojitet! I quajtur ndryshe Guri i Guximit, Amazoniti është një gur qetësues i njohur për efektin e tij qetësues. Tregoji asaj sa e qetë ndihet të jesh me të!

 

Një klasik që nuk dështon kurrë

Nuk jeni ende i sigurt? Ne kemi një kartë wildcard për ju. Ora gjeometrike është një xhevahir i një ore dhe një dhuratë perfekte për një grua me shije të hollë. E zbukuruar me një mozaik prej kristalesh të zeza dhe të pastra Swarovski® dhe e pajisur me gotë safiri jo gërvishtëse, është një dhuratë për të mos harruar kurrë. Bëni që koha e çmuar të marrë një kuptim të ri!

E keni fotografuar të veshur me njërën prej tyre? Vazhdo! Besoni intuitës tuaj dhe bëjeni atë të ndihet e mrekullueshme dhe e dashur!

 

Nëse dëshironi të shihni edhe disa, ju ftojmë të kontrolloni pjesën tjetër të koleksioneve të Norrsken në Katalogun tonë Dixhital.
Fjalët nga: Fotografitë nga: Oriflame