Po kërkoni një dhuratë? Lëreni zodiakun t'ju ndihmojë të zgjidhni!

Po mendoni se cila është dhurata më e mirë për mikun, partnerin apo të afërmin tuaj? Norrsken ka shumë modele të mrekullueshme, ekskluzive për të zgjedhur. Por si ta dini se cila është përputhja e saj perfekte? Le t'ju japim një ndihmë me këtë! Apo duhet të themi… le të të ndihmojë pak zodiaku?

Pjesët e Norrsken përmbajnë gurë natyrorë unik me historinë e tyre për të treguar. Ashtu si çdo shenjë e zodiakut ka një gur që përfaqëson energjinë e tyre! Pra, nëse jeni duke kërkuar për një dhuratë vërtet unike për të lavdëruar personalitetin e saj, ky është shansi juaj!

ARIES

Mars 21 – Pril 20
Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë liderë natyralë, entuziastë dhe të sigurt. Garneti i kuq, i njohur gjithashtu si perlë e zjarrit krijues, është guri që ngjall energjinë e tyre të fuqishme dhe pasionante! Nëse e admironi guximin dhe qasjen e patrembur të mikut tuaj ndaj jetës, tani është koha juaj për ta treguar atë me koleksionin Delicious Garnet ose koleksionin Sunset Garnet!

 

TAURUS

Prill 21 – Maj 20
 Relaksimi nën diell, një filxhan çaj i ngrohtë, një vakt i shijshëm… ky është Demi! Një shenjë që e do luksin dhe kënaqësinë. Ashtu si Ametisti, një gur i bukur i mermeruar nga natyra që nxit qetësinë dhe besohet se shpërndan të gjitha ndjenjat negative. Nëse ajo ka menduar se si të shijoni çdo gjë të vogël në jetë, jepini asaj një pjesë që e simbolizon atë! Shikoni koleksionin tonë Ametist me gaz!

 

GEMINI

Maj 21 – Qershor 21

Njerëzit nën shenjën e Binjakëve janë të adaptueshëm dhe të gjithanshëm, por edhe shumë aktivë mendërisht. Agati mendohet se qetëson shqisat dhe harmonizon dhe ribalancon trupin, mendjen dhe shpirtin. Nëse shoqja juaj është një mendimtar profesionist, jepini asaj një pjesë të ndërgjegjshme që do t'i pëlqente (…dhe ndoshta qetësoni atë!) Si një nga koleksioni i Agatit të Veriut!

 

CANCER

Qershor 21 – Korrik 22
 Ahh, asgjë më pa kushte se dashuria e një Gaforre! Ashtu si Rose Quartz, një perlë e çmuar e njohur si guri i dashurisë së përjetshme dhe të vërtetë. Tregojini asaj se si e vlerësoni miqësinë e saj të pafund me koleksionin Flowery Quartz ose Lace Quartz!

LEO

Korrik 23 – Gusht 22
A nuk ju pëlqen pasioni për jetën që kanë Leonianët? Çdo gjë që bëjnë, do ta bëjnë të shkëlqejë! Syri i Tigerit përfaqëson pikërisht atë energji - dhe është përdorur si një amulet forcues që nga koha romake! Nëse miku juaj Leonian është burimi juaj i frymëzimit, lëvdojeni me koleksionin Forest Tiger Eye ose një karficë me sy të Tiger!

 

VIRGO

Gusht 23 – Shator 22
 Shenja më e përpiktë dhe perfeksioniste e zodiakut - sikur ta dinin sa të çmuar janë! Spineli i Zi besohet se largon negativitetin dhe ngjall frymëzim dhe fuqizim. Bëjeni shoqen tuaj të ndihet po aq e fuqishme sa ajo me koleksionin Precious Spinel!

 

LIBRA

Shtator 23 – Tetor 22
Personat e lindur nën shenjën e Peshores janë të qetë dhe vlerësojnë shumë marrëdhëniet e tyre. Dhe janë gjithashtu shumë të shijshëm! Ashtu si Blue Topaz, i lidhur me besnikërinë dhe të vërtetën. Ajo gjithashtu simbolizon miqësinë e pafund! Jepini asaj një simbol të miqësisë suaj në një pjesë që do të përputhet me shpirtin e saj artistik! Zgjidhni nga koleksioni Norrsken Topaz ose zgjidhni karfifin e mrekullueshëm të Owl!

 

SCORPIO

Tetor 23 – Nëntor 22
Akrepi është një shenjë uji dhe përfaqëson ujërat e errëta në thellësitë e një oqeani të madh… ashtu si koleksioni ynë me Obsidianin e Artë, i frymëzuar nga misteri dramatik i një stuhie dimërore - dhe me një shkëlqim të artë që e bën atë unik! Jepini shoqes suaj një copë kaq të bukur dhe unike sa ajo! Shikoni koleksionin tonë Golden Obsidian

 

SAGITTARIOUS

Nëntor 23 – Dhjetor 21
 Këtu janë njerëzit më pozitivë të zodiakut! Ata do të sjellin lumturi për të gjithë rreth tyre. Ashtu si Citrine, një gur i lidhur me gëzimin, bollëkun dhe ndryshimet pozitive.Dhe me një nuancë të verdhë të gjallë! Përputhni personalitetin e saj të gëzuar me koleksionin Golden Citrine!

 

CAPRICORN

Dhjetor 22 – Janar 20
Bricjapët janë ambiciozë dhe punëtorë. Janë ata me këmbët në tokë! Energjia e tyre përfaqësohet nga Hematiti i Zi, një gur që mendohet se ka një tokëzim të thellë dhe ndikim stabilizues. Jepini mikut tuaj Bricjapit një pjesë unike, të rafinuar nga Koleksioni Drop Hematite!

AQUARIUS

Janar 21 – Shkurt 18
Si shenja më kreative dhe më e lirë e zodiakut, Aquarious është mjeshtri i menaxhimit të ndryshimeve. Ashtu si labradoriti, i cili besohet se sjell forcë dhe fuqi për transformim. Nordikët vendas thanë se fuqi të tilla u thithën nga dritat veriore! Çfarë rekomandojnë planetët për Ujorin? Koleksioni i mrekullueshëm Pearly Labradorite!

 

PISCES

Shkurt 19 – Mars 20

Personat me shenjën e Peshqve janë mjaft të ndjeshëm, imagjinues… ëndërrimtarë të shqetësuar! Topazi i bardhë simbolizon shpresën, dashurinë dhe lumturinë dhe, ashtu si Peshqit, besohet se shkakton pozitivitet! Zgjidhni një nga këto për mikun tuaj të Peshqve! Koleksioni Shimmering Topaz ose Icy Topaz

 

BONUS!

 Ende në dyshim? Këto aksesorë nuk mund të dështojnë! Lavdëroni çdo minutë së bashku me një nga këto orë! Orë me lule, Orë me gaz apo Orë Sleek Drop?

Ju zgjidhni!

 

Fjalët nga: