7 eko proukte kozmetik që duhet ti provoni menjëherë!

Oriflame është vazhdimisht duke eksploruar mënyra të reja për të përmirësuar produktet e saj në një mënyrë të përgjegjshme për mjedisin. Pra, kemi arritur një numër të madh produktesh të reja me përfitime tërësisht të pabesueshme. Këtu janë disa nga lojtarët tanë Jeanette Olsson!

 1. PILING XHELI PËR TUSH

A keni nevojë për një dush në mëngjes me të vërtetë të zgjoheni? Pastaj provoni një dush të freskët dhe të freskuar të Love Nature  me xhel dhe luleshtrydhe. Granat e pastrimit janë me origjinë natyrore, që do të thotë se ato nuk do të kenë ndikim negativ në oqeanet tona. Dhe përveç kësaj, ajo erë të mrekullueshme!

 

2. VAJ I NXEHTË PËR FLOKË
Gjithkush e njeh ndjenjën e frustrimit kur përpiqesh të kreh flokët. Fundet e lulëzimit dhe flokët e dëmtuar ndonjëherë janë një makth i vërtetë! Për fat të mirë, ky vaj i vogël i kokosit dhe i proteinave të grurit ka plotësuar plotësisht këtë sfidë. Vetëm lini atë për një minutë në ujë të ngrohtë dhe pastaj maskoni përmbajtjen në flokët tuaj - kështu hidratimi do të ndjehet si ai. 

 

 

3. KREMA PËR FYTYRË

Ecobeauty krema za lice, ima sertifikat da je prirodna kao i sertifikat fer trgovine - očigledno je zašto je na ovoj listi. Sa uljem semena brusnice i pasjeg trna, puna vitamina E, masnih kiselina i antioksidanata, pomaže vašoj koži da održi svoju prirodnu vlažnost. 

4. SHAMPON

Kush nuk dëshiron flokë të butë dhe të shëndetshëm? Dhe nëse ka një mënyrë të përgjegjshme për të marrë atë - kjo është më mirë! Formulat e shamponave tona janë të biodegradueshme, pa silikon dhe të sigurt në mjedis - ata do t'ju lirojnë nga zbokthi, ruajnë ngjyrën dhe zgjidhin problemin e flokëve të yndyrshëm. Të gjitha që ka nevojë për flokët tuaj - në mënyrë të natyrshme!

5. VAJ PË FYTYRË

A keni nevojë për të rifituar shpejt lagështirën e lëkurës? Shtoni disa pika të vajrave organike Ecobeauty për fytyrë në ditën apo natën tuaj krem. Me ekstraktin e pambukut dhe vajit organik argan thellësisht ushqen dhe zbut lëkurën.

6. SHAMPONË I LËNGSHËM PË DUAR

A e dini se po lani duart tona mesatarisht 10 herë në ditë? Nuk është çudi që ata janë kaq të thatë, apo jo? Kështu që zgjidhni një lëng delikat sapun si Dashuria Natyra me vaj ulliri dhe aloe. Është gjithashtu biodegradable!

7. QUMSHTI DHE TONIKU PËR PASTRIM.

Qumështi ynë Ecobeauty dhe Cleanser fytyrës Ecobeauty janë produkte biologjike të çertifikuara që thellojnë lëkurën tuaj dhe ushqehen me butësi.

Fjalët nga: